Zamknij

Na co zwrócić uwagę, zakładając bloga?

10:30, 09.04.2019 | R.S
Skomentuj

Domena plus hosting

Niezbędnymi krokami prowadzącymi do posiadania strony w sieci jest wybór odpowiedniej domeny, czyli najprościej mówiąc- nazwy witryny, a także określonej usługi hostingowej, a więc nic innego jak dostawcy hostingu. Bez tych komponentów nie ma szans stworzyć blog. Jeżeli chodzi o to, jak warto nazwać serwis, to już kwestia indywidualna, uzależniona stricte od preferencji przyszłego właściciela strony, ale też i od czynników takich jak rodzaj prezentowanych na blogu treści, jego charakter czy budżet przeznaczony na zakup domeny. Co do hostingu natomiast, śmiało można mówić o kilku podstawowych kryteriach wyboru optymalnego rozwiązania, które są niezmienne i stałe, bez względu w zasadzie na to, jakim blogiem będziemy dysponować. Do tych czynników niewątpliwie zaliczyć trzeba w głównej mierze przestrzeń dyskową, jaką nam proponuje dostawca, rodzaj serwera, ale też i nasz kapitał wygospodarowany na cel hostingowania bloga. Niestety, im większy komfort gwarantowany przez firmę oferującą hosting, tym automatycznie wyższe koszty na umowie. W takiej sytuacji koniecznie musimy rozważyć, jakie mamy plany względem naszej witryny, a mianowicie, jeżeli chcemy na niej zarabiać i ma ona stanowić nasze narzędzie biznesowe, jak najbardziej warto postawić na solidniejszy hosting typu serwer VPS (Virtual Private Server) albo serwer dedykowany, do jakich będziemy mieć pełny dostęp z poziomu administratora. Przykładem firmy, która stawia na tak niezawodne maszyny serwerowe i rzetelne hostingowanie jest między innymi znana marka Hekko.

Marketing czyli reklama

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o sukces Twojej strony www jest marketing. Odpowiednio dobrana reklama zdecydowanie może sprzyjać nie tylko dotarciu do pożądanej grupy targetowej, ale i zachęceniu jej do regularnego zaglądania na serwis, korzystania z proponowanych na blogu informacji i tym samym skutkować generowaniem na Twojej witrynie intensywnego ruchu. Jednym z zupełnie podstawowych trików marketingowych okazuje się chwytliwa domena, a więc wracamy do wcześniejszych fragmentów – nie typujmy nazwy naszej platformy w ciemno, ale niech będzie to efekt naszych analiz, przemyśleń i selekcji rozmaitych wolnych domen. Dopiero, gdy będziemy pewni, że dany adres jest dla nas idealny, zdecydujmy się na jego rejestrację. W razie potrzeby, również i w tym zakresie swą kompleksową i profesjonalną pomocą służą firmy typu Hekko. Ponadto, nie zapominajmy również o konieczności zaistnienia w mediach społecznościowych, które niewątpliwie są obecnie nadrzędnym narzędziem reklamy.

(R.S)


facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone