Zamknij

Wystąpili z kolędą i pastorałką

09:05, 01.02.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie Górnym odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyło w nim 16 solistów i 5 zespołów z gminy Borzęcin. Wymogiem regulaminowym było wykonanie jednego utworu z podanej przez GOK listy oraz jednego dowolnego utworu o tematyce bożonarodzeniowej w języku polskim przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, podkładzie z płyty CD, z keyboardu, bądź a`cappella.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści i zespoły z Borzęcina Górnego i Dolnego, Bielczy, Łęk i Przyborowa. - Po dyskusjach z księdzem proboszczem Mikołajem Piecem zorganizowaliśmy ten konkurs w kościele parafialnym w Borzecinie Górnym. Wcześniej, przez kilkanaście lat, odbywał się on w sali imprez GOK Borzęcin. Publiczność przez ponad 3 godziny miała okazję do wysłuchania ponad 30 kolęd, a potem samemu włączyć się w kolędowanie z chórem „Borzęckie Słowiki” i ponad 50-osobową scholą działającą przy miejscowej parafii – komentuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Młodych artystów pod kątem walorów głosowych, interpretacji utworu oraz ogólnego wrażenia artystycznego oceniała komisja jury w składzie: Robert Sowa – muzyk i nauczyciel gry na instrumentach, ks. Mikołaj Piec proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym oraz Piotr Kania – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Członkowie komisji przekazując wyniki pogratulowali zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom przekazali podziękowania za udział w konkursie i podtrzymywanie pięknego zwyczaju kolędowania.

Uczestników do występu przygotowywali: Cecylia Czaja, Krystian Zych, Krzysztof Przepiórka, Konrad Borowiec, Anna Kapa, Renata Florczak, Paulina Chudyba i Jakub Kądziołka. Warto zaznaczyć, że ponad połowa solistów współpracowała z Cecylią Czaja.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Parafia pw. NNMP w Borzęcinie.

 

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

 

Kategoria:

Soliści – szkoła podstawowa klasy I-III

1. miejsce – Amelia Florczak

3. miejsce – Igor Kapa

 

Soliści – szkoła podstawowa klasy IV- VI

1. miejsce – Natalia Styrna

2. miejsce – Oliwia Białek

3. miejsce – Martyna Pawlik

 

Soliści – szkoła podstawowa klasy VII- VIII i gimnazjum klasa III

1. miejsce – Magdalena Płachno

2. miejsce – Weronika Czesak

3. miejsce – Anna Kiczka

 

Zespoły

1. miejsce - „Borzęckie Słowiki”

2. miejsce – Schola z Borzęcina Górnego

3. miejsce – Zespół z Bielczy.

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone