Zamknij

Wiktor ponownie mistrzem intelektu

12:02, 06.04.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz drugi Wiktor Dębiński - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym - został gminnym Mistrzem Intelektu. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI organizuje od ponad dwóch dekad Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Wiktor przygotowywany do konkursu przez swoją nauczycielkę Marię Zając w finałowej, trzeciej rundzie pokonał Łukasza Galę z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy, Jakuba Grocholskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym, Amelię Bogusz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy oraz Ninę Żurek reprezentującej Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie. Cała piątka otrzymała dyplomy, nagrody książkowe oraz okazałe szklane pamiątki.

W turnieju rywalizowało 25 osób z pięciu szkół funkcjonujących w gminie Borzęcin. Uczniowie odpowiadali na wybrane przez siebie pytania z grona ponad trzystu przygotowanych przez organizatorów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w składzie którego znaleźli się nauczyciele z poszczególnych szkół.

- Konkurs jest sporym wyzwaniem dla uczniów, którzy bardzo chętnie biorą w nim udział – zgodnie komentowali nauczyciele, którzy przyjechali dopingować swoich podopiecznych. – Wśród wielu startujących widać było duże zdenerwowanie. Nie pomagało to w odpowiedziach na czasem - wydawać się mogło - łatwe pytania, choć w zestawie nie brakowało i tych trudniejszych – mówi Katarzyna Żurek, instruktor GOK prowadząca turniej. – Po dyskusji z opiekunami doszliśmy do wniosku, że w następnym roku rozszerzymy go o uczniów klasy VII – informuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Fundatorem nagród konkursowych był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Dam Dam Włodzimierz Bernady z Łęk.

Uczniom za udział, nauczycielom za ich przygotowanie oraz wspierającemu konkurs od wielu lat sponsorowi z Łęk organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania.

 

W konkursie udział wzięli uczniowie:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym: Jakub Grocholski, Julia Machalska, Oliwia Sulma, Weronika Zając, Magdalena Knap na pod opieką Agnieszki Kwaśniak-Wiśniewskiej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym: Szymon Rędzina, Anna Gofron, Dominika Czesak, Wiktor Dębiński, Krzysztof Wilkosz pod opieką Marii Zając.

Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie: Kalina Synowiec, Wiktoria Hernacka, Nina Żurek, Emilia Lis, Bartosz Misina pod opieką Bogdana Bilińskiego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy: Łukasz Gala, Jan Kozak, Amelia Hebda, Amelia Bogusz, Judyta Postawa pod opieką Elżbiety Nowińskiej.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łękach: Gabriela Książek, Nikodem Jędryka, Eliasz Święcicki, Izabela Godek, Martyna Fasula pod opieką Małgorzaty Wojtala.

 

Wyniki końcowe – finaliści:
I miejsce – Wiktor Dębiński - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym – 29 pkt.

II miejsce – Łukasz Gala - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy – 27 pkt.

III miejsce – Jakub Grocholski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym – 24 pkt.

IV miejsce – Amelia Bogusz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy – 18,5 pkt.

V miejsce – Nina Żurek - Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie – 18 pkt.

 

(h)

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone