Zamknij
REKLAMA
14:22, 03.09.2021
Przed południem na 452 km autostrady A4 doszło do wypadku z udziałem samochodu dostawczego z dźwiegiem budowlany. Poszkodowany to kierujący samochodem dostawczym w wieku około 30 lat, obywatel Ukrainy.
08:03, 03.09.2021
Dzisiejszego poranka doszło do pożaru w jednym ze sklepów z pieczywem w Tarnowie. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotnicy z OSP Tarnów-Rzędzin. Na miejscu pracowali również pracownicy pogotowia energetycznego, odcięli prąd w całej kamienicy. Na czas działań służb ul. Bernardyńska była nieprzejezdna przez kilka godzin na odcinku od placu Bema po ul. Wielkie Schody. Autobusy komunikacji miejskiej w tym czasie były skierowane na objazd z pominięciem przystanków Bema-Targowa i Lwowska.
10:13, 02.08.2021
Samochód osobowy uderzył w drzewo w miejscowości Dąbrowica na drodze gminnej. Kierujący pojazdem 18-letni mieszkaniec dąbrowszczyzny znajdował się sam w pojeździe. Na miejsce przybyły jednostki PSP z Dąbrowy Tarnowskiej i OSP ze Szczucina, okazało się, że kierujący BMW jest zakleszczony, strażacy do wydobycia poszkodowanego użyli narzędzi hydraulicznych. Nieprzytomny mężczyzna został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Jak się nam udało ustalić, stan mężczyzny jest ciężki, nieprzytomny przebywa w dąbrowskim szpitalu.
13:03, 23.07.2021
Duże utrudnienia w ruchu napotkały kierowców tuż przedpołudniem przy wiadukcie na ulicy Lwowskiej w Tarnowie.
18:40, 22.07.2021
Na przełomie czerwca i lipca br. na terenie miasta doszło do kilku włamań. Przedmiotem kradzieży były zimne napoje przechowywane w lodówkach, postawionych przy kioskach z prasą. NN sprawca wyrywając zabezpieczenie drzwi skradł różnego rodzaju napoje na kwotę niemalże 1000 złotych w jednym przypadku i ponad 660 złotych w drugim. Lodówki były ustawione w dzielnicy Gumniska i przy ul. Klikowskiej. Zgłoszenia trafiły do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie zajęli się nimi policjanci pionu kryminalnego. Po kilku dniach sprawcy byli już ustaleni i przesłuchani. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnowa w wieku 20 i 21 lat oraz nieletni 14-latek. Wszyscy przyznali się włamania i kradzieży napojów. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania u jednego z nich odnaleźli skradziony w terenu miasta rower, który został odzyskany i przekazany właścicielowi. Młodzi mieszkańcy Tarnowa usłyszeli w sumie po 4 zarzuty, dwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dorośli będą opowiadać przed tarnowskim sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem rodzinnym.”
21:21, 21.07.2021
Na zakolu rzeki Biała w miejscowości Pleśna przed godziną 18-tą zostały ujawnione zwłoki, które były przyczepione do konarów drzew. Natychmiast zostały powiadomione służby, które przybyły na miejsce.
15:04, 21.07.2021
W sobotę, w wypadkach drogowych mających miejsce w powiecie bocheńskim zginęły dwie osoby. W miejscowości Dąbrówka w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zmarł 18-letni pasażer jednego z tych pojazdów. Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gierczyce, gdzie samochód osobowy śmiertelnie potrącił 41-letniego pieszego. Miniony weekend na bocheńskich drogach przyniósł dwa tragiczne wypadki, w których życie straciło dwóch mężczyzn. W sobotę o godz. 13:30 na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Dąbrówka doszło do zderzenia samochodów marki skoda i mazda. W skodzie, oprócz kierowcy znajdowało się troje pasażerów. Jeden z nich, 18-letni mężczyzna w wyniku zdarzenia zmarł, a przebywająca w pojeździe kobieta z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Drugi z wypadków miał miejsce w Gierczycach na drodze wojewódzkiej nr 967. Również w sobotę, około godz. 24, doszło tam do potrącenia pieszego przez kierującego samochodem marki Opel. W wyniku odniesionych obrażeń 41-letni mieszkaniec gminy Bochnia zmarł. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów
22:31, 11.07.2021
Potężna nawałnica, która przeszła nad Sądecczyzną nie oszczędziła po raz kolejny gminy Zakliczyn. Wszystkie jednostki OSP z terenu gminy zostały zadysponowane do działań w celu zabezpieczenia domów przed zalaniem, niestety nad żywiołem nie udało się zapanować.
16:10, 11.07.2021
"Nie się nie zmieniło, poszukiwania nadal trwają" - powiedział PAP mł. asp. Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odsyłając po szczegóły trwających działań do policji w Częstochowie. Oficer prasowy częstochowskiej policji do chwili nadania depeszy był nieosiągalny dla dziennikarzy.
09:28, 09.07.2021
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ogrzewających swoje mieszkania piecami kaflowymi, dzielnicowy sierż. Norbert Gostek postarał się, aby prywatna firma „WIDAR ENERGY” Arkadiusza Płaneta z Woli Rzędzińskiej nieodpłatnie przekazała czujniki czadu mieszkańcom lokali użytkowych w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej. Czad to niewidzialny i niebezpieczny gaz, który powoli odbiera dech. Szybka reakcja w przypadku niepełnego spalania pozwoli na uratowanie zdrowia, a nawet życia. Wiedzą to wszyscy, jednak nie wszystkich stać na zakup urządzenia, które będzie alarmowało w przypadku niebezpiecznego jego stężenia. Sierż. Norbert Gostek - dzielnicowy z dzielnicy oznaczonej nr 118 tj. ul. Tuchowskiej w Tarnowie, w ramach zaplanowanych przez siebie działań priorytetowych, pomógł mieszkańcom tego rejonu miasta w zabezpieczeniu swoich mieszkań w czujniki czadu. Z jego inicjatywy rozpoczęły się rozmowy z inwestorami, wśród których znalazł się Arkadiusz Płaneta właściciel firmy „WIDAR ENERGY” z Woli Rzędzińskiej. To jego firma zakupiła 11 urządzeń do wykrywania czadu i nieodpłatnie przekazała je mieszkańcom ulicy Tuchowskiej. Dzielnicowy Norbert Gostek oraz Arkadiusz Płaneta w zeszłym tygodniu przekazali zakupione urządzenia mieszkańcom tej dzielnicy. Inicjatywa godna naśladowania. Norbertowi gratulujemy kreatywności, a panu Arkadiuszowi wrażliwości i otwartości.
16:54, 08.07.2021
Dzielnicowy sierżant sztabowy Krystian Rzepka w ramach codziennej służby podczas trwających upałów troszczy się o osoby starsze oraz samotne z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. „Dzielnicowy bliżej nas” to nie tylko hasło programu, to stale obecny w codziennym życiu swojej dzielnicy funkcjonariusz Policji.
16:52, 08.07.2021
53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wykorzystując okazję dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego, ale gryzło go sumienie więc zwrócił wędki. Do kradzieży jednak początkowo nie chciał się przyznać. W piątek 2 lipca br. policjanci z Brzeska zostali zawiadomieni o kradzieży sprzętu wędkarskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzy wędki wraz z osprzętem o wartości 3 tysięcy złotych zostały skradzione z samochodu osobowego, który był niezamknięty. Hatchback zaparkowany był przed jednym z supermarketów w Brzesku. Wędki znajdowały się w bagażniku i były widoczne przez szybę.
21:57, 23.06.2021
Na 484 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa, doszło ok godziny 20-tej do wypadku samochodu osobowego. Pojazdem kierowała 29-letnia kobieta. Na miejscu działały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa i Brzeska, ochotnicy z Wierzchosławic i Szczepanowa, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Ruch autostradą w kierunku Rzeszowa, przez około godzinę odbywał się jednym pasem.
15:29, 23.06.2021
Dwa rozbite samochody to skutek zderzenia czołowo-bocznego, do którego doszło około godz. 11:00 na wysokości Zakładów Azotowych w Mościcach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności podczas manewru włączania się do ruchu.
15:24, 23.06.2021
Burze, które we wtorek przeszły nad krajem spowodowały liczne podtopienia. Silny i porywisty wiatr łamał drzewa i gałęzie. Straż pożarna miała pełne ręce roboty, usuwając skutki nawałnic.