Zamknij
REKLAMA

Czasopisma PWSZ docenione! Ponad 120 tys. zł od ministerstwa

11:41, 22.03.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 120 tys. zł dotacji na rozwój czasopism wydawanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie przekazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia skutecznie aplikowała o środki w ramach działalności upowszechniającej naukę i znalazła się w gronie najlepszych szkół wyższych, których projekty zostały zakwalifikowane do finansowania w 2019 r.

To drugi, duży sukces wydawanych w zmienionej formule czasopism. W październiku dwa z nich (Science, Technology and Innovation oraz Health, Promotion and Physical Activity) zdobyły punkty w prestiżowym systemie Index Copernicus Value (ICV). Stało się to ledwie kilka miesięcy po ich założeniu, a liczba przyznanych punktów osiągnęła niemal maksymalny możliwy poziom.

- Pozyskaliśmy wsparcie dla dwóch z czterech wydawanych w Uczelni tytułów. Dzięki temu rozwijanie „Science, Technology and Innovation” oraz „Health, Promotion and Physical Activity” będzie o tyle łatwiejsze, że mamy środki na wykonanie profesjonalnej digitalizacji czasopism oraz pozyskania recenzentów oraz współpracowników – nie kryje radości dr Rafał Kurczab, szef Działu Badań Naukowych PWSZ.

Wsparcie MNiSW zostanie wydane na projekty pod nazwą: Digitalizacja publikacji i monografii naukowych w celu zapewnienia otwartego dostępu do nich przez sieć Internet (16 170 zł i 15 570 zł), Stworzenie anglojęzycznych wersji wydawanych publikacji (37 700 zł i 27 160 zł) oraz Udział uznanych zagranicznych recenzentów w ocenie publikacji (27 000 zł).

- Pierwszym krokiem w dobrą stronę było zdobycie punktów Index Copernicus, drugim pozyskanie dotacji, a trzecim będzie udana waluacja i kolejne punkty. Liczę na powodzenie tego ambitnego planu, bo pracujemy nad tym od wielu miesięcy, a ponadto, po pierwszej ocenie wiemy co trzeba poprawić. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby tak się stało – zapewnia dr Kurczab.

 

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie wydawane są obecnie cztery czasopisma naukowe: Wspomniane Science, Technology and Innovation i Health Promotion and Physical Activity oraz Humanities and Cultural Studies i Problems of Economics and Law.

Każde z nich wydawane jest według najwyższych światowych standardów, dzięki czemu możliwe stało się docieranie z wynikami publikowanych prac do każdego zakątka świata.

Czasopisma wydawane w PWSZ dostępne są w internecie, każde ma własną witrynę, linki dostępne są na stronie Działu Badań Naukowych PWSZ pod adresem dbn.pwsztar.edu.pl.

źródło: PWSZ Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone