Zamknij

PWSZ bliżej Francji – szersza współpraca z uczelniami znad Sekwany

11:46, 22.03.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Dni Frankofonii 2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie potrwają do czwartku, 21 marca, ale już teraz można mówić o korzyściach jakie przyniosła kolejna edycja tej popularnej i lubianej imprezy. Dni z kulturą Francji to bowiem nie tylko ciekawe spotkania, wykłady, konkursy, czy prezentacje, ale także okazja do zacieśnienia współpracy i poszukiwania nowych partnerów naukowych nad Sekwaną. Temu poświęcone były rozmowy, jakie odbył w Tarnowie Frederic de Touchet, Konsul Generalny Francji z prof. dr hab. inż. Jadwigą Laską, Rektor PWSZ.

- Musimy zacieśnić współpracę, znaleźć kolejnych partnerów dla tarnowskiej Uczelni i rozwijać wzajemne kontakty – zadeklarował w Tarnowie Konsul. - Odbyliśmy bardzo obiecujące rozmowy z Panią Rektor, która wykazuje wielką życzliwość i zainteresowanie tego typu działaniami – przekonuje.

- Wypracowaliśmy w trakcie rozmowy najbliższe cele do realizacji, jestem pewna, że już niebawem zacieśnimy współpracę z pożytkiem dla naszych studentów, pracowników dydaktycznych i naukowych oraz Tarnowa – potwierdza Rektor Jadwiga Laska.

Pierwszą oznaką zacieśnienia kontaktów będzie otwarcie w Tarnowie centrum certyfikacji językowej. - Mam nadzieję, że stanie się to już za kilka miesięcy, najprawdopodobniej w czerwcu – dodaje Konsul.

Frederic de Touchet podkreślił także wielką rolę imprez takich, jak Dni Frankofonii, które w Tarnowie mają ponad dziesięcioletnią tradycję. Jego zdaniem przynoszą one wiele korzyści, także w wymiarze naukowym, a nawet gospodarczym. - W regionie Tarnowa działa sporo francuskich firm, one zawsze będą potrzebować dobrze wykształconych pracowników mówiących w naszym języku – wyjaśnia.

Warto pamiętać, że PWSZ w Tarnowie jest jedyną szkołą tego typu w Polsce, która ma w swojej ofercie Filologię romańską i uczy języka francuskiego od podstaw. - Zapraszamy na studia do nas. Wielokrotnie podkreślałam, że dzięki dobremu programowi i zaangażowaniu kadry dydaktyków jesteśmy w stanie nauczyć francuskiego od podstaw. Nie trzeba znać tego języka wcześniej, by zostać studentem filologii romańskiej – podkreśla Małgorzata Pociecha, zastępca Kierownika Zakładu Filologii ds. Filologii Romańskiej.

Podczas wizyty w Tarnowie Frederic de Touchet podzielił się z nami wieloma spostrzeżeniami, także tymi, dotyczącymi kuchni polskiej, miłości do języka polskiego oraz nauczania tegoż przez obcokrajowców.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone