Zamknij

BWA w rankingu 20 najlepszych polskich galerii!

09:10, 01.02.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie kolejny raz znalazło swoje miejsce na liście „20 najlepszych polskich galerii”! Ranking opublikował tygodnik „Polityka”, dotyczy galerii i muzeów najlepiej pokazujących sztukę nowoczesną i współczesną w Polsce.

Tym razem tarnowska galeria uplasowała się na 12. pozycji i pierwszy raz w historii rankingu została wyróżniona samodzielnym miejscem (do tej pory ex aequo z innymi instytucjami). Autor rankingu Piotr Sarzyński ponownie zwrócił uwagę na Tarnów. Dostrzegł mądry program, mediujący między ambicjami a środowiskowymi oczekiwaniami. Docenił Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, wystawę „Wielcy sarmaci tego kraju/Wielkie sarmatki tego kraju” (27.10.2018-13.01.2019, kurator Marcin Różyc) i działania związane z Generałem Bemem („Przemek Branas. Generał Bem wraca do domu”, 16-26.11.2017, kurator: Wojciech Szymański).

12. pozycja to bardzo miła niespodzianka po 12 bardzo pracowitych miesiącach minionego roku. Obecność w rankingu potwierdza starania jakie zespół galerii wkłada w rozwój BWA. Pamiętam, że pierwszy raz znaleźliśmy swoje miejsce w tym rankingu w czasach przeprowadzki do kolejnej siedziby i, jak widać, ta lokalizacja nam służy. Park to wymarzone miejsce dla naszych (czasem szalonych) działań – mówi Jolanta Więcław zajmująca się promocją w tarnowskim BWA.

Ujęcie w rankingu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez artystów, z którymi współpracujemy, Miasta Tarnowa – naszego organizatora, partnerskich instytucji, sponsorów, życzliwości mediów i publiczności – najważniejszego ogniwa naszych wszystkich działań. Dziękujemy za zaufanie. Rok 2018 zakończyliśmy z przytupem otrzymując tytuł „Wydarzenie roku 2018” w plebiscycie radiowej Trójki. Teraz kolejne, bardzo miłe, wyróżnienie. Na 2019 rok przygotowaliśmy ciekawy program wystaw i spotkań ze sztuką. Mam nadzieję, że spodobają się one naszej publiczności oraz krytykom – komentuje Ewa Łączyńska-Widz – dyrektorka BWA Tarnów.

Ranking odbywa się co dwa lata. 9. edycja rankingu została opublikowana w 5. numerze „Polityki” 2019 (30.01-5.02.2019). Artykuł dostępny jest także w wersji cyfrowej:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1780060,1,ranking-najlepszych-galerii-i-muzeow.read

Piotr Sarzyński – polski dziennikarz i publicysta, zajmujący się problematyką kulturalną w tygodniku „Polityka”. Krytyk sztuki, autor książek popularyzujących sztukę. Z wykształcenia socjolog.

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone