Zamknij

Prezydent Andrzej Duda w Ostrowie

18:38, 20.05.2021 | Z.F
Skomentuj fot. Artur Gawle
REKLAMA
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Ostrów, by wizytować remont kapitalny mostu na Dunajcu. Przypomnijmy, że drugi etap tej inwestycji rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą. Rozpoczęcie prac było możliwe dzięki temu, że polski rząd dołożył dużą część środków do tej inwestycji.

- Konieczność stworzenia tutaj możliwości dostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna. Rozważaliśmy kwestię mostu tymczasowego, jakiejś przeprawy promowej, ale wszystko to było związane z kolejnymi działaniami inwestycyjnymi, które trzeba byłoby przeprowadzić. Ostatecznie zapadła decyzja, aby wesprzeć to, by ta inwestycja już rzeczywiście w całości została jak najszybciej zrealizowana – mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

 

Ostatecznie koszt inwestycji zamknie się w kwocie około 35 milionów złotych, choć początkowe szacunki zakładały, że na ten cel będzie potrzebne aż 39 milionów złotych. Zarówno pierwszy etap, jak i obecnie trwający drugi, ostatni etap remontu zostały dofinansowane z budżetu państwa. W ostatniej transzy rząd przekazał na ten cel około 12 milionów złotych.

- Bez tych pieniędzy byłoby to niemożliwe. Dlatego też pozyskane środki finansowe – najpierw na pierwszy etap – z rezerwy ogólnej budżetu państwa, a na drugi etap z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg umożliwiły nam realizację tego zadania – podkreślał w Ostrowie Roman Łucarz starosta tarnowski.

 

- Do marca przyszłego roku z całą pewnością powinna być tutaj już otwarta normalna przeprawa mostowa w pełni wydolna, w pełni przepustowa, nowoczesna, funkcjonująca i nie tylko zastępująca tę poprzednią, starą, która się zniszczyła, ale przede wszystkim taką, która przez dziesięciolecia będzie mogła służyć mieszkańcom Ostrowa, Wierzchosławic i wszystkich ościennych miejscowości i gmin właśnie po to by komunikować się z Tarnowem, a mieszkańcom Tarnowa, czy tarnowskich Mościc do tego, aby tutaj przemieszczać się na tę drugą, zachodnią stronę Dunajca – mówił prezydent Andrzej Duda.

W trakcie wizyty prezydenta RP w ostrowie towarzyszyli mu politycy, posłowie i samorządowcy z regionu i Małopolski.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%