Zamknij

BWA w rankingu 20 najlepszych polskich galerii!

09:10, 01.02.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie kolejny raz znalazło swoje miejsce na liście „20 najlepszych polskich galerii”! Ranking opublikował tygodnik „Polityka”, dotyczy galerii i muzeów najlepiej pokazujących sztukę nowoczesną i współczesną w Polsce.

Tym razem tarnowska galeria uplasowała się na 12. pozycji i pierwszy raz w historii rankingu została wyróżniona samodzielnym miejscem (do tej pory ex aequo z innymi instytucjami). Autor rankingu Piotr Sarzyński ponownie zwrócił uwagę na Tarnów. Dostrzegł mądry program, mediujący między ambicjami a środowiskowymi oczekiwaniami. Docenił Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, wystawę „Wielcy sarmaci tego kraju/Wielkie sarmatki tego kraju” (27.10.2018-13.01.2019, kurator Marcin Różyc) i działania związane z Generałem Bemem („Przemek Branas. Generał Bem wraca do domu”, 16-26.11.2017, kurator: Wojciech Szymański).

12. pozycja to bardzo miła niespodzianka po 12 bardzo pracowitych miesiącach minionego roku. Obecność w rankingu potwierdza starania jakie zespół galerii wkłada w rozwój BWA. Pamiętam, że pierwszy raz znaleźliśmy swoje miejsce w tym rankingu w czasach przeprowadzki do kolejnej siedziby i, jak widać, ta lokalizacja nam służy. Park to wymarzone miejsce dla naszych (czasem szalonych) działań – mówi Jolanta Więcław zajmująca się promocją w tarnowskim BWA.

Ujęcie w rankingu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez artystów, z którymi współpracujemy, Miasta Tarnowa – naszego organizatora, partnerskich instytucji, sponsorów, życzliwości mediów i publiczności – najważniejszego ogniwa naszych wszystkich działań. Dziękujemy za zaufanie. Rok 2018 zakończyliśmy z przytupem otrzymując tytuł „Wydarzenie roku 2018” w plebiscycie radiowej Trójki. Teraz kolejne, bardzo miłe, wyróżnienie. Na 2019 rok przygotowaliśmy ciekawy program wystaw i spotkań ze sztuką. Mam nadzieję, że spodobają się one naszej publiczności oraz krytykom – komentuje Ewa Łączyńska-Widz – dyrektorka BWA Tarnów.

Ranking odbywa się co dwa lata. 9. edycja rankingu została opublikowana w 5. numerze „Polityki” 2019 (30.01-5.02.2019). Artykuł dostępny jest także w wersji cyfrowej:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1780060,1,ranking-najlepszych-galerii-i-muzeow.read

Piotr Sarzyński – polski dziennikarz i publicysta, zajmujący się problematyką kulturalną w tygodniku „Polityka”. Krytyk sztuki, autor książek popularyzujących sztukę. Z wykształcenia socjolog.

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone