Zamknij

Porozumienie głosowało z opozycją. Sejm przyjął część poprawek Senatu do ustawy o Funduszu Deweloperskim

10:29, 21.05.2021 | Z.F
Skomentuj TVN24/x-news
REKLAMA

Warszawa. Sejm opowiedział się za przyjęciem części poprawek Senatu do ustawy o Funduszu Deweloperskim. Zgodził się między innymi na obniżenie maksymalnych wysokości stawek procentowych, według których wyliczana ma być składka na Fundusz. Do takiej decyzji przyczynili się posłowie Porozumienia, którzy w tej sprawie zagłosowali inaczej niż reszta klubu PiS.

- My zagłosowaliśmy tak, jak większość sejmowa dlatego, że uważamy, że obniżenie składki na Fundusz, który mieli opłacać deweloperzy, po prostu odbije się na niższych cenach mieszkań. A więc mamy do czynienia z dwoma rzeczami. Po pierwsze z brakiem wizji PiS i Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, o rozwój mieszkalnictwa. Ale polityczny aspekt tej sprawy to jest to, że Zjednoczona Prawica wcale taka zjednoczona nie jest. I te tarcia ciągle wychodzą na światło dzienne – stwierdził Krzysztof Śmiszek.

- Gowin jak zwykle jest w jakimś rozkroku. Do czego to doprowadzi, zobaczymy. Na pewno będzie tak, że Gowin zrobi w którymś momencie to, co będzie mu się opłacało. Im szybciej ten rząd się skończy, tym lepiej. Ale jedna najważniejsza prawda, która płynie do wszystkich posłów opozycji, jest taka, że nie należy temu rządowi pomagać, bo sam traci większość. A im szybciej straci większość, tym szybciej upadnie, będą normalne wybory i normalny czas – stwierdził Cezary Tomczyk.

źródło: TVN24/x-news

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%