Zamknij

Studenci PWSZ zwycięzcami Hackathonu!

14:52, 17.04.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Drużyna złożona ze studentów Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wygrała pierwszą, historyczną edycję Hackathonu – 36-godzinnego maratonu programowania. Zespół w składzie: Przemysław Biskup, Dawid Chwistek, Mateusz Kiełbasa i Maksymilian Hebda w pokonanym polu zostawił 9 innych biorących w konkursie teamów. Stworzona przez studentów PWSZ wielofunkcyjna aplikacja zawiera w sobie m.in.: system inteligentnego parkowania, system wykorzystujący technikę RFID, który pomagał będzie zwiedzać Tarnów ze smartfonem w ręku, czy system informujący o dostępności miejskich rowerów. Do zwycięzców trafiła – ufundowana przez magistrat - nagroda w wysokości 12 tys. zł.

W Hackathonie wzięło udział 10, czteroosobowych drużyn, które miały za zadanie stworzyć aplikacje ułatwiające życie w Tarnowie.

– Spaliśmy tylko trzy godziny, więc można powiedzieć, że nasz program powstawał w męczarniach. Pod koniec maratonu wielokrotnie przeszukiwaliśmy kod, żeby wszystko dobrze działało. Okazuje się, że kod, który napisaliśmy jest całkiem niezły, mamy nadzieję, że to rozwiązanie uda się wdrożyć w naszym mieście – powiedzieli zwycięzcy.

Dumy ze swoich studentów nie kryje dr Daniel Król. Kierownik Zakładu Informatyki PWSZ w Tarnowie zwraca uwagę, że obecni studenci lub absolwenci tarnowskiej uczelni tworzyli, bądź współtworzyli aż cztery spośród dziesięciu startujących w Hackathonie zespołów.

- Radość jest bardzo dużo, bo poziom konkursu był wysoki, praca niezwykle ciężka, a kluczowa okazała się wiedza, jaką studenci zdobywają podczas zajęć. Przypomnę, że w ramach Informatyki oferujemy tak przydatne zajęcia jak choćby programowanie systemów wbudowanych oraz internetu rzeczy. Fakt ten, jak również to, że panowie pokonali drużyny z dużo większych uczelni, jak AGH, czy Politechnika Krakowska to najlepsze dowody wysokiego poziomu studiów w Tarnowie – argumentuje dr Król.

Hackathon stanowił jeden z elementów dwudniowego Forum Innowacji, podczas którego odbyło się wiele bardzo ciekawych paneli dyskusyjnych. W części z nich – jako eksperci – brali udział naukowcy z PWSZ w Tarnowie.

Zwycięzcom Hackathonu oraz ich opiekunowi składamy gorące gratulacje!

REKLAMA
(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone