Zamknij

Sprawdź, czy Twoja zguba nie leży w Biurze Rzeczy Znalezionych

13:41, 16.04.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 200 przedmiotów zalega w tarnowskim Biurze Rzeczy Znalezionych mieszczącym się w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 2. Niektóre zguby czekają na swoich właścicieli nawet kilka lat - bardzo rzadko jest tak, że ktokolwiek się po nie zgłasza. 

Najczęściej gubione są telefony komórkowe oraz rowery w bardzo różnym stanie technicznym, w przeważającej części męskie, ale również damskie i młodzieżowe. Ponadto gubione są często klucze w tym samochodowe, portfele przeważnie bez gotówki, torby, torebki damskie zazwyczaj bez zawartości, walizki, buty, zniszczone wózki dziecięce oraz rzadko pieniążki, ale niewielkie kwoty - mówi Bogumił Kozioł, pracownik tarnowskiego Biura Rzeczy Znalezionych. 

Czy osoby często zgłaszają się po swoją zgubę? 

Często pojawiają się w Biurze Rzeczy Znalezionych osoby, które pytają o zgubione przedmioty jednak w przeważającej części nie znajdują się one na stanie magazynowym Biura.

Kto najczęściej przynosi zguby i w jakich miejscach zwykle są odnajdywane?

Rzadko zguby przynoszą osoby przypadkowe. Najczęściej jest to Policja, Straż Miejska czy inne osoby prawne.

Dlaczego Pana zdaniem osoby nie zgłaszają się po swoje zguby?

Myślę. że osobom, którym zależy na odzyskaniu zguby poszukują ich nie tylko w Biurze Rzeczy Znalezionych, ale także powyżej wyszczególnionych służbach, ale także u dyspozytorów MPK, PKS na kolei  oraz w miejscach, instytucjach w których mogli zgubić ewentualnie rzecz.   W przeważającym zakresie jednak nie podejmują próby ich znalezienia, z góry zakładając, że ich nie odnajdą. 

Z pracownikiem tarnowskiego Biura Rzeczy Znalezionych Bogumiłem Koziołem rozmawiała Paulina Kuczera. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RR

1 0

Dzień dobry. Myślę, że w takim artykule aby był rzetelny powinien pojawić się numer do Biura Rzeczy Znalezionych. Od kilku godziny usiłuję zdobyć kontakt aby zadzwonić, a znajduję tylko bzdurne artykuły bez numeru. 14:49, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone