Zamknij

REKLAMA
1
21:07, 15.02.2019
Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał punkty karne i został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując dziś (15.02.2019r.) teren gminy Dąbrowy Tarnowskiej położony przy drogi powiatowej nr K1322 zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Mężczyzna w terenie zbudowanym jechał z prędkością 145 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł. 24-latek otrzymał także punkty karne. Zgodnie z przepisami, mężczyzna musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące bowiem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanych o ponad 50 km/h, prawie trzykrotnie. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
1
15:39, 12.02.2019
Pieszy potrącony dwa razy.
11:56, 05.02.2019
„Kryminalni” tarnowskiej komendy odzyskali skradzione przedmioty. Z „pomocą” przyszła elektronika i zainstalowana w telefonie aplikacja „Znajdź mój telefon”. W piątek 1 lutego na terenie hali sportowej MOSiR w Tuchowie doszło do kradzieży kilku telefonów i portfeli. Poszkodowanymi byli mężczyźni, którzy w czasie, gdy złodziej buszował po szatni, rozgrywali mecz piłki nożnej na hali sportowej. Po zakończonym treningu zauważyli brak telefonów i innych wartościowych przedmiotów, które zniknęły z plecaków czy kieszeni kurtek. Jeden z poszkodowanych zareagował błyskawicznie - udał się do domu po drugi telefon, na którym miał zainstalowaną aplikację „Znajdź mój telefon”. W tym samym czasie pozostali mężczyźni zawiadomili policję. Funkcjonariusze i poszkodowany z drugim telefonem jednocześnie przybyli na teren MOSiR-u. Po krótkiej rozmowie wspólnie udali się w pościg radiowozem. Jego kierunek wyznaczała czerwona kropka na mapie, która co 25 sekund pokazywała aktualną pozycję skradzionego Iphone XS MAX 128GB. Wszystko wskazywało na to, że sprawca jedzie busem w kierunku Tarnowa. Z tego względu policjanci obserwowali przystanek przy fontannach na ulicy Krakowskiej. Wysiadł tam tylko jeden mężczyzna z plecakiem, który z wyglądu przypominał mężczyznę widzianego na hali sportowej w Tuchowie. Wówczas policjanci podjęli decyzję o jego dalszej obserwacji, a chwilę później o legitymowaniu. W tym czasie pokrzywdzony uruchomił sygnał dźwiękowy aplikacji „Znajdź mój telefon”. W plecaku sprawdzanej osoby uruchomił się sygnał dźwiękowy zainstalowanej aplikacji. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to 48-letni tarnowianin przebywający aktualnie na przepustce z zakładu karnego. W plecaku mężczyzny znajdowały się wszystkie skradzione z hali sportowej przedmioty. Siedmiu poszkodowanych wyceniło straty na kwotę ponad 10 tys. złotych, na którą składy się telefony komórkowe, gotówka, karty płatnicze oraz portfele. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut kradzieży określony w art. 278 kk i po przesłuchaniu ponownie trafił za kraty Zakładu Karnego w Tarnowie. Musi się liczyć z dodatkową karą pozbawienia wolności, która zostanie mu doliczona do aktualnego wyroku. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Tuchowie.”
10:24, 30.01.2019
Co można zrobić robić w nocy? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być oczywista. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego zamiast spać w najlepsze, tylko jednej nocy zdołał popełnić aż sześć przestępstw.
12:32, 29.01.2019
30 stopni Celsjusza miała staruszka uratowana kilka dni temu przez policjantów komisariatu w Wojniczu. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby pomoc nie przyszła na czas… Wojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkająca samotnie 100-letnia kobieta może potrzebować pomocy. Opiekująca się seniorką sąsiadka, od kilkunastu godzin nie miała z nią kontaktu, a na pukanie do drzwi nikt nie reagował. Mocno zaniepokojona poprosiła o pomoc policjantów. Ci zareagowali natychmiast pojawiając się w miejscu zamieszkania kobiety. Od razu też usłyszeli dobiegające zza drzwi cichutkie jęki. Ponieważ drzwi były zamknięte, nie tracąc czasu wyważyli je. Decyzja okazała się jak najbardziej trafna, bo tuż za nimi, na podłodze leżała starsza pani. Była przytomna, ale tak wychłodzona, że nie mogła wydobyć z siebie głosu. Policjanci udzielili jej pomocy i wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła kobietę do tarnowskiego szpitala. W trakcie badania okazało się, że temperatura ciała starszej pani nie przekraczała 30 stopni Celsjusza. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
5
15:11, 24.01.2019
Policjanci z Brzeska zabezpieczyli alkohol bez polskich znaków akcyzy
15:03, 24.01.2019
We wtorek nad ranem na stacji paliwowej przy autostradzie, kierowca dostawczego ducato zatankował ponad 1200 litrów paliwa i odjechał. Zaalarmowani policjanci kilka kilometrów dalej zatrzymali złodzieja, który w dwustulitrowych beczkach przewoził skradziony olej napędowy. Straty jakie spowodował przekroczyły kwotę 6000 złotych. Grozi mu do 5 lat więzienia. We wtorek (22.01) przed godziną piątą, dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej przy autostradzie. Sprawca miał kierować się na drogę techniczną białym samochodem dostawczym. Policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy wysłani na miejsce zauważyli białego Fiata Ducato, którego zatrzymali do kontroli. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w przestrzeni ładunkowej pojazdu miał w siedmiu dwustulitrowych beczkach ponad 1200 litrów skradzionego kilka chwil wcześniej paliwa. Kierowca został zatrzymany i przekazany policjantom śledczym komisariatu policji w Mościcach. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży oleju napędowego na łączną sumę ponad 6200 złotych. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. To jednak nie koniec kłopotów 32-latka. Teraz czeka go jeszcze postępowanie sądowe, w którym zostanie wymierzona kara. Za kradzież mienia, która określona jest w art. 278 kk., mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.
10:52, 11.01.2019
Pogoda ostatnio nie rozpieszcza kierowców. Błoto pośniegowe czy lód na drogach to dla nich spore wyzwanie. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego sam utrudnił sobie jazdę, dokładając do trudnych warunków pogodowych ...\"ćwiartkę z promilami\".
14:17, 09.01.2019
Policjanci od poniedziałku, 7 stycznia 2019r. poszukują zaginionej Grażyny Kuliszewskiej, która z 3/4 stycznia 2019 roku wyszła z miejsca zamieszkania w Borzęcinie i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną. Rysopis kobiety: wiek ok. 35 lat, szczupła sylwetka, włosy ciemne do ramion. Policjanci z Brzeska proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionej, Informacje te można przekazywać na numer telefonu 14 66-26-222 (dyżurny brzeskiej jednostki Policji ) lub numer alarmowy 112.
12:40, 31.12.2018
Zniszczony samochód służbowy i słup telekomunikacyjny – oto finał jazdy 57-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, w sprawie którego interweniowali ostatnio w Wietrzychowicach policjanci z Żabna. Nietrzeźwy mężczyzna próbował zrzucić całą odpowiedzialność na syna. Mundurowi uzyskali informację od obserwujących „wyczyn” kierowcy i nie wahających się powiadomić służby osób. Na miejscu zastali straż pożarną i służby medyczne, udzielające 57-latkowi pomocy. Okazało się, że kierowca Renault Mastera po wejściu w zakręt, zjechał na pobocze, a zaraz po tym uderzył w słup telekomunikacyjny, który podcięty, spadł prosto na jezdnię. Interweniujący policjanci szybko też poznali powód jego zachowania. Bełkotliwy sposób mówienia oraz ciągnący się za nim zapach alkoholu, nie pozostawiały żadnych złudzeń. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila. Mimo to, a może właśnie dlatego 57-latek zaciekle zaprzeczał, jakoby to on prowadził samochód, a całą winą obarczał obecnego na miejscu kolizji swojego syna. Niestety na nic się jednak zdały nieudolne próby zaklinania rzeczywistości, bo zarówno świadkowie, jak i zebrane przez policyjnego technika ślady, przeczyły jego wersji zdarzeń. W szpitalu, do którego trafił z urazem stopy, przyznał się dzielnicowemu jak było naprawdę. Mężczyzna stracił prawo jazdy i poniesie też odpowiedzialność prawną. W tym miejscu apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drogach i stosowanie się do zasady PIŁEŚ- NIE JEDŹ. Dzisiejszej nocy wielu z nas powita Nowy Rok bawiąc się i pijąc alkohol. Zatem, aby uniknąć prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym - zaplanujmy odpowiednio wcześniej bezpieczny powrót do domu . Widząc osobę, która wsiada za kierownicę po alkoholu – przede wszystkim uczyńmy wszystko, aby uniemożliwić jej jazdę. Gdy nasze działania okażą się nieskuteczne – powiadommy służby. Pamiętajmy - taka osoba to potencjalny morderca, zagrażający naszemu bezpieczeństwu na drodze.
11:02, 28.12.2018
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej 33-latka, który kierował koparką. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kontrolowany jest nietrzeźwy a wynik tego badania to blisko 5 promili.
1
08:36, 27.12.2018
Pełne ręce roboty mieli w piątkowe popołudnie policjanci z Tarnowa, za sprawą kierowcy, który potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku.
11:52, 14.12.2018
Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali 26-letniego tarnowianina, który napadł i okradł sąsiada. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w mieszkaniu ofiary podczas spotkania towarzyskiego. Niestety jak to przy alkoholu bywa, niewinna sprzeczka zakończyła się agresją wymierzoną w gospodarza. 57-latek zebrał razy, a sprawca opuszczając jego lokum, zabrał mu dodatkowo gotówkę z portfela, telefon komórkowy oraz radio. Dopiero po dwóch dniach pokrzywdzony zdecydował się zgłosić sprawę policji. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi zatrzymali napastnika. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli skradziony radioodbiornik. Mężczyzna został doprowadzony wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut, za który grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
16:09, 11.12.2018
8 grudnia po godz. 21 w miejscowości Krzeczów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer). Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę. W pewnym momencie kierujący ciągnikiem zatrzymał się, a następnie gwałtownie wykonał manewr cofania celowo uderzając w przód jadącego za nim radiowozu (uszkadzając go). Następnie zjechał z drogi w pola orne i zgasił światła w ciągniku. Uciekał będąc przekonanym, że policjanci „odpuszczą" w trudnym terenie. Zjechał jednak ze skarpy i ... wpadł do potoku, gdzie jego pojazd został unieruchomiony. Kierowca wraz z pasażerem opuścili ciągnik i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci pobiegli w tamta stronę i zatrzymali jednego z mężczyzn - jak się okazało pasażera. Natomiast kierowca został zatrzymany kilka godzin później na terenie jednej z okolicznych posesji. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy zgodnie z kodeksem karnym grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
1
15:29, 11.12.2018
Dzisiejszy wypadek na przejściu dla pieszych w Tarnowie, to już kolejne takie zdarzenie w tym newralgicznym miejscu jezdni. Dlatego tarnowscy policjanci apelują o szczególną ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych.
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone