Zamknij

Finał olimpiady tuż, tuż

08:26, 14.03.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Już w najbliższy piątek 15 marca uczniowie z 21 szkół województwa małopolskiego w drugim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięska szkoła będzie reprezentować nasze województwo pod koniec kwietnia w warszawskim finale.

W tym roku w Małopolsce w rywalizacji uczestniczy 21 szkół, czyli o jedną więcej w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. W całym kraju do olimpiady przystąpiło ponad 34 tys. uczniów. To o 5 tys. więcej chętnych, niż w zeszłym roku. Od początku projektu (od roku szkolnego 2014/2015) w zmaganiach wzięło udział ponad 118 tys. młodych osób.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu, który ma przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom liceów, techników i szkół zawodowych. Obejmuje on cztery tematy zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Uczestnicy olimpiady przygotowują się nie tylko do rywalizacji. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych to również wiedza o funkcjonowaniu państwa. Przygotuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy oraz w życiu osobistym.

Ponadto na zwycięzców olimpiady oprócz nagród rzeczowych czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce.

Początek etapu wojewódzkiego olimpiady w piątek (15 marca) o godz. 11:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone