Zamknij
REKLAMA
14:12, 14.05.2021
W miejscowości Łękawka gm. Tarnów na łuku drogi wojewódzkiej nr 977 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżający pojazd marki Seicento.
08:45, 14.05.2021
Przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów, rozmawianie przez telefon za kierownicą –wszyscy doskonale wiedzą, że za takie zachowanie należy liczyć się z mandatem. Natomiast insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, opowiedział w „Dzień Dobry TVN” o nietypowych wykroczeniach, za które możemy zostać pouczeni, a nawet zapłacić mandat. Czy za maskotki w aucie można dostać mandat?
09:09, 13.05.2021
Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w jednym ze sklepów przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie.
06:36, 13.05.2021
Trzy samochody zderzyły się na autostradzie A4 w Wierzchosławicach na 480 km w kierunku Rzeszowa. Do zdarzenia doszło ok. godziny 4:00 na węźle Tarnów-Zachód. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastana sytuacja potwierdziła się, dwa busy dostawcze i samochód osobowy brały udział w zdarzeniu. Skutkiem czego było zablokowanie całej autostrady. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdziliśmy brak osób poszkodowanych, zresztą również potwierdził to Zespół Ratownictwa Medycznego, który przyjechał – mówił kpt. Tomasz Wolak, Dowódca Zmiany JRG-2 KM PSP w Tarnowie Łącznie pojazdami podróżowało 5 osób W samochodach dostawczych podróżowały po dwie osoby, w tym jeden z dostawczych to obywatele Słowacji i jeden osobowy, sam kierowaca podróżował samochodem – relacjonował kpt. Tomasz Wolak z PSP w Tarnowie Na chwilę obecną wiemy, że najprowdopodobniej doszło do najechania na samochód osobowy, do którego przypięta była przyczepka przez jeden z samochodów dostawczych. W skutek uderzenia samochód osobowy wbił się w bariery rozdzielające pasy ruchu. Służby autostrady na czas działań policji i strażaków zabezpieczyły jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. Drugi z samochodów dostawczych uderzył najprawdopodobniej w przyczepkę, która wypieła się z zaczepu samochodu osobowego. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśnią policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej policji.
14:29, 12.05.2021
Zaginęła nastoletnia mieszkanka Wierzchosławic. Jeżeli ktokolwiek widział Paulinę lub może mieć informacje na temat jej aktualnego miejsca pobytu rodzina, prosi o kontakt pod numerem tel. 574202971 lub najbliższą jednostką policji. 15-letnia nastolatka wyszła z domu w niedzielę 9 maja między godziną 21:15 a 21:30. Ubrana była w granatową bluzę Umbro.
14:24, 12.05.2021
Wczoraj przed południem pracownik dużej koparki, podczas pracy w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał potężny niewybuch. Jak się okazało był to pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy z czasów I wojny światowej. We wtorek 11 maja 2021 roku tuż po godzinie 11 operator dużej koparki kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał potężny niewybuch. Powiadomił o nietypowym, niebezpiecznym znalezisku dyżurnego tarnowskiej jednostki. Ten skierował na miejsce zespół minersko-pirotechniczny z Tarnowa. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Rzeszowa. Niewybuch został określony jako pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy kalibru 300 milimetrów, długości 1200 milimetrów. Jego zasięg rażenia, to promień około 500 metrów. Z uwagi, że został on wykopany na terenie kopalni i nie było w pobliżu żadnych zabudowań, nie było konieczności ewakuacji. W tym dniu przerwano pracę operatora koparki, a patrol saperki na następny dzień w środę przed południem zabezpieczył pocisk. Został on przez saperów wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany. Jest to drugi taki niewybuch wykopany przez operatora koparki w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich. W zeszłym roku w sierpniu, również operator koparki wykopał taki pocisk z dnia żwirowiska. W związku z tym w dalszym ciągu policjanci przypominają o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.
12:00, 12.05.2021
Najpierw wyprzedził dwa oznakowane radiowozy na podwójnej ciągłej linii, później kluczył wąskimi uliczkami uciekając przed policją. Sytuacja ta miała miejsce w miejscowości Ilkowice, około godziny 20.00.
11:43, 12.05.2021
Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Brzesku stanie czterech nastolatków, którzy poprzez popularny komunikator obrażali swojego rówieśnika na grupie klasowej. Zebrany materiał - w tym rozmowy pełne wulgaryzmów - zostały przekazane do szkolnego pedagoga. Teraz sprawą zajmie się sąd.
08:21, 12.05.2021
W ostatnią sobotę w komisariacie Tarnów – Centrum przy ul. Narutowicza 4 pojawiła się osoba, która przyniosła pewną kwotę pieniędzy. Gotówka została znaleziona przez nią w jednym z bankomatów na terenie dzielnicy Strusina.
10:59, 11.05.2021
Wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego wpłynęła do tarnowskiego Urzędu Skarbowego we wtorek rano około godziny 9.00. Na miejsce wezwano służby oraz policyjnych pirotechników. Po przeszukaniu budynku okazało się, że alarm jest fałszywy. - Informację faktycznie otrzymaliśmy o właśnie takim dziwnym mailu, który informował o tym, że Urząd Skarbowy przy ul. Lwowskiej ma wybuchnąć. Ma być podłożony ładunek wybuchowy i ma dojść do eksplozji – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.
09:16, 10.05.2021
Wydział komunikacji społecznej CBA potwierdził poniedziałek w rozmowie z PAP, że agenci wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury CBA 28 kwietnia podjęli kontrolę w PARP.
12:06, 09.05.2021
Do zderzenia motocyklisty i samochodu osobowego doszło w Nowych Żukowicach na drodze wojewódzkiej nr 984 około godziny 10.00 rano w niedzielę. Po wypadku trasa była całkowicie zablokowana. Uczestnicy zdarzenia potrzebowali pomocy medycznej. - Są osoby poszkodowane. Zespoły Ratownictwa Medycznego obecne na miejscu. Kierujący motocyklem został zabrany do szpitala i tam okaże się dokładnie jakie są jego obrażenia - mówił kpt. Dominik Gąciarz z JRG-2 Tarnów.
19:55, 08.05.2021
Z Wisły w okolicy miejscowości Szczucin wyłowiono ciało starszej kobiety. Do tego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Na razie nie wiadomo kim była denatka, jedyne co udało się ustalić to, to że zwłoki przebywały w wodzie od kilku dni. Ciało kobiety zostało zauważone przez przypadkową osobę, która wezwała służby ratunkowe. - Ze zgłoszenia wynikało, że osoba znajduje się przed mostem na progu wodnym, który jest przy brzegu – wyjaśniał mł. kpt. Marcin Stachura, zastępca dowódcy zmiany z JRG PSP w Dąbrowie Tarnowskiej – Po przybyciu na miejsce zdarzenia zwodowaliśmy łódkę, udaliśmy się w miejsce wskazane, dopłynęliśmy i okazało się, że jest to ciało. Odstąpiliśmy od czynności reanimacyjnych.
15:18, 07.05.2021
Do nietypowej sytuacji, bo aż dwóch groźnie wyglądających zderzeń pojazdów doszło przy ulicy Wyszyńskiego w Tarnowie. W pierwszym przypadku było to skrzyżowanie z ulicą Giełdową a w drugim z Hodowlaną. W obydwu przypadkach kierujący nie udzielili pierwszeństwa przejazdu. Jak podkreśla oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – takie zdarzenia nie miałyby miejsca gdyby kierowcy podróżowali z należytą ostrożnością. Dodajmy, że sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 220 złotych. Znacznie wyższe będą koszty napraw zniszczonych pojazdów.
10:43, 07.05.2021
Wczoraj (06.05.br.) przed godz. 20, do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przybiegł mężczyzna, który prosił o pomoc dla starszej kobiety, która miała leżeć na chodniku przy ul. Polnej. Mundurowi natychmiast wybiegli z budynku komendy i odnaleźli starszą panią dwie przecznice dalej od siedziby jednostki Policji. Funkcjonariusze na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, seniorka, wracając ze sklepu zasłabła i upadła na chodnik. Po udzieleniu pomocy 76-latce przez załogę pogotowia ratunkowego policjanci odwieźli ją do miejsca zamieszkania, gdzie przekazali kobietę pod opiekę członkowi rodziny. Policjanci apelują, nie przechodźmy obojętnie obok osób, które mogą potrzebować naszej pomocy. Wielokrotnie to od wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy zdrowie oraz życie innych.