Zamknij
REKLAMA

Śledczy nie wykluczają, że znaleziono ciało Kuliszewskiej

12:52, 02.03.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas działań poszukiwawczych natrafili na ciało kobiety. W celu zidentyfikowania tożsamości konieczne będą badania DNA.

Policjanci z KPP w Brzesku (początkowo) a potem funkcjonariusze z Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Krakowie, od 7 stycznia 2019 r. tj. od chwili otrzymania zawiadomienia o zaginięciu Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina ( http://malopolska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/brzesko-zaginela-34-letnia-grazyna-kuliszewska ), prowadzili szeroko zakrojone czynności w tej sprawie.  Działania poszukiwawcze polegały m.in. na sprawdzeniu i weryfikowaniu wszelkich tropów na temat zaginionej, i to zarówno wątków ustalonych przez funkcjonariuszy jak i informacji otrzymywanych od świadków czy postronnych osób.  Przeszukiwano tereny w powiecie brzeskim: lasy, pola, łąki, stawy. W sumie policjanci wraz ze strażakami i osobami zaangażowanymi w te działania spenetrowali blisko 700 ha terenu.  

28 lutego  policjanci sekcji poszukiwawczej KWP w Krakowie z przewodnikiem psa tropiącego z KMP w Krakowie oraz strażakami z PSP w Brzesku penetrowali rejon rzeki Uszwicy. Działania poszukiwawcze prowadzili od wczesnych godzin rannych. Po sprawdzeniu kilku kilometrów koryta rzeki, około godz. 12:40 zauważyli pod wodą ludzkie ciało. Zwłoki zostały wyłowione na brzeg i tam przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratura. Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Została przeprowadzona sekcja zwłok kobiety. Wyniki badań biegłego otrzyma Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Śledczy nie wykluczają, że to ciało zaginionej w styczniu Grażyny Kuliszewskiej – ale to będą mogły potwierdzić dopiero badania DNA.

Źródło: KWP w Krakowie

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone