Zamknij
REKLAMA
13:03, 23.07.2021
Duże utrudnienia w ruchu napotkały kierowców tuż przedpołudniem przy wiadukcie na ulicy Lwowskiej w Tarnowie.
18:40, 22.07.2021
Na przełomie czerwca i lipca br. na terenie miasta doszło do kilku włamań. Przedmiotem kradzieży były zimne napoje przechowywane w lodówkach, postawionych przy kioskach z prasą. NN sprawca wyrywając zabezpieczenie drzwi skradł różnego rodzaju napoje na kwotę niemalże 1000 złotych w jednym przypadku i ponad 660 złotych w drugim. Lodówki były ustawione w dzielnicy Gumniska i przy ul. Klikowskiej. Zgłoszenia trafiły do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie zajęli się nimi policjanci pionu kryminalnego. Po kilku dniach sprawcy byli już ustaleni i przesłuchani. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnowa w wieku 20 i 21 lat oraz nieletni 14-latek. Wszyscy przyznali się włamania i kradzieży napojów. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania u jednego z nich odnaleźli skradziony w terenu miasta rower, który został odzyskany i przekazany właścicielowi. Młodzi mieszkańcy Tarnowa usłyszeli w sumie po 4 zarzuty, dwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dorośli będą opowiadać przed tarnowskim sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem rodzinnym.”
21:21, 21.07.2021
Na zakolu rzeki Biała w miejscowości Pleśna przed godziną 18-tą zostały ujawnione zwłoki, które były przyczepione do konarów drzew. Natychmiast zostały powiadomione służby, które przybyły na miejsce.
15:04, 21.07.2021
W sobotę, w wypadkach drogowych mających miejsce w powiecie bocheńskim zginęły dwie osoby. W miejscowości Dąbrówka w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zmarł 18-letni pasażer jednego z tych pojazdów. Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gierczyce, gdzie samochód osobowy śmiertelnie potrącił 41-letniego pieszego. Miniony weekend na bocheńskich drogach przyniósł dwa tragiczne wypadki, w których życie straciło dwóch mężczyzn. W sobotę o godz. 13:30 na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Dąbrówka doszło do zderzenia samochodów marki skoda i mazda. W skodzie, oprócz kierowcy znajdowało się troje pasażerów. Jeden z nich, 18-letni mężczyzna w wyniku zdarzenia zmarł, a przebywająca w pojeździe kobieta z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Drugi z wypadków miał miejsce w Gierczycach na drodze wojewódzkiej nr 967. Również w sobotę, około godz. 24, doszło tam do potrącenia pieszego przez kierującego samochodem marki Opel. W wyniku odniesionych obrażeń 41-letni mieszkaniec gminy Bochnia zmarł. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów
22:31, 11.07.2021
Potężna nawałnica, która przeszła nad Sądecczyzną nie oszczędziła po raz kolejny gminy Zakliczyn. Wszystkie jednostki OSP z terenu gminy zostały zadysponowane do działań w celu zabezpieczenia domów przed zalaniem, niestety nad żywiołem nie udało się zapanować.
16:10, 11.07.2021
"Nie się nie zmieniło, poszukiwania nadal trwają" - powiedział PAP mł. asp. Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odsyłając po szczegóły trwających działań do policji w Częstochowie. Oficer prasowy częstochowskiej policji do chwili nadania depeszy był nieosiągalny dla dziennikarzy.
09:28, 09.07.2021
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ogrzewających swoje mieszkania piecami kaflowymi, dzielnicowy sierż. Norbert Gostek postarał się, aby prywatna firma „WIDAR ENERGY” Arkadiusza Płaneta z Woli Rzędzińskiej nieodpłatnie przekazała czujniki czadu mieszkańcom lokali użytkowych w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej. Czad to niewidzialny i niebezpieczny gaz, który powoli odbiera dech. Szybka reakcja w przypadku niepełnego spalania pozwoli na uratowanie zdrowia, a nawet życia. Wiedzą to wszyscy, jednak nie wszystkich stać na zakup urządzenia, które będzie alarmowało w przypadku niebezpiecznego jego stężenia. Sierż. Norbert Gostek - dzielnicowy z dzielnicy oznaczonej nr 118 tj. ul. Tuchowskiej w Tarnowie, w ramach zaplanowanych przez siebie działań priorytetowych, pomógł mieszkańcom tego rejonu miasta w zabezpieczeniu swoich mieszkań w czujniki czadu. Z jego inicjatywy rozpoczęły się rozmowy z inwestorami, wśród których znalazł się Arkadiusz Płaneta właściciel firmy „WIDAR ENERGY” z Woli Rzędzińskiej. To jego firma zakupiła 11 urządzeń do wykrywania czadu i nieodpłatnie przekazała je mieszkańcom ulicy Tuchowskiej. Dzielnicowy Norbert Gostek oraz Arkadiusz Płaneta w zeszłym tygodniu przekazali zakupione urządzenia mieszkańcom tej dzielnicy. Inicjatywa godna naśladowania. Norbertowi gratulujemy kreatywności, a panu Arkadiuszowi wrażliwości i otwartości.
16:54, 08.07.2021
Dzielnicowy sierżant sztabowy Krystian Rzepka w ramach codziennej służby podczas trwających upałów troszczy się o osoby starsze oraz samotne z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. „Dzielnicowy bliżej nas” to nie tylko hasło programu, to stale obecny w codziennym życiu swojej dzielnicy funkcjonariusz Policji.
16:52, 08.07.2021
53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wykorzystując okazję dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego, ale gryzło go sumienie więc zwrócił wędki. Do kradzieży jednak początkowo nie chciał się przyznać. W piątek 2 lipca br. policjanci z Brzeska zostali zawiadomieni o kradzieży sprzętu wędkarskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzy wędki wraz z osprzętem o wartości 3 tysięcy złotych zostały skradzione z samochodu osobowego, który był niezamknięty. Hatchback zaparkowany był przed jednym z supermarketów w Brzesku. Wędki znajdowały się w bagażniku i były widoczne przez szybę.
21:57, 23.06.2021
Na 484 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa, doszło ok godziny 20-tej do wypadku samochodu osobowego. Pojazdem kierowała 29-letnia kobieta. Na miejscu działały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa i Brzeska, ochotnicy z Wierzchosławic i Szczepanowa, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Ruch autostradą w kierunku Rzeszowa, przez około godzinę odbywał się jednym pasem.
15:29, 23.06.2021
Dwa rozbite samochody to skutek zderzenia czołowo-bocznego, do którego doszło około godz. 11:00 na wysokości Zakładów Azotowych w Mościcach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności podczas manewru włączania się do ruchu.
15:24, 23.06.2021
Burze, które we wtorek przeszły nad krajem spowodowały liczne podtopienia. Silny i porywisty wiatr łamał drzewa i gałęzie. Straż pożarna miała pełne ręce roboty, usuwając skutki nawałnic.
15:00, 10.06.2021
Do Polski nadciąga afrykański żar. To oznacza, że już wkrótce możemy zanotować nawet 36 stopni w cieniu!
08:41, 24.05.2021
W niedzielę wieczorem policja poinformowała, że zatrzymała 41-latka z Sosnowca, który prawdopodobnie uprowadził dziecko, a następnie je zabił. Ciało chłopca mundurowi znaleźli w sosnowieckiej dzielnicy Niwka.
01:00, 20.05.2021
W Buchcicach doszło do pożaru w jednym z opuszczonych gospodarstw rolnych, służby zostały zaalarmowane przed godziną 23-cią. Po przybyciu na miejsce okazało się że pali się stodoła oddalona od drogi gminnej o kilkadziesiąt metrów. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i podaliśmy dwa prądy wody na palący się pożar, jeden prąd wody w obronie – mówił asp. Adrian Michoń z PSP w Tarnowie Na miejsce zostały zadysponowane jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Siedlisk i Tarnowa, ochotnicy z OSP w Tuchowie i Mesznej Opackiej oraz policja.