Zamknij

Przywracanie dobrego stanu infrastrukturze drogowej w gminie Zakliczyn

14:10, 06.11.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

704 tys. zł otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji samorząd gminy Zakliczyn na remont dwóch odcinków gminnych dróg – we Wróblowicach i Dzierżaninach. Promesę z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odebrał w Tarnowie burmistrz Dawid Chrobak.

Po raz kolejny w tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał małopolskim jednostkom samorządu terytorialnego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Tym razem wsparcie o łącznej wysokości prawie 2,2 mln zł uzyskały gminy Ryglice, Zakliczyn, Żabno oraz powiat gorlicki. Uroczystego przekazania promes dokonał wojewoda Piotr Ćwik podczas spotkania w Tarnowie.

- Drogi, które zostaną wyremontowane dzięki przekazanemu tym razem wsparciu, służyć będą w pierwszej kolejności mieszkańcom małopolskich miast i wiosek, ale są też źródłami zasilającymi główne arterie komunikacyjne. Żywioł jest siłą, wobec której człowiek okazuje się niejednokrotnie bezbronny. Jesteśmy jednak odpowiedzialni za przywracanie dobrego stanu infrastrukturze zniszczonej siłą natury i to właśnie czynimy, udzielając wsparcia samorządom w takiej właśnie formie – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Gmina Zakliczyn otrzymała tym razem 704 tys. zł na remont dwóch gminnych dróg: Wróblowice – Siemiechów w miejscowości Wróblowice (w kierunku wyciągu narciarskiego Jurasówka) oraz w miejscowości Dzierżaniny w kierunku przysiółka Kamieńce.

- W sumie odnowimy dwa odcinki dwóch istotnych gminnych ciągów komunikacyjnych o łącznej długości blisko 2,3 kilometra. Ogłosiliśmy już przetarg, a roboty wykonane będą w tym roku – informuje burmistrz Dawid Chrobak.


 


 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone