Zamknij

Rekordy czytelnicze w bibliotekach gminy Tarnów

22:36, 20.04.2021 | W.Z
Skomentuj
REKLAMA

Choć początkowo pandemia sparaliżowała wszystkie instytucje kultury - bibliotekom powoli udaje się odzyskać zainteresowanie czytelników. Filie w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach przeżywają oblężenie, a marzec był miesiącem rekordowym pod względem wypożyczeń. Liczby, o których mowa, to ponad tysiąc książek w domach mieszkańców Gminy Tarnów - w ubiegłym roku nie było tak optymistycznie.

Największą popularnością cieszą się nowości wydawnicze.

Zainteresowanie jest tak duże, że mieszkańcy zapisują się do kolejek. Ale nowości to nie jedyna rzecz, która motywuje czytelników. Trwa akcja finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka – wielki człowiek”, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo 10 pierwszych osób z kompletem 10 naklejek otrzyma z gminnego Centrum Kultury i Bibliotek ekstra nagrody – książeczki interaktywne. Centrum Kultury i Bibliotek ponadto, do końca roku, obdaruje zestawami gminnych gadżetów wszystkich uczestników akcji „Mała książka – wielki człowiek”.Przypomnijmy, w reżimie sanitarnym pracują wszystkie trzy gminne placówki biblioteczne. Funkcjonują one poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00.

(W.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%