Zamknij

Wataha psów zagryzła daniele w Ryglicach

00:25, 21.04.2021 | W.Z
Skomentuj
REKLAMA

Straty oszacowane na 11 tysięcy złotych plus koszty utylizacji martwych zwierząt. Dzikie psy zagryzły daniele z prywatnej hodowli mieszkańców Ryglic. To kolejny przypadek na terenie gminy. O tym zostaliśmy zawiadomieni przez właścicieli, którzy szukali pomocy w odebraniu od nich psów, które dzięki pomocy sąsiadów - udało się złapać.

Sprawa bezpańskich, groźnych psów wróciła do gminy po niespełna kilku tygodniach. W pomoc zaangażował się mieszkaniec Zalasowej, który także stracił część swojej hodowli. 

Dla Grzegorza Onaka z Zalasowej - strata hodowli to jeszcze większe koszty.

Niefortunny zbieg zdarzeń związany z podpisaniem nowych umów z azylem dla zwierząt oraz brak dostępnego weterynarza sprawił, że akcja odławiania zwierząt trwała kilka godzin.

Aby pomóc mieszkańcom - na miejsce zadysponowano także strażaków, którzy oświetlili miejsce zdarzenia. Po wielokrotnych próbach kontaktu z jednostkami, które mogłyby odłowić zwierzęta - pracownicy tarnowskiego azylu pojawili się na miejscu i w asyście ochotników - złapali trzy z czterech psów. 

Jest także szansa na to, że policjanci ustalą właściciela czworonogów. Wówczas interwencja nie zakończy się adopcją. Czwarty z psów uciekł, ale jak mówił pracownik azylu - Marek Sowa - osamotniony nie powinien stanowić zagrożenia. 

(W.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%