Zamknij

Mosty belkowe, jako skuteczne rozwiązanie tymczasowe

13:08, 29.09.2020 | materiały partnera

W wielu wypadkach bez mostów zwykła podróż uległaby znaczącemu wydłużeniu. Czasami w wypadku nagłych zdarzeń konstrukcja może zostać zniszczona. Wówczas potrzebna jest skuteczna alternatywa.

Siły przyrody potrafią pokazać swoją niszczycielską moc. Beneficjentami wszelkich klęsk żywiołowych jesteśmy my wszyscy. Czasami w ich następstwie dochodzi do poważnych zniszczeń, w tym mostów. Bez nich dotarcie do niektórych lokalizacji wymaga wielokilometrowych objazdów, a to znacząco utrudnia prace ratunkowe i niesienie pomocy. Między innymi w takich sytuacjach potrzebne są skuteczne rozwiązania. Z pomocą przychodzą konstrukcje modułowe, a konkretnie most belkowy.

Panaceum na brak czasu

Dotarcie do poszkodowanych, którzy ucierpieli w wyniku kataklizmu, ma kluczowe znaczenie. Jeżeli na obszary dotknięte takim nieszczęściem wiodły drogi przez mosty, które uległy zniszczeniu, to stajemy przed nie lada trudnością. Wzniesienie stałej konstrukcji wiążę się z miesiącami prac, a pomoc potrzebna jest najczęściej natychmiast. W tym celu używa się helikopterów i przepraw pontonowych, aby znacząco przyśpieszyć działania. Doraźną pomocą mogą okazać się także mosty modułowe. Ich konstrukcja i łatwość montażu pozwalają na szybką budowę i przywrócenie ruchu. Jest to bardzo pomocne choćby w usuwaniu skutków kataklizmu i nie nadwyręża w ten sposób budżetu miasta lub gminy. Dzięki temu zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na bezpośrednią pomoc poszkodowanym. Most belkowy to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się także do innych zadań.

Mnogość zastosowań

Mosty belkowe nadają się jako konstrukcje tymczasowe lub półstałe. Będą dobrą alternatywą na czas remontu lub budowy nowego mostu. Przejmą na siebie dotychczasowy ruch, a to pozwoli na uniknięcie korków i ewentualnych objazdów. Stanowią także dobre wsparcie dla istniejących już mostów, na których panuje duże natężenie ruchu. Sprawdzą się także w pracach budowlanych, zapewniając dodatkowy dojazd na plac budowy lub przeprawę w nieoczywistym miejscu. W ten sposób pojazdy z towarem będą mogły uniknąć konwencjonalnych tras i skróceniu ulegnie sam dojazd.

Mosty belkowe są projektowane do budowy krótkich przęseł o maksymalnej długości 21 m. Nie oznacza to, że most nie może być dłuższy. Przy zastosowaniu podpór pośrednich można swobodnie dostosować długość do potrzeb danej lokalizacji. Jego modułowość pozwala także na regulowanie szerokości obiektu. W ten sposób można stworzyć dowolną ilość jezdni, ale także uzbroić go w chodniki dla pieszych. W celu podniesienia bezpieczeństwa stosuje się powierzchnie antypoślizgowe, ale także rampy wjazdowe. Dzięki nim przejazd przez most nawet w trudnych warunkach terenowych będzie łatwiejszy.

Mosty modułowe to wielowymiarowe, plastyczne i bezpieczne rozwiązania. Dzięki nim można w prosty sposób zapewnić alternatywną tymczasową przeprawę. Pozwala to na budowę lub remont głównego mostu bez presji czasu. Wynika to z tego, że mosty belkowe mogą mieć charakter półstały, co oznacza, że posłużą nawet przez dłuższy okres.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%