Zamknij

Po kilku głębszych, na gazie autostradą do pracy

12:56, 17.07.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, zatrzymany wczoraj przez policjanta na urlopie - czterdziestolatek z Powiśla Dąbrowskiego  jadąc autostradą w kierunku Krakowa wjechał w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu.

Według zeznań świadków, kierowca miał trudności z utrzymaniem się w wyznaczonych pasach ruchu, co mogło wskazywać na jazdę pod wpływem alkoholu. Na wysokości Brzeska w rejonie MOP Mokrzyska, kierowca osobowego volkswagena podjął  próbę wyprzedzania samochodu ciężarowego. Manewr ten zakończył się  utratą panowania nad pojazdem, w efekcie czego kierowca uderzył w barierki energochłonne z prawej strony. Następnie przejechał całą szerokość autostrady i uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu. Tam zakończył swoją podróż. W miejscu kolizji zatrzymały się również pozostałe samochody ponieważ elementy rozbitego pojazdu porozrzucane zostały na całej szerokości autostrady.
W samochodzie zobaczył porozrzucane puszki po piwie, a pod fotelem kierowcy butelkę alkoholu. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu, a mężczyzna z trudem utrzymywał się na nogach.
 

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzesku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone