Zamknij
REKLAMA

Zmarł ks. Jan Bereś, emerytowany proboszcz parafii w Pawęzowie

14:36, 21.02.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Informacja o śmierci kapłana ukazała się na stronie internetowej tamtejszej  parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata: "Z głębokim żalem informujemy, że dnia 19 lutego 2021 roku, w godzinach porannych, odszedł do Domu Ojca nasz ukochany Ksiądz Kanonik Jan Bereś".

"Ksiądz Kanonik Jan urodził się 4 grudnia 1930 roku w Łopuchowej jako syn Władysława i Apolonii z domu Kukla. Egzamin dojrzałości złożył w Ropczycach w 1951 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 24 czerwca 1956 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach Gawłuszowice, Kamienica i Ochotnica Dolna. W dniu 21 lipca 1965 roku został mianowany rektorem naszego kościoła, a w dniu 15 grudnia 1980 roku proboszczem nowo utworzonej parafii. Urząd proboszcza pełnił do 19 sierpnia 2000 roku. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 16 grudnia 1968 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 20 grudnia 1980 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Do końca swoich dni ofiarnie służył nam wszystkim. Kochał parafię i ludzi którzy ją stanowią. Cieszył się ludźmi, za wszystko był wdzięczny. Był człowiekiem wielkiej prawości i wielkiej wiary, zdanym na wolę Bożą. Myśląc o naszym drogim Księże Kanoniku, którego żegnamy z naszej społeczności ziemskiej, pragnijmy dopełnić jego starania modlitwą o Boże miłosierdzie, aby Pan wejrzał na czas jego życia i przyjął go z radością do grona zbawionych" - czytamy na parafialnej stronie internetowej.

Fot. Parafia NMP Królowej Świata w Pawęzowie

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%