Zamknij

Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę

13:42, 26.02.2020 | KMP Tarnów
Skomentuj
REKLAMA

Słowa policyjnej roty zapadły głęboko w sercu tarnowskiego policjanta Roberta Pochronia, który podczas urlopu zatrzymał nietrzeźwego i agresywnego kierowcę.

Wszystko rozegrało się w sobotnią noc 8 lutego, na kilka minut przed północą. Wzrok starszego posterunkowego, opuszczającego parking w Łęgu Tarnowskim przykuł kierowca osobowego opla, który skręcił z drogi głównej na parking i zaparkował tuż obok niego. Po chwili wysiadł i zaczął … oddawać mocz na chodnik. Po wszystkim, jak gdyby nigdy nic, wrócił chwiejnym krokiem do samochodu i chciał odjechać. Mundurowy podejrzewając, że powodem jego niestabilnej postawy może być wypity alkohol, instynktownie podjął interwencję. Ale kierowca zupełnie nie reagował na jego pytania, za to stał się wulgarny i agresywny. Policjant poprosił o wsparcie patrol z komisariatu w Żabnie, który przejął kierowcę, a on sam do czasu przyjazdu radiowozu skutecznie uniemożliwiał ucieczkę nietrzeźwemu agresorowi, który po pojawieniu się patrolu nadal krzyczał, groził i ubliżał policjantom.
Wtedy też okazało się, że bardzo dobrze się stało, że na drodze kompletnie nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu tarnowskiego stanął posterunkowy z komisariatu Tarnów-Centrum. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 30-latek ma ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany na noc w areszcie. I na pewno nie jest to koniec jego problemów, bo za jazdę w stanie nietrzeźwości, znieważanie i groźby grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

(KMP Tarnów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz