Zamknij
REKLAMA

Szczucin. Konieczna jest budowa nowego mostu łączącego dwa województwa

13:23, 22.02.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Władze Szczucina domagają się przebudowy mostu łączącego Małopolskę z województwem świętokrzyskim. Obecna przeprawa wybudowana została na początku lat 50-tych ubiegłego wieku. Do niedawna była to jedyna trasa łącząca wschodnią część Małopolski w kierunku Warszawy. W 2013 roku przeprowadzony został tam gruntowny remont, jednak na początku stycznia wystąpiła awaria, która sprawiła, że most został zamknięty dla ruchu na kilka godzin. Mimo to, zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z oddziałem w Kielcach przebudowa nie jest konieczna.

 -Tak jak na każdym obiekcie mostowym, również na moście w Szczucinie, w ciągu drogi krajowej numer 73 roboty utrzymaniowe wykonywane są regularnie. Aktualnie nie są planowane działania na podobną skalę, tym niemniej obiekt jest na bieżąco monitorowany - mówi Małgorzata Pawelec-Buras rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA.

Zdaniem Burmistrza Szczucina konieczny jest nowy most.

 -Most jest starszy ode mnie. On jest oddany w 52. roku, a do jego budowy zużyto także wcześniej wykonywane jeszcze w 39. roku podpory. Pamiętamy też, że w przeszłości stanowił on połączenie kolejowo drogowe. Wiemy, że jest ten most już zużyty technicznie i należałoby bezwzględnie myśleć o nowej przeprawie mostowej chcąc trzymać ten ciąg drogi krajowej numer 73 - mówi Jan Sipior 

Ostatni kompleksowy remont kosztował ponad trzy miliony złotych. W związku z powyższym aktualnie nie są planowane działania na podobną skalę, tym niemniej obiekt jest na bieżąco monitorowany. Sprawdzane jest także miejsce, w którym niedawno doszło do awarii i uszkodzenia dylatacji.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%