Zamknij
REKLAMA

DEBATA: Kultura w czasie pandemii. Pandemia jako źródło kultury.

09:52, 19.02.2021
REKLAMA


Mimo że pandemia może być źródłem kultury, nic nie zastąpi normalności, czyli bezpośredniego kontaktu z widzem, odbiorcą. Do takiego wniosku doszli uczestnicy debaty w ramach CSM Studio pod hasłem Kultura w czasie pandemii. Pandemia jako źródło kultury. W rozmowie, tuż po podpisaniu czwórporozumienia o współpracy tarnowskich instytucji kulturalno – edukacyjnych Województwa Małopolskiego, wzięli udział Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Dyrektor Centrum Sztuki Mościce Anna Chmura, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Beata Kania, Dyrektor Małopolskiego Centrum Edukacji Nauczycieli ośrodek w Tarnowie Ewa Sojat i pełniący obowiązki Dyrektora Muzeum Okręgowego Kazimierz Kurczab.

Uczestnicy debaty zastanawiali się m.in. nad tym na ile pandemia spowodowała dodatkową kreatywność poszczególnych instytucji, które zmuszone zostały swoją działalność przenieść do świata wirtualnego, co dobrego, paradoksalnie, może z tego wynikać oraz czy, po powrocie do funkcjonowania bez obostrzeń, publiczność wróci w pełni do sal teatralnych, kinowych czy koncertowych?

Przypomnijmy, czwórporozumienie zawarto „W celu połączenia sił i środków, aby w rzeczywistości XXI wieku i na miarę wyzwań współczesności wspólnie pielęgnować, upowszechniać, rozwijać i promować kulturę oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe”. Pomysłów na współdziałanie jest wiele.

Czy mogą być one antidotum na trudny czas dla edukacji i kultury? Zapraszamy do obejrzenia debaty: Kultura w czasie pandemii. Pandemia jako źródło kultury.

rozmawia: Dorota Kunc,
dźwięk: Mateusz Lupa,
światło, zdjęcia, montaż: Tomasz Kozioł,
tekst: Michał Żurowski,
produkcja: Centrum Sztuki Mościce,

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz