Zamknij

REKLAMA
16:09, 11.12.2018
8 grudnia po godz. 21 w miejscowości Krzeczów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer). Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę. W pewnym momencie kierujący ciągnikiem zatrzymał się, a następnie gwałtownie wykonał manewr cofania celowo uderzając w przód jadącego za nim radiowozu (uszkadzając go). Następnie zjechał z drogi w pola orne i zgasił światła w ciągniku. Uciekał będąc przekonanym, że policjanci „odpuszczą" w trudnym terenie. Zjechał jednak ze skarpy i ... wpadł do potoku, gdzie jego pojazd został unieruchomiony. Kierowca wraz z pasażerem opuścili ciągnik i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci pobiegli w tamta stronę i zatrzymali jednego z mężczyzn - jak się okazało pasażera. Natomiast kierowca został zatrzymany kilka godzin później na terenie jednej z okolicznych posesji. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy zgodnie z kodeksem karnym grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
1
15:29, 11.12.2018
Dzisiejszy wypadek na przejściu dla pieszych w Tarnowie, to już kolejne takie zdarzenie w tym newralgicznym miejscu jezdni. Dlatego tarnowscy policjanci apelują o szczególną ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych.
12:10, 11.12.2018
Spore konsekwencje spotkały zatrzymanego w Tarnowie obywatela Ukrainy. W związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu poniósł konsekwencje karne jak również negatywne konsekwencje pobytowe. W niedzielę w nocy patrol Policji zatrzymał na jednej z tarnowskich ulic osobową mazdę. Okazało się, że kierujący nią 32 letni obywatel Ukrainy znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało stężenie 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze zaproponowanej przez Prokuratora Rejonowego w Tarnowie. Cudzoziemiec otrzymał 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 1600 zł kary grzywny. Będzie musiał również wpłacić 5000 zł na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. To jednak nie koniec konsekwencji jakie poniósł obywatel Ukrainy. W związku z tym, iż jego dalszy pobyt na terenie Polski mógłby zagrażać bezpieczeństwu publicznemu został zatrzymany przez Straż Graniczną. Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał wobec cudzoziemca decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski oraz 5 letni zakaz ponownego wjazdu na teren wszystkich krajów strefy Schengen. Mężczyzna został doprowadzony pod konwojem do granicy z Ukrainą. Będzie również musiał ponieść wszystkie koszty związane z deportacją.
08:26, 10.12.2018
Mimo, że do nocy sylwestrowej pozostało jeszcze trochę czasu, jeden z mieszkańców Tarnowa zaczął już do niej przygotowania. Aby tradycji stało się zadość, postanowił zaopatrzyć się w butelkę szampana. Kłopot jednak w tym, że nie miał najmniejszego zamiaru płacić za alkohol. Udał się więc do sklepu samoobsługowego, skąd pod pazuchą wyniósł szampana i dodatkowo butelkę wódki. Plany na sylwestra pokrzyżowała mu jednak czujna ochrona, która ujęła złodziejaszka, kiedy tylko przekroczył linię kas. W sklepie pojawili się wezwani na miejsce dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Odebrany 44-latkowi alkohol powrócił na sklepowe półki, a on sam dostał mandat. Po zakończonej interwencji policjanci, odjechali. Nim jednak zdążyli oddalić się na dobre, dostali od dyżurnego informację o kradzieży, do której doszło w tym samym sklepie. Zawrócili więc, zupełnie nie spodziewając się, że zastaną tam ...ukaranego co dopiero mężczyznę. Jak myślicie co ukradł tym razem? 44-latek powtórzył swój “wyczyn”, wynosząc ze sklepu ...szampana i butelkę wódki. Tym razem na mandacie się nie skończyło. Dzielnicowi poinformowali go, że sprawa kradzieży, z wnioskiem o jego ukaranie trafi w najbliższym czasie do sądu w Tarnowie.
1
08:44, 07.12.2018
Złamana latarnia i uszkodzona Skoda - to efekt środowej kolizji w samym centrum Tarnowa. Nad ranem, jadąca ul. Krakowską w stronę rynku kobieta, uderzyła w latarnię tak mocno, że położyła ją na chodniku, a sama zatrzymała się dopiero po przewróceniu auta na prawy bok. Pozycja w której znalazł się pojazd, uniemożliwił kierującej wyjście na zewnątrz. Dopiero pomoc osób sprawiła, że mogła go opuścić. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, która na szczęście, z uwagi na brak poważnych obrażeń, nie musiała interweniować. Interweniować za to musieli policjanci i pracownicy pogotowia elektrycznego. Pierwsi zajęli się wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia, drudzy - zdemontowaniem powalonej latarni
10:53, 06.12.2018
Wczoraj wieczorem, patrol tarnowskiej drogówki pracował w miejscowości Nowe Żukowice, gdzie kilkaset metrów od cmentarza, jadący Renault Thalia 26-latek, skręcił niespodziewanie w lewo, przejeżdżając prze sąsiedni pas i zakończył podróż w przydrożnym rowie. W miejscu gdzie doszło do zdarzenia interweniowała straż pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala w Tarnowie. Tym razem nic złego się nie stało. Ani on, ani inna, postronna osoba, nie odniosła żadnych, groźnych obrażeń. Dlaczego pojazd 26-latka wylądował w rowie? Wygląda na to, że mężczyznę zmorzył sen. Jak wynika z pierwszych ustaleń – był trzeźwy. Policjanci zajmujący się sprawą, dokładnie ustalą wszystkie jej okoliczności.
15:17, 23.11.2018
Policjanci Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Szczurowa. Mężczyzna dostał się do budynku wypychając drzwi tarasowe, po czym skradł telewizor i telefon komórkowy. Z szopy znajdującej się na terenie posesji zabrał również rower i wkrętarkę. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które trafią do prawowitego właściciela.
09:39, 10.11.2018
Starszy pan przyjechał do Tarnowa aby odwiedzić syna. Stracił jednak orientację i bezradnie błąkał się dobrych kilka godzin po mieście, nie mogąc znaleźć adresu bliskiego. Dopiero o 1.30 w nocy, powracający do domu młodzi ludzie zauważyli go w pobliżu przejścia podziemnego przy ul. Mickiewicza i powiadomili o sytuacji Policję.
11:56, 02.11.2018
Chciała w sposób niezauważony wywieźć ze sklepu towar, ukrywając go w dziecięcym wózku. Zmieściła do niego produkty wartości prawie 1400 złotych. Ujęta przez pracowników ochrony sklepu odpowie przed tarnowskim sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
14:35, 20.10.2018
„Kryminalni” Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany i zabezpieczyli rosnące na jej terenie kilkadziesiąt krzaków konopi. Dzięki ich staraniom, na lokalny rynek nie trafi prawie 3 kilogramy środków odurzających, których wartość szacuje się na ponad 80 tys. złotych
20:42, 19.09.2018
Policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego, która kradła odzież z brzeskich sklepów. Było to możliwe dzięki czujności ekspedientek, które bacznie obserwując swoich klientów wytypowały osobę za sprawką, której z wieszaków ginął sklepowy asortyment. Obsługa sklepu mając swoje podejrzenia zwróciła się o pomoc do przechodzącego w pobliżu dzielnicowego, który natychmiast podjął interwencję i wspólnie z innymi dzielnicowymi zatrzymał kobietę na gorącym uczynku. 17 września 2018r. przed godziną 14.00 do przechodzącego ulicą Mickiewicza w Brzesku dzielnicowego podeszły dwie kobiety, jak się okazało były to ekspedientki pobliskiego sklepu. Zwróciły się o pomoc do policjanta, relacjonując, że w sklepie znajduje się kobieta, którą podejrzewają o kradzież. Kobieta, którą obsługa sklepu wskazała jako sprawcę została zatrzymana przez policjantów, gdy usiłowała się oddalić tylnym wyjściem. Funkcjonariusze od razu zauważyli „wypchaną” ubraniami torebkę, którą kobieta miała przy sobie. W niej znajdowała się skradziona ze sklepu odzież. Podczas sprawdzania zawartości torebki dzielnicowi znaleźli też towar, który pochodził z innych sklepów na terenie Brzeska, co potwierdziła obsługa tych placówek. Nienaruszony towar, jeszcze z metkami za kwotę blisko 400 złotych, policjanci oddali w ręce ekspedientek. Ustalili też, że zatrzymana 57-latka najprawdopodobniej nie pierwszy raz wybrała się na „darmowe” zakupy. Kilkanaście dni wcześniej miała dopuścić się kradzieży biżuterii. Te ustalenia zostaną zweryfikowane w trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie. Ten kto dopuszcza się kradzieży podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
19:33, 19.09.2018
Podczas kontroli drogowej szczucińscy policjanci ujawnili marihuanę, która należała do 19-letniego mieszkańca Szczucina. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Kilka dni temu w Laskówce Delastowskiej w pobliżu wału Wisły w godzinach nocnych policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego. W trakcie prowadzanych czynności funkcjonariusze w pojeździe ujawnili susz roślinny. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Narkotyki zabezpieczono, a 19-letni pasażer pojazdu, który przyznał, że znalezione narkotyki należą do niego, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu wraz z kierującym i pozostałym pasażerem. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za popełnione przez 19-latka przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
1
14:30, 17.09.2018
15 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni, pełniąc służbę przy zabezpieczeniu przejazdu kibiców udających się na mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Stalą Stalowa Wola w m. Stanisławice, uratowali niedoszłego samobójcę, który chciał skoczyć pod nadjeżdżające samochody z kładki, która znajdowała się nad autostradą A4. Około godz. 15 podczas zabezpieczania MOP w Stanisławicach przy autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa, funkcjonariusze zobaczyli, że za barierkami kładki od strony zewnętrznej, która biegnie bezpośrednio nad autostradą znajduje się mężczyzna. W związku z tym dwóch funkcjonariuszy pobiegło na kładkę, a trzech zbiegło bezpośrednio pod nią. Funkcjonariusze będący na kładce nawiązali kontakt słowny z mężczyzną, równocześnie cały czas powoli się do niego zbliżając. Kiedy byli dostatecznie blisko przechwycili go i wciągnęli z powrotem na kładkę. Jak oświadczył im mężczyzna, chciał popełnić samobójstwo skacząc pod nadjeżdżające samochody. Policjanci o zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego, który wezwał na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.
14:08, 17.09.2018
Ostatni tydzień w garnizonie tarnowskim to trzy wypadki drogowe, w których jedna osoba poniosła śmierć, ponad 50 kolizji drogowych i ponad 20 nietrzeźwych kierowców.
13:56, 17.09.2018
Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h, poruszając się 141 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała punkty karne i została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując w sobotę (15.09.2018r.) teren gminy Bolesław zatrzymali do kontroli 42-letnią mieszkankę powiatu dąbrowskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 141 km/h. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego. 42-latka otrzymała także punkty karne. Zgodnie z przepisami, kobieta musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone