Zamknij

Uczniowie z Filipowic dwukrotnie pojadą do Hiszpanii

08:09, 21.05.2021 | Z.F
Skomentuj UM Zakliczyn
REKLAMA

Uczniowie wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Filipowicach dwukrotnie wyjadą do Hiszpanii, gdzie spotkają się ze swoimi rówieśnikami i będą mieć z nimi wspólne zajęcia w języku angielskim. Możliwe to jest dzięki otrzymaniu blisko 135 tys. zł na realizację projektu „Szkoła w Filipowicach otwarta na świat. Poznajemy kulturę, historię, język innego narodu”.

Międzynarodowa współpraca młodzieży finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego,a konkurs na projekty zakładające wyjazdy grup uczniów wraz z opiekunami do krajów Unii Europejskiej, w którym wystartowała szkoła z zakliczyńskiej gminy, ogłosiła Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Ona też zarządza całym przedsięwzięciem. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji to fundacja Skarbu Państwa, której celem jest wspieranie działań, które przyczynią się do poprawy jakości i efektywności systemu oświaty, szkolnictwa wyższego i szkoleń w Polsce oraz ich otwarcia na świat.

Wcześniej SP w Filipowicach pozyskała w Hiszpanii szkołę partnerską. Jest to szkoła Ave Maria Casa Madre w Granadzie.

- Jest to ogromna dla nas satysfakcja, dla naszej kadry pedagogicznej, że również szkoła niewielka,z małej miejscowości, może napisać ciekawy międzynarodowy projekt i pozyskać na niego środki finansowe. To sygnał dla nas wszystkich, również dla naszych uczniów, że nieważne gdzie się mieszka, to można się rozwijać i iść do przodu – mówi Irena Kusion, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach.

Zorganizowane zostaną dwa wyjazdy do Hiszpanii – dwie grupy po 12 uczniów plus opiekunowie. Będą mieć nie tylko wspólne lekcje z hiszpańskimi rówieśnikami, ale również inne zajęcia zapoznawczei integracyjne, m.in. w planach są mecze piłkarskie i siatkówki.

Do Granady pojadą uczniowie klas siódmych i ósmych – nie tylko z najlepszymi wynikami w nauce, ale także np. zaangażowani w życie szkoły. Proces rekrutacji już się rozpoczął.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

0 0

Dzień dobry,

czy myśleli Państwo o tym, aby poprawić wizerunek firmy w sieci lub rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym? Jeśli tak, to z chęcią w tym pomożemy. Wykonujemy sklepy i strony internetowe już od wielu lat. Nasza oferta jest kompleksowa i atrakcyjna finansowo. Wyręczamy naszych klientów w wielu aspektach a ich zaangażowanie, jeśli sobie tego życzą, ogranicza się do minimum.

Jeśli są Państwo zainteresowani, to proszę o odpowiedź na tę wiadmość lub na adres [email protected] podając najlepiej numer telefonu, pod którym możemy się skontaktować. Chętnie przedstawimy wszystkie detale naszej oferty.

Serdecznie pozdrawiam
https://webs16.pl 07:54, 23.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%