Zamknij
REKLAMA

Seniorzy omal nie zamarzli we własnym domu

14:38, 17.02.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Szczucińscy dzielnicowi zorganizowali pomoc dla starszego małżeństwa, które mieszkało w dramatycznych warunkach bez ogrzewania. Mł.asp. Łukasz Liguz oraz asp. Krzysztof Słowik z komisariatu w Szczucinie podczas piątkowej (12 lutego) służby odwiedzali osoby samotne z terenu gminy. Sprawdzali jak radzą sobie w związku z panującymi zimowymi warunkami.

 -Sytuacja, jaką zastali to małżeństwo w wieku 78 lat z terenu gminy Szczucin. Była  ona dramatyczna. Starszym osobom do ogrzewania służyła para z garnka podgrzewanego elektrycznie. Temperatura panująca w pomieszczeniach oscylowała poniżej zera, natomiast na zewnątrz panował siarczysty 14 stopniowy mróz - mówi Ewelina Fiszbain

Sytuację starszego małżeństwa policjanci zgłosili do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczucinie. Wspólnie z władzami miasteczka zorganizowali również pomoc medyczną dla staruszków. Sytuację starszego małżeństwa policjanci zgłosili do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczucinie. Wspólnie z władzami miasteczka zorganizowali również pomoc medyczną dla staruszków.

 - Na skutek tej interwencji, która została podjęta wspólnie przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i policjantów dzielnicowych, którzy sprawdzili się w tym działaniu, udało się zabezpieczyć opał, a także drewno. Stąd też, na ten czas tej zimy na pewno są zabezpieczeni. Takich rodzin, którym pomagaliśmy w tym podobnym czasie było 11 - mówi Jan Sipior.

Małżeństwo obecnie istnieje w ewidencji ośrodka pomocy społecznej.

 -Są monitorowani, czyli pracownik socjalny będzie do nich dojeżdżał przynajmniej raz w tygodniu, a dodatkowo zorganizowaliśmy dla nich pomoc, która będzie usprawniać ich działania codzienne, czyli zakupy czy sprzątanie - mówi Jan Sipior.

 

Tym razem pomoc nadeszła w samą porę. Teraz będą mogli liczyć na regularną pomoc. Przy okazji Jan Sipor apeluje, żeby nie pozostawać obojętnym na los osób starszych i samotnych i alarmować służby gdy wiemy, że ktoś może potrzebować pomocy.

 

 

Zdjęcia KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%