Zamknij

REKLAMA
18:40, 14.11.2019
Ocena zadowolenia z opieki, kontakt z dzieckiem po narodzinach i warunki w szpitalu. To obszary najlepiej ocenione przez pacjentki Centrum Zdrowia Tuchów podczas kolejnego badania ankietowego, przeprowadzonego przez fundację Rodzić Po Ludzku. Z odpowiedzi pań wynika, że poprawić można obszary pomocy w opiece nad dzieckiem, realizacji planu porodu i wsparcia w karmieniu piersią.
18:31, 14.11.2019
Specjaliści podnoszą, że liczba chorych na cukrzycę na świecie rośnie. Żyje z nią 415 mln ludzi (8,8 proc. populacji), czyli co jedenasta dorosła osoba. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna szacuje, że do 2040 r. liczba ta wzrośnie do 642 mln.
18:26, 06.11.2019
Listopad Miesiącem Seniorów! Zapraszamy na bezpłatne badania!
19:46, 15.04.2019
W przypadku badań prenatalnych, ważne jest aby przeprowadzający je lekarze posiadali odpowiednie kwalifikacje, takie warunki spełnia dwóch ginekologów położników z Centrum Zdrowia Tuchów. Warto podkreślić, że badania prenatalne są bezpieczne dla zdrowia dziecka, a zarazem pozwalają postawić diagnozę w 97 % przypadków. Dzięki nim mamy mogą zapewnić sobie spokój w trakcie ciąży oraz ewentualny plan leczenia, jeśli okaże się on konieczny.
11:57, 11.12.2018
23 listopada w jednej z Tarnowskich aptek Prezes Grupy CenterMed Andrzej Witek zrealizował e-Receptę. Nie tylko pierwszą w Tarnowie, ale jedną z pierwszych w Małopolsce. Czy można się spodziewać rewolucji w sposobie wystawiania i odbierania recept? Bez wątpienia tak, o czym decyduje fakt, że cyfrowa recepta ułatwia i przyśpiesza w zdecydowanym stopniu całą procedurę. Jak to działa? Lekarz wystawia e- receptę oraz cyfrowo ją podpisuje. Recepta zostaje automatycznie wprowadzona do ogólnopolskiego informatycznego systemu i przesłana do centralnego systemu Ministerstwa Zdrowia. Pacjent otrzymuje wydruk z kodem kreskowym ( dla pacjentów nie przygotowanych do odbioru e-recept ) lub e-receptę drogą elektroniczną, jako e-mail albo SMS z 4-cyfrowym kodem. To co głównie stanowi o nowoczesności rozwiązania, to fakt, że recepta jest dostępna w wersji mobilnej za pośrednictwem maila lub SMS. Pacjentowi który założył i posiada Internetowe Konto Pacjenta, wydruk recepty nie będzie potrzebny. W aptece wystarczy okazać wiadomość abyśmy po chwili mogli się cieszyć jej realizacją. Na jakie korzyści mogą liczyć pacjenci? Na pewno nie będą już musieli wytężać swojego wzroku, żeby przeczytać niewyraźnie napisaną klasyczną receptę. Podobnie jak pracownicy aptek, którzy czasem z powodu nieczytelnego pisma nie są w stanie zrealizować recepty, a co za tym idzie trzeba ponownie udać się do lekarza. E-recepta eliminuje tez możliwość wydania złego leku czy rekomendacji co do dawkowania. Pacjent nie jest jednak jedynym beneficjentem tego systemu. Pracownicy opieki zdrowotnej na pewno szybko docenią oszczędność pieniędzy oraz czasu, który lekarz może poświecić innym pacjentom. Poprawienie czytelności, wiarygodności oraz uproszczenie sposobu realizacji recepty to z kolei to, co powinni docenić farmaceuci. Obieg leków będzie lepiej kontrolowany, tak więc rozwiązanie to wpłynie na cały system.
21:12, 09.12.2018
Nieprawidłowy zgryz szkodzi zdrowiu! Krzywe zęby są bardziej narażone na próchnicę i choroby przyzębia. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że ssanie palca, zły dobór smoczka, wczesna utrata mleczaków czy nieprawidłowe układanie dziecka w łóżeczku może doprowadzić do wad zgryzu, a te mogą wpływać na rozwój mowy. Jeśli zauważyliście u swojego dziecka jakiekolwiek niepokojące objawy związane ze zgryzem koniecznie skonsultujcie to ze specjalistą. Taka okazja już 15 grudnia w Zespole Przychodni Specjalistycznych. Bezpłatne konsultacje odbędą w ramach Kolorowej Soboty - cyklicznej akcji ZPS, dedykowanej najmłodszym. Małych pacjentów konsultować będzie specjalista ortodoncji, lek. stom. Magdalena Burgielska – Bzdulska. Żeby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić pod nr 14 631 02 74 UWAGA‼ LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA‼
11:59, 02.11.2018
Poradnia Chorób Metabolicznych znajdująca się w Centrum Zdrowia w Wierzchosławicach poszerza zakres badań klinicznych. Teraz w terapii będą mogli uczestniczyć także pacjenci cierpiący na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Zainteresowani udziałem w programach lekowych dotyczących tych schorzeń mogą się kontaktować z zespołem ośrodka telefonicznie pod numerem 663 370 883 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]
09:02, 04.10.2018
Każda kobieta, która ukończyła 30 lat, powinna regularnie robić badanie ultrasonograficzne piersi – przypominają i apelują lekarze. USG pozwala wykryć guzki w piersiach na wczesnym etapie rozwoju.
11:16, 14.08.2018
Darmowa wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Olszynach już otwarta! Przy Stowarzyszeniu „Wszystkie Dzieci Nasze Są” została uruchomiona wypożyczalnia 3-kołowych rowerów. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.
23:14, 10.08.2018
Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie ma nową pracownię Angiokardiograficzną. Dziś dokonano oficjalnego otwarcia. Powstałe przestrzenie to dwie nowe sale zabiegowe: kardiologii interwencyjnej wyposażonej w nowoczesny angiograf - do szczegółowej diagnostyki chorób serca. Druga, elektrofizjologii - posłuży zabiegom wszczepiania rozruszników serca.
09:16, 28.07.2018
Bardzo często zdarza się, że pacjenci, którzy mają zarezerwowaną wizytę u specjalisty rezygnują z niej, nie przychodzą i nie informują o swojej rezygnacji, a na to miejsce mogliby „wskoczyć” inni, którzy mają odległe terminy.
11:59, 13.07.2018
Dla wygody pacjentów, w Przychodni przy Curie, w każdą sobotę otwarty będzie gabinet stomatologiczny. To wyjście naprzeciw tym, którzy w nagłych sytuacjach nie wiedzą gdzie szukać pomocy albo nie mogą z różnych powodów wybrać się do dentysty w tygodniu.
16:16, 30.05.2018
Skuteczne zakończenie terapii u podopiecznych i zwiększenie efektywności podejmowanych zabiegów. Takie cele leżą u podstaw przedłużenia funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach. Zarząd prowadzącego DDOM Centrum Zdrowia Tuchów zdecydował, że placówka zamiast do końca maja będzie przyjmować podopiecznych dodatkowo jeszcze w czerwcu i lipcu bieżącego roku. Oznacza to, że będzie mogła pomóc kilku nowym pacjentom. Co istotne z rozstrzygnięcia kolejnych konkursów wynika, że Dzienny Dom Opieki będzie działał dalej po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych w znacznie szerszej formule, z bardziej kompleksowymi świadczeniami.
13:04, 18.05.2018
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w każdym miesiącu odbywają się akcje bezpłatnych badań i porad profilaktycznych. W Dzień Matki, 26 maja - szpital zaprasza na dni otwarte z darmowymi badaniami dla kobiet : USG narządów rodnych, mammografię i cytologię.
09:56, 08.05.2018
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Tarnowie 8 maja odbędą się bezpłatne badania poziomu glukozy oraz ciśnienia tętniczego krwi. Do udziału w profilaktycznych badaniach zapraszane są osoby w wieku od 40 do 65 lat.
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone