Zamknij

Podsumowanie weekendowe na drogach regionu tarnowskiego

08:23, 18.05.2021 | Z.F
Skomentuj KMP TARNÓW
REKLAMA

Już w piątek doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Piotrkowicach. Na krętej i mokrej drodze kierujący bmw 33-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego stracił panowanie nad swoich samochodem. Bmw zaczęło kręcić się na jezdni i uderzyło w jadące w przeciwnym kierunku seicento. Mała osobówka kierowana była przez 83-letniego mieszkańca Tarnowa, który jako jedyny ucierpiał w tym zderzeniu. Został zabrany do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili uraz kręgosłupa. W tej sprawie zostało zainicjowane postępowanie karne wobec młodego kierowcy, który musi liczyć się z konsekwencjami nie zachowania należytej ostrożności podczas kierowania samochodem.

Kolejne niebezpieczne zdarzenia miało miejsce w Gorzycach niedaleko Żabna. W niedzielę rano dyżurny wysłał policjantów z Żabna, a następnie ruchu drogowego do zdarzenia jakie miało miejsce na drodze powiatowej. Z niewyjaśnionych, jak na razie przyczyn, kobieta kierująca peugeotem zjechał do przydrożnego rowu i uderzyła w betonowy mostek. W wyniku obrażeń trafiła do szpitala, gdzie lekarzy uraz głowy.

Tylko w weekend tarnowscy policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców, odnotowaliśmy 67 kolizji drogowych, a w ciągu ostatniego tygodnia aż 49 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 44 za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Prawdziwym nieodpowiedzialnym, niechlubnym rekordzistą był 38-letni mieszkaniec Tarnowa, który w niedzielę wieczorem został zatrzymany przez patrol policyjny z Komisariatu Policji Tarnów Zachód. W wydychanym powietrzu miał niemal 4,5 promila alkoholu. Wobec mężczyzny w komisariacie w Mościcach zostało wszczęte postępowanie za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia samochodów i wysoka grzywna.

Życzymy wszystkim szerokiej drogi i apelujemy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku przy kierowaniu swoimi samochodami. Pośpiech jest złym wróżbitą, nie warto się denerwować i spieszyć za kierownicą zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych.

źródło: KMP Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%