Zamknij

Nowe inwestycje dla turystów i mieszkańców w gminie Wierzchosławice

17:56, 05.05.2021 | Z.F
Skomentuj Tarnowska.tv
REKLAMA
Gmina Wierzchosławice przyjazna dla turystów i mieszkańców. Właśnie otwarto trzy nowe inwestycje – punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, trasę rowerową łączącą Velo Dunajec z lasami wierzchosławickimi i gruntownie zmodernizowany obiekt małej gastronomii tzw. Rybitwę wraz z kompleksem sportowym nieopodal Dunajca. W uroczystości oficjalnego otwarcia udział wzięła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

- Kolejne miliony trafiają do gminy Wierzchosławice z Regionalnego Programu Operacyjnego, którego dysponentem jest Województwo Małopolskie. Między innymi otwieramy dzisiaj PSZOK – bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia gospodarowania odpadami. Cieszę się, że w dniu dzisiejszym otwieramy również ścieżkę rowerową. To nie jest tylko kolejny odcinek ścieżki rowerowej, ale to jest etap dużego projektu Velo Małopolska – mówiła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Finalizujemy otwarcie drogi rowerowej, uniwersalnej ścieżki rowerowej między Velo Dunajec, która przebiega przez gminę Wierzchosławice wzdłuż Dunajca z połączeniem tej drogi do lasów wierzchosławickich. Będzie możliwość zjechania z Velo Dunajec i dojechała do lasów wierzchosławickich. Jednocześnie tam jest możliwość komunikacji samochodowej z ograniczeniem do 30 km/h. Także jest to również możliwość zwiększenia atrakcyjności gruntów dla naszej gminy – dodawał wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Nowy odcinek ścieżki rowerowej ma ponad 2,5 kilometra długości, 2,5 metra szerokości oraz pobocze z każdej strony. Poprowadzona jest w niedalekiej odległości od muzeum im. Wincentego Witosa i Domu Lodowego w Wierzchosławicach. Kolejną oddana do użytku inwestycją jest obiekt małej gastronomi zlokalizowany w Ostrowie nieopodal Dunajca.

- Elementem dzisiejszych uroczystości jest otwarcie odnowionych elementów sportowych w Ostrowie, w międzywalu. Tam od dawna było takie centrum rekreacyjne, tam odnowiliśmy boiska do siatkówki, koszykówki, do piłki siatkowej plażowej, również taki mini tor rowerowy dla dzieci i wyremontowaliśmy tzw. dawną Rybitwę – miejsce, gdzie będzie można skromny posiłek spożyć, napić się, również skorzystać z tego typu atrakcji – wyjaśniał Andrzej Mróz.

 

Dużą część środków na wszystkie te trzy inwestycje udało się pozyskać z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Cieszę się, że Samorząd Województwa Małopolskiego mógł choćby w niewielkim stopniu przyczynić się do tego, że te inwestycje na terenie gminy Wierzchosławice mogą powstać. W sumie z programu operacyjnego trafiają środki w wysokości 1,3 miliona złotych – mówiła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

W sumie za te trzy inwestycje trzeba było zapłacić około 2 miliony złotych.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%