Zamknij

Stabilizuje się sytuacja w brzeskim szpitalu. Ponownie otwarto oddział urologii

15:44, 05.05.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku znacznie zmniejszyła się liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 To dobra wiadomość dla chorych, którzy w najbliższym czasie mają planowane leczenie szpitalne, ponieważ obecna sytuacja pozwoliła na zmiany w funkcjonowaniu placówki. Na ten moment wznowiono działalność oddziału urologii, a niebawem ponownie otwarty ma zostać oddział pulmonologii.

- Tych, którzy przebywają na oddziałach covidowych, systematycznie wypisujemy do domów, stąd jesteśmy na takim etapie przekształcania łóżek i oddziałów, które służyły w leczeniu pacjentów covidowych i w tej chwili przekształcamy łóżka dla pacjentów już z innymi chorobami - mówi Adam Smołucha, dyrektor SP ZOZ w Brzesku.

Obecnie na oddziałach covidowych znajduje się 30 pacjentów, z czego 10 jest pod respiratorami. 

 - Przewidujemy, że leczenie tych pacjentów, ponieważ to są najciężsi chorzy, którzy w tej chwili przebywają u nas w szpitalu. Zapewne potrwa to kilka tygodni, do całkowitego wygaszenia tego oddziału - dodaje Adam Smołucha.

 Trzecia fala pandemii sprawiła, że szpital musiał ograniczyć ilość planowych przyjęć i zabiegów. 

- W tej chwili jesteśmy też na etapie jakby uruchomienia ponownego w stopniowy sposób oczywiście zabiegów planowych dlatego, sądzę, że w maju uda nam się przywrócić pełną sprawność funkcjonowania wszystkich oddziałów szpitala - mówi Adam Smołucha. 

Przed przyjęciem na oddział, każdy pacjent ma wykonywany test na obecność koronawirusa. 

 - To jest taka standardowa procedura, którą również w przypadku dłuższych pobytów powtarzamy wśród pacjentów, którzy są już hospitalizowani. Niestety w uwagi na to, że koronawirus cały czas jest obecny w populacji, dochodzi do sytuacji, że odkrywamy nowe zakażenia - mówi Adam Smołucha. 

Przypomnijmy, że w lutym decyzją wojewody małopolskiego oddziały covidowe w szpitalu w Brzesku zostały zlikwidowane, a ich ponowne otwarcie nastąpiło miesiąc później. Powodem była rosnąca ilość zakażeń COVID-19 w regionie. 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%