Zamknij

Po kilku głębszych, na gazie autostradą do pracy

12:56, 17.07.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, zatrzymany wczoraj przez policjanta na urlopie - czterdziestolatek z Powiśla Dąbrowskiego  jadąc autostradą w kierunku Krakowa wjechał w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu.

Według zeznań świadków, kierowca miał trudności z utrzymaniem się w wyznaczonych pasach ruchu, co mogło wskazywać na jazdę pod wpływem alkoholu. Na wysokości Brzeska w rejonie MOP Mokrzyska, kierowca osobowego volkswagena podjął  próbę wyprzedzania samochodu ciężarowego. Manewr ten zakończył się  utratą panowania nad pojazdem, w efekcie czego kierowca uderzył w barierki energochłonne z prawej strony. Następnie przejechał całą szerokość autostrady i uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu. Tam zakończył swoją podróż. W miejscu kolizji zatrzymały się również pozostałe samochody ponieważ elementy rozbitego pojazdu porozrzucane zostały na całej szerokości autostrady.
W samochodzie zobaczył porozrzucane puszki po piwie, a pod fotelem kierowcy butelkę alkoholu. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu, a mężczyzna z trudem utrzymywał się na nogach.
 

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzesku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz