Zamknij

Powiat dąbrowski zacieśnia współpracę z powiatem tarnowskim

21:25, 06.05.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Wizyta władz powiatu tarnowskiego w powiecie dąbrowskim to kolejny etap zacieśniania współpracy, z której skorzystają mieszkańcy. Sąsiedzkie samorządy łączą siły w trosce o zdrowie oraz planując przedsięwzięcia gospodarcze, kulturalne i społeczne. Rozmowy starostów dotyczyły przede wszystkim dąbrowskiego szpitala i świadczonej pomocy dla pacjentów z regionu.

- Szpital dąbrowski świadczy szerokie usługi zarówno teraz, gdy jest pandemia pacjenci są z różnych stron, nie tylko z powiatu dąbrowskiego, ale i tarnowskiego oraz innych powiatów. Na co dzień też są pacjentami naszego szpitala.

Współpraca samorządów to także wsparcie finansowe – potrzebne szczególnie w czasie pandemii.

- Muszę wspomnieć, że kiedy rozpoczęła się pandemia i trudna sytuacja Zarząd Powiatu Tarnowskiego wsparł nas kwotą 40 tysięcy wtedy, gdy finanse były potrzebne na zakup środków ochrony osobistej - mówił Lesław Wieczorek. 

- Myślimy, że gdyby potrzeby były a my mielibyśmy możliwości - również będziemy się starali w jakiś sposób ten dąbrowski szpital wspierać. To było miłe przyjęcie, miłe spotkanie - w trosce o naszych mieszkańców. Widzimy, że trzecia fala ustępuje, a jesteśmy w szpitalu jednoimiennym, w którym było nawet 180 pacjentów. Teraz jest ich ok. 50%, więc widzimy, że ta trzecia fala ustąpi - dodał Roman Łucarz.Spotkanie starostów zakończyło zwiedzanie zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie omówiono przyszłe kierunki dalszej współpracy w dziedzinie kultury i turystyki na terenie Powiśla.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%