Zamknij

Zimowe aktywności dla rodzin, par i znajomych

14:47, 15.10.2020 | materiały partnera

Nie musisz czekać do sylwestra, by zacząć pracę nad wakacyjną figurą, ani sprawdzać prognozy pogody, żeby zobaczyć czy jeszcze tej jesieni dasz radę pobiegać bez nurkowania w kałużach. Lubisz ruch, ale zbliżające się mrozy sprawiają, że opcje aktywnego wypoczynku się kurczą, a chęci maleją?  Sprawdź poniższe sposoby na zimową rekreację w towarzystwie bliskich osób, a może perspektywa spędzenia z nimi czasu wywabi cię spod koca. Przed tobą opcja rodzinna, na randkę i dla znajomych.

Sanki – zabawa dla całej rodziny

Jazda na sankach to świetny sposób na aktywny wypoczynek zimą, zwłaszcza że można do niego zaangażować całą rodzinę. Jeśli twoje dziecko jest energiczne i lubi zabawy na świeżym powietrzu, na pewno szybciej od ciebie wdrapie się na górę razem ze swoimi sankami. Mniej aktywnym maluchom może spodobać się jazda w „śnieżnym powozie”. Kiedy już małemu leniuchowi znudzi się bycie pasażerem, może uda ci się nakłonić go do kilku zjazdów albo chociaż ulepienia bałwana. Pamiętaj jednak by podczas zabawy cały czas mieć na oku swoje dzieci, a także by ciepło je ubrać i zarządzić powrót do domu kiedy tylko pogoda zacznie się robić zbyt kapryśna.

Łyżwy – taniec na lodzie dla dwojga

Ciekawą opcją na niestandardową randkę jest wybranie się na lodowisko. Zwłaszcza jeśli chociaż jedno z was radzi sobie na łyżwach i może wprowadzić drugą osobę. Jest to dobra sposobność, żeby niezobowiązująco potrzymać się za ręce albo wykazać opiekuńczym odruchem, powstrzymując towarzysza przed upadkiem. Jeśli oboje dobrze jeździcie, na lodzie możecie odtańczyć romantyczny taniec, ale nawet jeśli radzicie sobie średnio, nie przejmujcie się upadkami. To zawsze okazja, żeby się trochę pośmiać i sprawdzić czy druga połówka ma dystans do siebie.

Narty – próba równowagi dla ciebie i znajomych

Jedziesz w góry z grupką przyjaciół? Paczka znajomych, których łączy zamiłowanie do aktywnego wypoczynku, na pewno skorzysta z możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Nie ma znaczenia ile macie lat. Bez wyraźnych przeciwwskazań od lekarza, każdy może spróbować swoich sił na stoku. Niepewni swoich umiejętności powinni zgłosić się do instruktora po wskazówki na temat bezpieczeństwa jazdy. Najważniejsze to nie panikować i mieć odpowiednią odzież ochronną oraz sprawdzony sprzęt. Wówczas ryzyko kontuzji jest niewielkie, a zabawa przednia. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas zajrzyj też na stronę http://podzlotajablonia.com.pl/ i pokaż ją znajomym. Może zainspiruje was do kolejnej takiej wyprawy. Wspólne uprawianie sportu zacieśni wasze więzi i sprawi, że spędzicie czas z pożytkiem dla waszego zdrowia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%