Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne zobaczymy w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie

17:22, 15.03.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Rusza 29. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wielkiejnocy. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Muzeum Okręgowe w Tarnowie wspólnie z MCK Sokół Nowy Sącz. W tym roku konkurs zaplanowano w dniach 19 - 24 marca w tarnowskim Muzeum Etnograficznym.

Tradycyjnie już Małopolskie Centrum Kultury wspólnie z naszą instytucją organizujemy 29. edycję Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. To jeden z najstarszych i najdłużej funkcjonujących konkursów o charakterze etnograficznym dotyczącym właśnie tej materii - mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie - Mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

Osoby zainteresowanie konkursem miały czas do 9 marca br., na wypełnienie kart zgłoszeń dla prac indywidualnych jak również zbiorowych.

Będziemy zbierać piękne pisanki oraz różne rękodzieła nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. W tym roku postanowiliśmy wzmocnić jury poprzez jego umiędzynarodowienie. Z Muzeum Pisanek położonym w Kołomyi na Ukrainie przyjadą dwie osoby, które zasiądą w jury oceniającym wykonanie naszych rodzimych, małopolskich pisanek - dodaje Andrzej Szpunar.

W planach muzeum w przyszłym roku jest zorganizowanie w Tarnowie wystawy poświęconej pisance Ukraińskiej.

Pracę na konkurs należy dostarczyć w dniu 19 marca 2018 r., w godz. od 9.00 do 15.00 do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10. Nadesłane prace zostaną ocenione w 20 marca br., natomiast w dniach 21 - 23 marca odbędzie się ich wystawa. Kiermasz Wielkanocny połączony z ogłoszeniem wyników zaplanowano 24 marca.

Każdy kto odwiedzi nasze muzeum 24 marca br., zobaczy nieprawdopodobną ilość pisanek w różnorodnych kolorach, technikach, barwach. Najładniejsze zostaną nagrodzone. Każdy też, będzie mógł sobie kupić ozdobę wielkanocną - zapewnia Andrzej Szpunar.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń dostępne na stronie www.mcksokol.pl


 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

joriko lucid productjoriko lucid product

0 0

Peak season tends to be in December making it probably the greatest trending merchandise to sell in the course of the holidays. https://www.joriko.net/produktseite/usb-feuerzeug-round 03:21, 23.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%