Zamknij

REKLAMA
1
21:07, 15.02.2019
Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał punkty karne i został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując dziś (15.02.2019r.) teren gminy Dąbrowy Tarnowskiej położony przy drogi powiatowej nr K1322 zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Mężczyzna w terenie zbudowanym jechał z prędkością 145 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł. 24-latek otrzymał także punkty karne. Zgodnie z przepisami, mężczyzna musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące bowiem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanych o ponad 50 km/h, prawie trzykrotnie. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
12:35, 29.01.2019
Dalszy demontaż pojazdu umożliwił mężczyznom opuszczenie ciasnej skrytki pojazdu, w której cała trójka została umieszczona - prawdopodobnie na terytorium Rumunii.
5
15:11, 24.01.2019
Policjanci z Brzeska zabezpieczyli alkohol bez polskich znaków akcyzy
14:51, 24.01.2019
Mieszkanie Plus w gminie Zakliczyn – ruszył przetarg na budowę 70 mieszkań
13:07, 21.01.2019
Prawie 15,5 miliona złotych wyniesie rozbudowa drogi powiatowej Bochnia Uście Solne – Barczków na odcinku Gawłów Bogucice. Umowę na realizację inwestycji w piątkowe popołudnie podpisała dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzata Dąbrowska - Zysek wspólnie z przedstawicielem wykonawcy Panią Elżbietą Wesołowską. Podpisaniu umowy towarzyszyli również starosta bocheński Adam Korta i członek zarządu Rafał Rudka. Przebudowa drogi będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Do końca tego roku powstanie dokumentacja projektowa, natomiast inwestycja zakończy się na przełomie maja 2021 r. Jest to dość odległy termin, ale zakres inwestycji jest duży. Na terenie przez który przebiega inwestycja , znajduje się wiele podziemnych i nadziemnych sieci , które trzeba będzie przebudować - wyjaśnia starosta Adam Korta. Zakres obejmuje rozbudowę drogi powiatowej na odcinku ponad 3, 4 km wraz z budową ścieżek rowerowych i chodników. Na całej długości zostanie poszerzona jezdnia do 6 m, a powstałe chodniki i ścieżki rowerowe będą uwzględniać zniesienie barier architektonicznych. Przewidziano również przebudowę lub remont przepustów oraz systemu odwodnienia korpusu drogowego. Rozbudowę skrzyżowań, przebudowę zjazdów a także przebudowę i budowę 6 zatok autobusowych. Powstanie kanalizacja opadowa na długości ponad 4 km, a na odcinku 2,5 km przebudują rowy. Koszt robót budowlanych i projektowych wynosi 15 495 798,80zł brutto, natomiast uzyskana przez Powiat Bocheński dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wynosi 8 008 233,18 zł. Wykonawcą inwestycji jest PDM Dębica Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA.
14:17, 09.01.2019
Policjanci od poniedziałku, 7 stycznia 2019r. poszukują zaginionej Grażyny Kuliszewskiej, która z 3/4 stycznia 2019 roku wyszła z miejsca zamieszkania w Borzęcinie i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną. Rysopis kobiety: wiek ok. 35 lat, szczupła sylwetka, włosy ciemne do ramion. Policjanci z Brzeska proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionej, Informacje te można przekazywać na numer telefonu 14 66-26-222 (dyżurny brzeskiej jednostki Policji ) lub numer alarmowy 112.
12:09, 07.01.2019
W jednym z bloków w Brzesku doszło do pobicia 50-letniego mężczyzny. Ślady krwi na schodach i korytarzu klatki schodowej zauważył przechodzący tamtędy mieszkaniec bloku, jak się później okazało kursant Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu. Młody funkcjonariusz słysząc odgłosy awantury i krzyki dochodzące z jednego z mieszkań postanowił interweniować. W piątek, 4 stycznia 2019 r. ok. godz. 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Na miejscu interwencji zastali funkcjonariusza, który aktualnie odbywa szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Policjant relacjonował, że schodząc klatką schodową zauważył na schodach i korytarzu krew. Niepokój wzbudziły też u niego odgłosy i krzyki dochodzące z jednego z mieszkań w bloku, do którego prowadziły ślady krwi. Nie tracąc czasu natychmiast zawiadomił o wszystkim brzeską Policję i widząc uchylone drzwi do mieszkania, z którego dochodziły odgłosy awantury wszedł do środka. Wewnątrz mieszkania zauważył grupę szarpiących się osób, wśród nich był również mężczyzna, który miał opuchniętą i zakrwawioną twarz. Najpierw rozdzielił szarpiące się osoby, a następnie zaczął ustalać co takiego się wydarzyło. Pokrzywdzony mężczyzna stwierdził, że został pobity przez dwóch nieznanych mu mężczyzn na klatce schodowej, po czym wszedł do mieszkania znajomych, stąd ślady krwi na schodach prowadzące wprost do niego. Szamotanina w mieszkaniu, jak twierdził 50-latek, spowodowana była tym, że osoby będące w nim chciały go opatrzyć a on sobie tego nie życzył. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę na badania do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zajścia. To nie pierwszy raz, kiedy ten właśnie policjant nie przechodzi obojętnie wobec ludzkiej krzywdy i interweniuje. Pół roku temu, będąc jeszcze w trakcie rekrutacji do Policji, dał się poznać jako osoba szczególnie wyczulona na krzywdę drugiego człowieka. Wówczas zareagował wobec grupy młodych osób, które w Brzesku zaatakowały osobę z niepełnosprawnością. O sprawie pisaliśmy tutaj http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zaatakowali-osobe-z-niepelnosprawnoscia-zareagowal-kandydat-do-policji
10:50, 24.12.2018
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Borzęcin przez ostatnie 18 miesięcy był wykonywany przez firmę ,,EKOM” Maciejczyk Sp. J., ul. Zakładowa 29, 26 – 052 Nowiny. Termin świadczenia usługi przez ww. wykonawcę zgodnie z umową zawartą na okres od 1 lipca 2017 roku do 31 grudnia 2018 roku upływa w ostatnim dniu bieżącego roku kalendarzowego.
11:46, 21.12.2018
Niezależna kapituła konkursowa przyznała Bochni pierwsze miejsce w kategorii miast do 50 tys. mieszkańców w konkursie „Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu” organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury. Miasto Soli zostało nagrodzone między innymi ze względu na innowacyjny program, dopasowanie kampanii do warunków lokalnych oraz strategiczną promocję kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Cieszę się, że nieszablonowe działania realizowane w Bochni w ramach tygodnia mobilności zyskały uznanie. Jestem dumny z tej nagrody – powiedział Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Bocheńską kampanię przygotował Wydział Promocji i Rozwoju Miasta. Honorową nagrodę Ministra Infrastruktury odebrał w imieniu miasta Naczelnik Wydziału Tomasz Ryncarz – pomysłodawca i koordynator bocheńskiej kampanii. Laureatami nagród Ministra Infrastruktury zostali: Wrocław – nagroda za najlepszą kampanię lokalną dla dużego miasta (powyżej 50 tys mieszkańców), Bochnia – nagroda za najlepszą kampanię lokalną dla małego miasta/gminy (poniżej 50 tys. mieszkańców), Gdynia – nagroda ETZT za najbardziej innowacyjne wydarzenie – organizacja Escape Trolley – gra trolejbusowa na wzór popularnych escape room. Relacja filmowa z tygodnia mobilności w Bochni: [https://youtu.be/ZuFoyk1L0SY]
09:57, 21.12.2018
W gminie Borzęcin realizowane są dwa projekty zmierzające do ograniczenia niskiej emisji, na które w partnerstwie z innymi samorządami pozyskano dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Wnioskodawcą dla obydwu projektów jest Gmina Gnojnik, jako uzgodniony między samorządami lider projektu, natomiast partnerami zaangażowanymi w realizację zadań są Gminy: Borzęcin, Czchów, Dębno, Szczurowa, Szczucin, Wietrzychowice oraz Zakliczyn. - Realizowane projekty zakładają poprawę jakości powietrza poprzez ograniczenie niskiej emisji, oraz obniżenie kosztów funkcjonowania obiektów mieszkalnych. Wymienione powyżej gminy biorące udział w projekcie, w opracowanych przez siebie Planach Gospodarki Niskoemisyjnej wykazały, że podstawową przyczyną zanieczyszczenia powietrza jest niska emisja, pochodząca z węglowych jednostek grzewczych. W gminie Borzęcin poziom wykorzystania węgla dla celów grzewczych wynosi 55,6%, w gminie Czchów – 25,8%, w gminie Szczucin – 72%, w gminie Szczurowa - 92%, w gminie Gnojnik – 63,5%, w gminie Dębno – 44,9%, w gminie Zakliczyn – 35,1% - mówi Kazimierz Sobota, Kierownik Referatu Inwestycji, Drogownictwa, Zamówień Publicznych i Gospodarki Mienia Komunalnego w Urzędzie Gminy Borzęcin. Całkowita wartość pierwszego z projektów pn. „Wymiana przestarzałych kotłów węglowych na nowoczesne źródła zasilane gazem i biomasą w wybranych gminach powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, Poddziałanie 4.4.2 Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” zamyka się kwotą 8 001 443,24 złotych, z czego wydatki kwalifikowane stanowią 8 001 443,24 złotych. Na realizację tego poddziałania gminy pozyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w kwocie 7 881 432,94 złotych. Wkład własny Beneficjenta wynosi 120 010,30 złotych. Gmina Borzęcin w ramach poddziałania 4.4.2 uzyskała dofinansowanie w łącznej kwocie 1 043 088,65 złotych. W ramach realizowanego projektu zmodernizowanych zostanie 80 źródeł ciepła w gospodarstwach indywidualnych. Kwota maksymalnego dofinansowania jednego kotła (na gaz lub biomasę) wynosi 8 000,00 złotych plus maksymalnie do 6 000,00 złotych dofinansowania na instalację wewnętrzną, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania urządzenia grzewczego. W związku z faktem, że na etapie ankietyzacji, zapotrzebowanie na dofinansowanie prac modernizacyjnych zgłosiła większa liczba właścicieli budynków mieszkalnych, przyjęto możliwość zwiększenia liczby przeprowadzonych modernizacji systemów grzewczych, w przypadku pojawienia się oszczędności. Wymagany okres trwałości projektu wynosi 5 lat. W czasie tym zakłada się monitoring prawidłowej eksploatacji instalacji grzewczej, w tym minimum jednokrotną wizytę u każdego beneficjenta ostatecznego w okresie 5 lat po rzeczowej realizacji projektu. Według stanu na dzień 11 grudnia br. roku wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak podpisał 33 umowy z mieszkańcami. Całkowita wartość drugiego z realizowanych projektów pn. „Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły węglowe w wybranych gminach powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa małopolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 4. Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, Poddziałanie 4.4.3 Obniżenie poziomu niskiej emisji (paliwa stałe) - SPR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” zamyka się kwotą 6 813 928,45 złotych, z czego wydatki kwalifikowane stanowią 6 813 928,45 złotych. Na realizację tego poddziałania gminy pozyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w kwocie 6 712 013,15 złotych. Wkład własny Beneficjenta zamyka się kwotą 101 915,30 złotych. Gmina Borzęcin w ramach działania 4.4.3 otrzymała dofinansowanie w łącznej kwocie 439 272,48 złotych. W ramach realizowanego w tym poddziałaniu projektu zmodernizowanych zostanie 50 źródeł ciepła. Kwota maksymalnego dofinansowania jednego kotła wynosi 8 000,00 złotych, plus maksymalnie do 1000,00 złotych na dofinansowanie instalacji wewnętrznej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania urządzenia grzewczego. Podobnie, jak w przypadku pierwszego projektu, z uwagi na fakt, że na etapie ankietyzacji, zapotrzebowanie na dofinansowanie prac modernizacyjnych zgłosiła większa liczba właścicieli budynków mieszkalnych, przyjęto możliwość zwiększenia liczby przeprowadzonych modernizacji systemów grzewczych, w przypadku pojawienia się oszczędności. Wymagany okres trwałości projektu wynosi 5 lat. W czasie tym zakłada się monitoring prawidłowej eksploatacji instalacji grzewczej, w tym minimum jednokrotną wizytę u każdego beneficjenta ostatecznego w okresie 5 lat po rzeczowej realizacji projektu. Według stanu na dzień 11 grudnia br. wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak podpisał 8 umów z mieszkańcami. Warto podkreślić, że mieszkańcy gminy Borzęcin, którzy nie zakwalifikowali się do wymiany pieców w ramach ww. projektów ze względu na brak miejsc lub znajdują się na liście rezerwowej mają możliwość skorzystania z Rządowego Programu „Czyste Powietrze”. Warunkiem podstawowym w tym przypadku jest wymiana pieca węglowego na gazowy lub na paliwa stałe, przy spełnieniu parametrów urządzeń określonych w programie. Więcej informacji na stronie https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/ [gall]
10:03, 20.12.2018
Na pierwszej i drugiej sesji Rady Gminy Borzęcin kadencji 2018-2023 wybrano Prezydium Rady oraz powołano składy osobowe poszczególnych komisji. We wtorek, 20 listopada br. na inauguracyjnym posiedzeniu zwołanym przez Komisarza Wyborczego w Tarnowie wręczono zaświadczenia o wyborze nowo wybranym radnym oraz nowo wybranemu wójtowi, po czym radni i wójt złożyli uroczyste ślubowanie. Dokonano również wyboru Prezydium Rady, w skład którego weszli: Czesław Małek - Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin, Anna Choczyńska - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Borzęcin oraz Stanisław Halik - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Borzęcin. W środę, 28 listopada br. odbyła się II Sesja Rady Gminy Borzęcin bieżącej kadencji samorządu, na której ślubowanie złożyło dwóch radnych nieobecnych na pierwszej sesji, jak również powołano składy osobowe stałych komisji rady gminy. W wyniku głosowania w skład poszczególnych komisji weszli: Komisja Rewizyjna: Przewodniczący Komisji - Kijak Józef, Z-ca Przewodniczącego Komisji - Marcin Nasiadka, Sekretarz - Postawa Paweł, Członek - Kułak Paweł, Członek - Roczniak Agata. Komisja Prawa i Porządku Publicznego: Przewodniczący Komisji - Postawa Paweł, Z-ca Przewodniczącego Komisji - Choczyńska Anna, Sekretarz - Nasiadka Marcin, Członek - Czaja Czesław, Członek - Ciochoń Józef. Komisja Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych: Przewodniczący Komisji - Prus Tadeusz, Z-ca Przewodniczącego Komisji - Kułak Paweł, Sekretarz - Pilarska Maria, Członek - Kamysz Maria, Członek - Małek Czesław, Członek - Halik Stanisław. Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Zaopatrzenia: Przewodniczący Komisji - Pilarska Maria, Z-ca Przewodniczącego Komisji - Ciochoń Józef, Sekretarz - Halik Stanisław, Członek - Czaja Czesław, Członek - Prus Tadeusz. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Przewodniczący Komisji - Nasiadka Marcin, Z-ca Przewodniczącego Komisji - Kijak Józef, Sekretarz - Kamysz Maria, Członek - Prus Tadeusz, Członek - Postawa Paweł, Członek - Zwolak Rafał. [gall]
14:48, 18.12.2018
18 grudnia w 79. rocznicę masowego mordu na Uzborni Starosta Bocheński Adam Korta, Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Bochni oraz Stowarzyszenia Bocheńscy Patrioci złożyli hołd ofiarom tamtejszych wydarzeń składając wiązanki kwiatów oraz znicze. W grudniu 1939 r. Niemcy przeprowadzili szereg aresztowań, zabierając z domów zupełnie przypadkowych ludzi. Z aresztu Sądu Grodzkiego wyprowadzili 29 osób. Całą grupę aresztowanych przeprowadzono pod lasek na Uzborni, gdzie dokonano egzekucji. Był to odwet za zuchwały napad dwóch mieszkańców Bochni – Zygmunta Krzyszkowskiego i Fryderyka Piątkowskiego na posterunek niemieckiej policji, zlokalizowany w centrum Miasta w nocy z soboty na niedzielę 16/17 grudnia 1939 r. W wyniku tej walki dwóch niemieckich policjantów zginęło, jeden został ciężko ranny. Zginęli również obaj Polacy. Wydarzenia z grudnia 1939 roku w Bochni opisuje w książce „Bochnia. Przewodnik po mieście” Jan Flasza: ”…16 grudnia 1939 roku Jarosław Krzyszkowski i Fryderyk Piątkowski z organizacji „Orzeł Biały”, wywodzącej się z przedwojennego Związku Strzeleckiego, dokonali zuchwałego napadu na posterunek policji niemieckiej, mieszczący się przy Rynku w domu nr 16. Podczas parogodzinnej walki z użyciem broni i granatów zabici zostali dwaj policjanci, w tym komendant posterunku. Ciężko ranni byli również dwaj Polacy. Po północy przybył z Krakowa batalion Waffen-SS i oddział specjalny gestapo, które zakończyły strzelaninę. 17 grudnia Krzyszkowski i Piątkowski zostali powieszeni na słupie latarni przed posterunkiem (ich ciała zdjęte dopiero cztery dni później). W odwecie przeprowadzono krwawą egzekucję pod Uzbornią (…) Niemcy dokonali aresztowań na mieście oraz wyprowadzili z aresztu Sądu grodzkiego 29 osób z Bochni i okolic, przebywających tam za drobne wykroczenia. Całą grupę w liczbie ponad pięćdziesięciu mężczyzn przeprowadzono z rękami uniesionymi do góry ulicą Kazimierza Wielkiego pod Uzbornię. Po wykopaniu dwóch dużych dołów przez przymuszonych Żydów, 12-osobowy pluton egzekucyjny rozstrzeliwał kolejno grupy liczące po 6 osób. Po każdej salwie jeden z oprawców podchodził do leżących i dobijał ich pojedynczymi strzałami. Po jednej z salw nie trafiony Zygmunt Wilgocki zbiegł w las i mimo strzałów przedarł się przez Uzbornię do Kurowa, a stamtąd do Łapanowa, gdzie ukrywał się przez jakiś czas. Następnym więc grupom skazańców wiązano ręce do tyłu, aby uniemożliwić im ucieczkę. Całą akcją kierował mjr Albrecht a przyglądał się jej przybyły z Krakowa gubernator Otto Wachter. Po egzekucji zmuszono Żydów do pogrzebania ciał zamordowanych. Na miejscu zbrodni pochowano także ciała Krzyszkowskiego i Piątkowskiego…” W czasie egzekucji Niemcy robili sobie pamiątkowe zdjęcia, niektóre z nich wywoływane i kopiowane były w miejscowym zakładzie fotograficznym Janiny Gargulowej a stąd, drogą konspiracyjną, dostały się do rąk osób postronnych, następnie przez członków ZWZ do władz nadrzędnych a potem zagranicę, gdzie już w roku 1940 zostały opublikowane. Po wojnie władze alianckie na Zachodzie skonfiskowały u jednego z Niemców cały album pt. „Suhne fur Bochnia 18 XII 1939” (fotografie w tym albumie opatrzone były pieczęcią „Fotoableithung des Distriktes Krakau, Leiter: Reg. Oberinspektor Paul Brondner”). Album składający się z 24 zdjęć formatu pocztówkowego znajduje się w Głównej Komisji Badania Zbrodni Przeciw Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej. Ponoć miały powstać 4 sztuki albumów, spośród których jeden miał otrzymać sam Führer, jeden Goering a dwa wdowy po policjantach niemieckich zabitych podczas ataku na posterunek w Bochni. Nie wiadomo, który z nich trafił do IPN.
16:13, 13.12.2018
Wspierają chorych, organizują ciekawe inicjatywy społeczne, zachęcają innych do działania - to tylko kilka z przykładów tego, jak laureaci nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli zmieniają Małopolskę na lepsze. Podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych poznaliśmy tegorocznych laureatów obu prestiżowych wyróżnień. Laureaci i wyróżnieni odebrali statuetki z rąk Anny Pieczarki z zarządu województwa.
08:40, 13.12.2018
Uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego, która odbyła się w Tauron Arenie w Krakowie była podsumowaniem konkursów z cyklu „Mam zawód. Mam fantazję” oraz działań podejmowanych w tym roku na rzecz kształcenia zawodowego w Małopolsce. W konkursie wystartowali również uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.
16:09, 11.12.2018
8 grudnia po godz. 21 w miejscowości Krzeczów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer). Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę. W pewnym momencie kierujący ciągnikiem zatrzymał się, a następnie gwałtownie wykonał manewr cofania celowo uderzając w przód jadącego za nim radiowozu (uszkadzając go). Następnie zjechał z drogi w pola orne i zgasił światła w ciągniku. Uciekał będąc przekonanym, że policjanci „odpuszczą" w trudnym terenie. Zjechał jednak ze skarpy i ... wpadł do potoku, gdzie jego pojazd został unieruchomiony. Kierowca wraz z pasażerem opuścili ciągnik i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci pobiegli w tamta stronę i zatrzymali jednego z mężczyzn - jak się okazało pasażera. Natomiast kierowca został zatrzymany kilka godzin później na terenie jednej z okolicznych posesji. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy zgodnie z kodeksem karnym grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone