Zamknij
REKLAMA
10:29, 21.05.2021
Warszawa. Sejm opowiedział się za przyjęciem części poprawek Senatu do ustawy o Funduszu Deweloperskim. Zgodził się między innymi na obniżenie maksymalnych wysokości stawek procentowych, według których wyliczana ma być składka na Fundusz. Do takiej decyzji przyczynili się posłowie Porozumienia, którzy w tej sprawie zagłosowali inaczej niż reszta klubu PiS.
16:21, 17.05.2021
Kraków. - To smutne, dlatego, że ja bardzo cenię panią poseł. Szkoda, że zabrakło jej głosu wcześniej, kiedy dyskutowaliśmy chociażby na tematu Funduszu Odbudowy, kiedy pokazywaliśmy przed czym chcemy zabezpieczyć Polskę, przed rozdawnictwem w sposób niesprawiedliwy pieniędzy europejskich – powiedział Borys Budka komentując decyzję Róży Thun o wystąpieniu z Platformy Obywatelskiej.
14:49, 17.05.2021
Przedstawiciele resoru finansów w poniedziałek brali udział w spotkaniu prasowym dotyczącym rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.
14:49, 17.05.2021
„Chcemy, by gospodarka polska była dobrze naoliwioną machiną, a polskie firmy były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku europejskim i rynku światowym; to podstawowe cele Polskiego Ładu” – powiedział Morawiecki podczas wizyty w firmie JMP Flowers w Stężycy (woj. lubelskie).
11:35, 05.05.2021
Warszawa. Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji jest niezbędna do uruchomienia Funduszu Odbudowy po pandemii. Za ratyfikacją był PiS z Porozumieniem. Rząd wsparła Lewica i PSL. Koalicja Obywatelska, poza jednym posłem, wstrzymała się od głosu. Z kolei, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, współtworząca rząd Solidarna Polska była przeciwko. Już po głosowaniu stanowisko swojej partii tłumaczył Zbigniew Ziobro.
13:33, 27.04.2021
Szef rządu zaznaczył, że dzięki rekordowo wynegocjowanym środkom z UE, zarówno nowemu programowi budżetowemu, jak i KPO - możemy z nadzieją wyglądać końca kryzysu gospodarczego i liczyć na to, że szybkie odbicie gospodarcze stanie się rzeczywistością.
15:06, 19.04.2021
Trzech z pięciu tarnowskich radnych klubu "Nasze Miasto Tarnów" dołącza do partii Szymona Hołowni. O swojej decyzji poinformowali podczas konferencji prasowej. Jak podkreślają - nie jest to nagła zmiana ich poglądów - ruch społeczno-polityczny promuje te same wartości.
12:32, 23.02.2021
Program przebudowy skrzyżowań na drogach krajowych, doświetlania przejść dla pieszych służy właśnie realizacji tego priorytetu - stwierdził Morawiecki, mówiąc o przyjętym przez rząd programie budowy bezpiecznej infrastruktury drogowej.
16:28, 19.02.2021
Powraca temat budowy spalarni śmieci w Tarnowie. Przypomnijmy, że w trakcie styczniowej sesji Rady Miejskiej prezydent Ciepiela zapowiedział, że inwestycja, którą MPEC planował od lat, nie powstanie. Zaznaczył równocześnie, że warto rozważyć, budowę w mieście spalarni tzw. nadsitówki. Te słowa weryfikują jednak dokumenty, które wpłynęły do samorządu województwa małopolskiego. Wynika z nich, że Tarnów nie planuje w najbliższym czasie takiej inwestycji.
15:40, 16.02.2021
"Jutro spotkaniem z Izbą Wydawców Prasy rozpoczynam konsultacje w sprawie podatku od reklam" - wskazał we wtorkowym wpisie na Twitterze wicepremier Gowin. Według szefa MRPiT, "żaden ewentualny podatek nie powinien być wprowadzany bez konsultacji z przedsiębiorcami".
15:38, 16.02.2021
We wtorek w Sejmie zorganizowano spotkanie przedstawicieli opozycji i ekspertów w związku z projektowanym przez rząd wprowadzeniem składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek ma trafić m.in. do NFZ, a także na Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków i nowo utworzony Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.
18:31, 14.11.2019
Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wyraził satysfakcję, że może powierzyć Mateuszowi Morawieckiemu tekę Prezesa Rady Ministrów; podziękował za konsultacje, które odbyli poprzedniego dnia.
12:36, 02.01.2019
Prezydent Andrzej Duda podpisał rządową nowelizację zakładającą aktywizację dłużników alimentacyjnych, wyższe kary dla nieuczciwych pracodawców zatrudniających ich „na czarno”, a także podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia z funduszu alimentacyjnego.
08:38, 02.10.2018
W dniu 1 października 2018 r. na konwencji wyborczej Tomasza Olszówki i komitetu Nasze Miasto Tarnów, kandydat na prezydenta Tarnowa przedstawił misję i program „Lepszy Tarnów”. Ponadto liderzy okręgów wyborczych (Tomasz Olszówka, Jakub Kwaśny, Grażyna Barwacz, Piotr Górnikiewicz) zaprezentowali sylwetki 33 kandydatek i kandydatów do Rady Miejskiej. Kandydat na prezydenta podkreśla, że chce być reprezentantem wszystkich mieszkańców Tarnowa. Jest menedżerem niezwiązanym z żadną partią polityczną. Propaguje idee miasta progresywnego i zrównoważonego. Cztery filary autorskiego programu dla Tarnowa „Lepszy Tarnów”(4M) tj: miasto z nową energią, miasto do zamieszkania, miasto z wrażliwością oraz miasto obywatelskie), szczegółowo rozpisano na obszary problemowe oraz cele i zadania do realizacji.