Zamknij
REKLAMA

Weekendowe podsumowanie drogowe tarnowskiej policji

17:21, 22.02.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Tuż po godzinie 12 w samo południe na skrzyżowaniu ulic Szkotnik i Szujskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, wysłuchali relacji świadków oraz jego uczestników. Na tej podstawie ustalili, że 64-letni kierowca opla typu bus, nie zauważył czerwonego światła i jadąc w kierunku Mościc, wjechał na skrzyżowanie.

W tym czasie w kierunku ulicy Klikowskiej jechała na zielonym świetle 49-letnia mieszkanka Tarnowa wraz ze swoim synem. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a zniszczone zostały jedynie pojazdy.

Policjanci wskazali jako sprawcę kolizji kierowcę opla, który przyznał się do winy. Badanie alkomatem niestety wskazało, że prowadził swój samochód pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 0,2 promila. Mieszkaniec województwa opolskiego stracił prawo jazdy, a postępowanie będzie prowadził wydział prewencji tarnowskiej komendy.

W tym dniu 12 godzin wcześniej miał jeszcze miejsce wypadek na ulicy Narutowicza w Tarnowie. Jak się później okazało nietrzeźwy, 20-letni pieszy wtargnął bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, kierowany przez 53-letniego mieszkańca Tarnowa. Młody mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie został przyjęty na oddział z obrażeniami głowy oraz nogi. W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie, które wskaże winnego tego wypadku.

W minionym tygodniu policjanci garnizonu tarnowskiego odnotowali w sumie 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne. 12 osób wsiadło za kierownicę swoich samochodów pod wpływem alkoholu, doszło do 60 kolizji drogowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 27 uprawnień do kierowania pojazdami, z czego 25 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

źródło: KMP Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%