Zamknij

Tarnowianka straciła 41 tys. złotych - zostawiła je na parkingach, pod samochodami

09:06, 30.04.2021 | Z.F
Skomentuj KMP TARNÓW
REKLAMA

Niestety pomimo licznych apeli o zachowanie ostrożności i niewdawanie się w rozmowy telefoniczne z nieznanymi przedstawicielami różnych instytucji, kolejna seniorka przekazała oszustowi 41 tysięcy złotych.

W środę 88-latka zgłosiła do Komisariatu Policji Tarnów–Zachód informując, że została oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta,który poinformował ją, że może ona pomóc w schwytaniu oszustów bankowych. Pomoc miała polegać na wypłacaniu i przekazaniu jemu pieniędzy. Starsza pani wypłaciła 30 000 złotych oraz 11 000 złotych, po czym zgodnie z instrukcją, pozostawiła je na dwóch różnych parkingach, pod zaparkowanymi tam samochodami. Mężczyzna nie był policjantem, tylko oszustem. Kobieta straciła wszystkie swoje pieniądze.

To już czwarty w tym roku przypadek, kiedy oszuści podający się za policjanta wprowadzają w błąd seniorów, co do rzeczywistej sytuacji, przez co tracą oni oszczędności życia.

W lutym, 76-letnia kobieta wyrzuciła 17 tysięcy złotych i 200 dolarów amerykańskich przez okno swojego mieszkania, a następnie wypłaciła z banku 30 tysięcy złotych i zostawiła je we wskazanym przez oszusta miejscu.

Następnie pojechała do kolejnego banku, wybrała ponownie 30 tysięcy złotych i wrzuciła je do kosza na śmieci w centrum miasta.

Kolejna poszkodowana miała 85-lat. Podjęła z banku 30 tysięcy złotych i wrzuciła je pod samochód zaparkowany w Tarnowie przy ul. Mościckiego.

Ofiarą podobnego oszustwa padła też 69-latnia, która straciła 20 tysięcy złotych, przekazując je osobiście mężczyźnie podającego się za policjanta.

W grudniu zeszłego roku doszło do zdarzenia, polegającego na spakowaniu przez 89-latkę z Tarnowa wszystkich pieniędzy jakie miała w mieszkaniu tj. osiemnastu tysięcy złotych, w plastikową reklamówkę i wyrzuceniu ich je przez okno. Na jej szczęście reklamówka wylądowała na balkonie sąsiada i oszust nie był w stanie jej zabrać. Pieniądze powróciły do seniorki.

Takich i podobnych przypadków moglibyśmy niestety przytaczać więcej. Zdecydowanie lepiej im zapobiegać, niż później liczyć straty. My często informujemy Was o oszustwach tego typu, przestrzegamy osoby starsze, które są łatwym kąskiem dla oszustów. Jak pokazuje życie seniorzy są podatni na manipulację i zastraszanie, a w obawie o własne dobro i dobro ich bliskich, przekazują pieniądze obcym, tracąc bardzo często oszczędności gromadzone przez całe swoje życie.

źródło: KMP Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%