Zamknij

Wystąpili z kolędą i pastorałką

09:05, 01.02.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie Górnym odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyło w nim 16 solistów i 5 zespołów z gminy Borzęcin. Wymogiem regulaminowym było wykonanie jednego utworu z podanej przez GOK listy oraz jednego dowolnego utworu o tematyce bożonarodzeniowej w języku polskim przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, podkładzie z płyty CD, z keyboardu, bądź a`cappella.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści i zespoły z Borzęcina Górnego i Dolnego, Bielczy, Łęk i Przyborowa. - Po dyskusjach z księdzem proboszczem Mikołajem Piecem zorganizowaliśmy ten konkurs w kościele parafialnym w Borzecinie Górnym. Wcześniej, przez kilkanaście lat, odbywał się on w sali imprez GOK Borzęcin. Publiczność przez ponad 3 godziny miała okazję do wysłuchania ponad 30 kolęd, a potem samemu włączyć się w kolędowanie z chórem „Borzęckie Słowiki” i ponad 50-osobową scholą działającą przy miejscowej parafii – komentuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Młodych artystów pod kątem walorów głosowych, interpretacji utworu oraz ogólnego wrażenia artystycznego oceniała komisja jury w składzie: Robert Sowa – muzyk i nauczyciel gry na instrumentach, ks. Mikołaj Piec proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym oraz Piotr Kania – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Członkowie komisji przekazując wyniki pogratulowali zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom przekazali podziękowania za udział w konkursie i podtrzymywanie pięknego zwyczaju kolędowania.

Uczestników do występu przygotowywali: Cecylia Czaja, Krystian Zych, Krzysztof Przepiórka, Konrad Borowiec, Anna Kapa, Renata Florczak, Paulina Chudyba i Jakub Kądziołka. Warto zaznaczyć, że ponad połowa solistów współpracowała z Cecylią Czaja.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Parafia pw. NNMP w Borzęcinie.

 

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

 

Kategoria:

Soliści – szkoła podstawowa klasy I-III

1. miejsce – Amelia Florczak

3. miejsce – Igor Kapa

 

Soliści – szkoła podstawowa klasy IV- VI

1. miejsce – Natalia Styrna

2. miejsce – Oliwia Białek

3. miejsce – Martyna Pawlik

 

Soliści – szkoła podstawowa klasy VII- VIII i gimnazjum klasa III

1. miejsce – Magdalena Płachno

2. miejsce – Weronika Czesak

3. miejsce – Anna Kiczka

 

Zespoły

1. miejsce - „Borzęckie Słowiki”

2. miejsce – Schola z Borzęcina Górnego

3. miejsce – Zespół z Bielczy.

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone