Zamknij

Kołdra antyalergiczna - precz alergio!

17:39, 28.05.2020 | materiały partnera

Kołdry antyalergiczne o wymiarach 140x200 to doskonały wybór w przypadku łóżek jednoosobowych. Kołdra w rozmiarze 140x200 antyalergiczna najlepiej posłuży zwłaszcza starszym dzieciom w wieku od 5 do 10 lat. Może być także użytkowana jak element podwójnego zestawu na łóżko dwuosobowe. Jaka kołdra dla alergika 140x200 jest najlepszym wyborem? Dowiedz się więcej o rodzajach wypełnienia i właściwościach kołder antyalergicznych.

Jakie kołdry dla alergików 140x200 są skuteczne?

Właściwości antyroztoczowe to cecha charakterystyczna wielu jakościowych wyrobów sypialnianych. W przypadku uciążliwej alergii warto jednak wybierać odpowiednio oznaczone i certyfikowane produkty. Kołdra dla alergika 140x200 z oferty https://posciel.to/koldry-antyalergiczne to produkt, którego działanie uzależnione jest od rodzaju wypełnienia oraz zastosowanego materiału wierzchniego. Ponadto należy brać pod uwagę indywidualne potrzeby, uzależnione od typu alergenów, na które osoba jest uczulona. Kołdry dla alergików 140x200 są bowiem bardzo zróżnicowane. Kołdra antyalergiczna 140x200 może stanowić ścisłą barierę przed roztoczami, bakteriami i grzybami. W przypadku silnej alergii należy również kierować się trwałością i funkcjonalnością zastosowanych materiałów. Najlepsza kołdra hipoalergiczna 140x200 jest zdatna do prania w temperaturze 60 °C lub regularnie czyszczona chemicznie. Dzięki temu w procesie czyszczenia usunięte są nie tylko zabrudzenia, ale także alergeny. Z tego względu dobór kołdry antyalergicznej należy dokładnie przemyśleć, aby produkt był przystosowany do potrzeb danej osoby.

Naturalna kołdra antyalergiczna 140x200 - jaką kołdrę wybrać?

Wymienić można różnego typu kołdry antyalergiczne o wymiarach 140x200. W pierwszej kolejności warto kierować się certyfikatami. Jaka kołdra z wypełnieniem naturalnym jest bezpieczna dla alergików? Odradza się kołdry wełniane, ze względu na zawartość lanoliny. Nie powinno się także wybierać tanich kołder puchowych, jeśli wypełnienie nie zostało odpowiednio oczyszczone. Luksusowe kołdry antyalergiczne 140x200 z wypełnieniem naturalnym są poddawane starannym procesom czyszczenia, a z zewnątrz pokryte są jakościowymi materiałami ze 100 % bawełny. Ogromną zaletą są także właściwości termoregulacyjne puchu czy włókna alpaki. Wśród naturalnych kołder dla alergików polecane są następujące produkty:

  • puchowe kołdry antyalergiczne 140x200 z certyfikatem NOMITE - odznaczenie to przyznawane jest jakościowym kołdrom i poduszkom z puchu lub pierza. Luksusowe kołdry antyalergiczne 140x200 puchowe są odpowiednio oczyszczane i osuszane w temperaturze co najmniej 100°C. W tak suchym i higienicznie czystym wypełnieniu nie rozwijają się roztocza ani inne mikroorganizmy. Przed gromadzeniem alergenów chroni także bardzo gęsto tkana bawełna użyta jako materiał zewnętrzny. Przykładem może być ekskluzywna kołdra antyalergiczna 140x200 z puchem gęsim marki Piórex lub Animex. Produkty te należy regularnie wietrzyć, a raz na 2 - 3 lata prać chemicznie;
  • kołdry hipoalergiczne 140x200 z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego - warto zwrócić szczególną uwagę na kołdry antyalergiczne 140x200 z atestem potwierdzającym ich skuteczność. Taka kołdra dla alergików 140x200 dostępna jest na przykład w ofercie marki My Alpaca. Wyroby z runem alpaki należy poddawać specjalistycznego praniu chemicznemu, z użyciem programu do czyszczenia wełny;
  • kołdry antyroztoczowe 140x200 pokryte tkaniną z Certyfikatem Antyroztoczowym – materiał wyróżniony tym certyfikatem stanowi doskonałą barierę dla zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Dlatego wypełnienie jest wolne od substancji alergizujących.

Syntetyczne kołdry 140x200 antyalergiczne, czyli innowacje dla alergików

Powstają kołdry dla alergików 140x200 nowej generacji. Są to produkty syntetyczne, lecz mimo to bezpieczne dla wrażliwej skóry. Wybierając kołdry hipoalergiczne 140x200 z sztucznych materiałów warto zerknąć na certyfikaty i szczegółowe opisu zastosowanych tworzyw. Wyróżnić można następujące, dobre kołdry antyalergiczne 140x200:

  • innowacyjne kołdry 140x200 antyalergiczne z wypełnieniem poliestrowym – jako nowoczesne wypełnienie antyalergiczne stosuje się najczęściej poliester silikonowany HCS. To wypełnienie hamujące rozwój roztoczy, grzybów i bakterii. Jednocześnie kołdra hipoalergiczna 140x200 z takim wypełnieniem jest równie sprężysta jak kołdry puchowe;
  • oddychające kołdry dla alergików 140x200 z poszyciem z mikrofibry - gdy chodzi o skuteczne kołdry hipoalergiczne 140x200 istotne jest nie tylko właściwe wypełnienie, ale także poszycie. Mikrofibra hamuje rozwój roztoczy kurzu domowego, jest materiałem oddychającym i miękkim w dotyku;
  • kołdry antyalergiczne 140x200 z certyfikatem Oeko - Tex Standard 100 klasy 1 - w przypadku alergii na substancje zapachowe, barwniki i inne substancje chemiczne, najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa jest certyfikat Oeko - Tex Standard 100 klasy 1. Produkty z tym certyfikatem mogą być użytkowane również przez niemowlęta. Szkodliwe substancje są niebezpieczne dla każdego, dlatego podczas wyboru kołdry antyalergicznej 140x200 syntetycznej należy zwrócić szczególną uwagę na ten certyfikat.

Kołdry hipoalergiczne 140x200 syntetyczne znaleźć można w ofercie marki Wendre, Inter-Widex, a także Poldaun. Kołdry antyalergiczne 140x200 marki Poldaun wypełnione są innowacyjnymi włóknami Hollofil Allerban®, Dacron®. Tego typu kołdra antyalergiczna 140x200 może być stosowana także w placówkach szpitalnych i sanatoryjnych. Kołdry dla alergików 140x200 syntetyczne mogą być prane w pralce w temperaturze nawet 60 °C.

Klasy ciepła i kołdry antyalergiczne 140x200

Stosuje się trzy klasy ciepła, aby rozróżnić kołdry pod kątem ich przeznaczenia. Dwa mniej znane rodzaje klasyfikacji to liczbowe oznaczenia, w przypadku których stopień ocieplenia rośnie wraz z liczbą. Natomiast najpopularniejsza forma podziału to klasyfikacja ze względu na pory roku. Kołdra antyalergiczna 140x200 letnia wypełniona jest niewielką ilością puchu, włókien czy też runa. Najczęściej kołdra antyalergiczna letnia o wymiarach 140x200 jest cienka, a pikowanie częste. Dzięki temu nawet ta niewielka ilość wypełnienia rozkłada się równomiernie. Kołdra antyalergiczna 140x200 zimowa zawiera największą ilość wypełnienia i w dodatku najczęściej pokryta jest grubym materiałem bawełnianym. Bawełna jest delikatna dla skóry alergicznej, więc takie rozwiązanie doskonale się sprawdza. Kołdra antyalergiczna o wymiarach 140x200 całoroczna jest optymalnie puszysta i zapewnia komfort o każdej porze roku. Puchowa kołdra antyalergiczna 140x200 całoroczna wykazuje ponadto właściwości termoaktywne, chroni zatem przed zimnem i przed przegrzaniem.

Kołdra dla alergika o wymiarach 140x200 to wybór, który należy dokładnie przemyśleć. Zwłaszcza w przypadku dzieci zaleca się kołdry antyalergiczne 140x200 z certyfikatami. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę rodzaj alergii, porę roku i indywidualne potrzeby. Dostępne są bowiem bardzo różnorodne kołdry w rozmiarze 140x200 antyalergiczne naturalne i syntetyczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%