Zamknij

Szczucin. Pierwszy punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 już działa

16:45, 12.05.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

W  środę rozpoczął działalność pierwszy punkt szczepień masowych przeciw COVID-19. Został on uruchomiony przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek oraz Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul Kościuszki.

 

- Punkt został dzisiaj otwarty. Staraliśmy się od pewnego czasu o uruchomienie i jako jedni z pierwszych złożyliśmy akcept, że jesteśmy w stanie wykonać po uzgodnieniach z panią dyrektor Anetą Krawczyk, czy będziemy w stanie mieć służby medyczne na zabezpieczenie tego punktu Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź ze strony pani dyrektor. W związku z tym był składany wniosek. Czekaliśmy, udało się, uruchomiliśmy ten punkt – mówi Tomasz Bełzowski.

 

W Szczucinie do tej pory działały populacyjne punkty szczepień. W nowo powstałym punkcie

pacjenci przyjmowani są średnio co pięć minut. Każdego dnia zaszczepionych może tu być nawet 200 osób dziennie. Ich liczba zależeć będzie od dostaw szczepionek.

- Na dzień dzisiejszy mamy zagwarantowane przez Narodowy Fundusz od środy do piątku 450 dawek, na następny tydzień i jeszcze na kolejny ostatni tydzień po 470 dawek. Natomiast przepustowość mamy tak przygotowaną, że możemy szczepić nawet 200 osób dziennie – mówi Aneta Krawczyk.

Otwarciu towarzyszył poseł Wiesław Krajewski.

- Mogę powiedzieć, że się cieszę, że tutaj, właśnie na terenie powiatu dąbrowskiego, tu Szczucinie powstał drugi Punkt Masowych Szczepień Powszechnych. Dzięki inicjatywie władz samorządowych, burmistrza Jana Sipiora, obecnego tutaj pana wiceburmistrza, ale przede wszystkim wielkie ukłony za starania pani dyrektor pani Anety Krawczyk, która dążyła naprawdę wielkimi siłami do tego, żeby tutaj na najbardziej odsuniętym na południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, tutaj u zbiegu 3 województw, świętokrzyskiego, podkarpackiego i naszego małopolskiego, że właśnie tu w Szczucinie powstał ten punkt i jestem ogromnie dumny i cieszę się, że te starania zakończyły się sukcesem - mówi Wiesław Krajewski.

Jak podkreśla Aneta Krawczyk, każdy może przyjść i zapytać o dostępność szczepionki w danym dniu.

- Codziennie około godziny 15:00 można albo zadzwonić, albo zgłosić się do nas osobiście i dawki, które nie są zaszczepione w ciągu dnia, ponieważ ktoś nie został zakwalifikowany lub nie przyszedł, zrezygnował bez zapowiedzi wcześniejszej, więc będziemy chcieli wykorzystać i wtedy z ulicy ktoś może wejść, zarejestrować się na miejscu i zaszczepić tak, żeby wszystkie dawki były wykorzystane, żeby się nic nie zmarnowało. Także zapraszamy – mówi Aneta Krawczyk.

 

Szczepienia odbywają się od godziny 8:00 do 18:00.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%