Zamknij

Długi sierpniowy weekend - propozycje TCK

15:04, 14.08.2018 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Nadchodzący długi weekend będzie wyjątkowo koncertowy. Zaczynamy już w świąteczną środę występami na deskach Amfiteatru Michała Króla Trio i Piotra Kity. Czwartek i piątek to kolejne koncertowe dni XIII Letnich Spotkań z Bluesem „Był Sobie Blues”, w sobotę wielki plenerowy koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej z solistami, w niedzielę „100% Polskie Dziewczyny w 100% polskim programem”, czyli kolejny koncert kwartetu Con Affetto oraz Letnia Potańcówka na Rynku.

15 sierpnia zapraszamy do Amfiteatru Letniego na dwa koncerty. Pierwszym wykonawcą będzie trio Michała Króla, które wykona standardy jazzowe. Początek o 17:00. Drugim, wokalista i pianista Piotr Kita, który zaśpiewa kilkanaście najpopularniejszych przebojów muzyki rozrywkowej. Początek o 19:00.

Trio Michała Króla, saksofonisty uzupełnią: Jacek Bielecki - kontrabas, Bartek Rojek - cajon i perkusjonalia.
Michał Król swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w klasie fortepianu. Pięć lat późnej wybrał jednak saksofon. W 2009 roku ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie mgr Joanny Różańskiej. W tym samym roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – w klasie saksofonu dr. hab. Jerzego Główczewskiego. Swoje umiejętności doskonalił w licznych kursach muzycznych. Występuje z big bandami oraz mniejszymi składami jazzowymi. Udziela się również w formacjach funkowych oraz grających muzykę gospel. Działalność artystyczną łączy z byciem pedagogiem.
Jacek Bielecki absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie; muzyk sesyjny, basista, wiolonczelista. Współpracował m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Piotrem Rubikiem, Jackiem Dewódzkim, zespołami Ziyo, Revolucja, a także projektami Tribute to Michael Jackson, Przystanek Mrówkowiec, Personel, Mano, jak i wielu innych krakowskich zespołów. Podobnie jak Michał Król, działalność artystyczną dzieli z pedagogiczną.
Bartek Rojek ukończył tarnowską szkołę muzyczną w klasie perkusji. W wieku 13 lat brał udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusistów (Opole 1994 r.). Absolwent Akademii w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Estradowej). Do 2007r. związany z grupą Up To Date. Laureat prestiżowych festiwali: Jazz Juniors, Sax Club Gdynia, Pomorska Jesień Jazzowa, Rura Live Wrocław, Jazz Nad Odrą. Brał udział w festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Tenis Jazz Festiwal, Starzy i Młodzi Jazz z Krakowie, Oleśnica Jazz Festiwal i wielu innych. Jako muzyk sesyjny współpracuje z wieloma zespołami i muzykami, jak: P.M.Electric Quartet, Wojciech Klich, Krzysztof Zalewski, Marek Piekarczyk, Marek Raduli, Jacek Dewódzki i in. Od września 2006 r. prowadzi zajęcia w Szkole Muzyków Rockowych S.M. Rock w TCK oraz jest pedagogiem w tarnowskiej szkole muzycznej.

Piotr Kita - Absolwent Studium Piosenkarskiego w Poznaniu i Wychowania Muzycznego w Rzeszowie. Laureat jednego z odcinków telewizyjnego muzycznego show „Droga do gwiazd”, uczestnik talent show „Must Be The Music” gdzie dotarł do ścisłego finału, w którym sympatię publiczności zaskarbił sobie zachwycającym wykonaniem "C’est la vie" Andrzeja Zauchy. Wykonawca, któremu najbliższa jest stylistyka jazz, soul, pop.

16 sierpnia w ramach „Był Sobie Blues” odbędzie się ostatni już tegoroczny kameralny koncert „Sam Na Sam z Bluesem” z udziałem duetu Swosza & Spałek. Początek o 18:30 w Amfiteatrze Letnim.

Janusz "Swosza" Swoszowski - niezwykle uzdolniony muzyk, kompozytor piosenek i wykonawca poruszający się pomiędzy bluesem a balladą z lekkim odcieniem jazzowym. Wraz z charyzmatycznym mocnym głosem i bardzo różnorodnym charakterem utworów. Owa mieszanka czyni go wielce oryginalnym twórcą. Jest pomysłodawcą i założycielem grupy twórców “Winnica pod Gliwicami”.
Jarek Spałek - trębacz, wirtuoz różnorodnych brzmień od Chet'a Baker'a, przez Miles'a Davis'a, po charakterystyczny styl mariachi. W środowisku muzycznym znany jest jako sideman. Towarzyszy wielu gwiazdom polskiej sceny muzycznej.

Dzień później, również w Amfiteatrze podczas „dużego” koncertu festiwalu „Był Sobie Blues” swoje 10-lecie obchodzić będzie 40% Bluesa oraz wystąpi Kajetan Drozd Trio. Początek koncertu o 19:00.

40% Bluesa pochodzi z Żabna, gdzie działa przy Gminnym Centrum Kultury. Powstał w 2008 roku. Wtedy też po raz pierwszy pojawił się na scenie podczas Festiwalu "Był Sobie Blues" w Tarnowie.
Grupa ma w swoim dorobku mnóstwo zagranych koncertów na terenie całego kraju, a także kilka wydanych płyt demo. 40% Bluesa supportował takich wykonawców jak m.in. Ścigani, Wojtek Klich, Oddział Zamknięty, Brathanki i wielu innych.
Singiel "Czy pamiętasz ich" przez 5 tygodni utrzymywał się na I MIEJSCU listy „Demogram” radia RDN Małopolska. Przez zespół na przestrzeni lat przewinęło się sporo wspaniałych muzyków. Na co dzień 40% Bluesa współpracuje też ze znanymi muzykami polskiej sceny muzycznej takimi jak Wojtek Klich czy Paweł Mazur. Na swoim koncie zespół ma także koncert zagrany wspólnie z Moniką Kuszyńską, Gabrielem Fleszarem oraz Gienkiem Loską zwycięzcą pierwszej edycji programu X Factor.

Kajetan Drozd to wokalista, harmonijkarz i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych - Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues i wielu innych. Gościł również na Słowackich festiwalach - Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Z grupą Siódma w Nocy dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalista International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA (z formacją Kajetan Drozd Acoustic Trio). W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012. W 2009 roku ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red. Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na składance „Blues Made In Poland 2009”. W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta „Bourbon And The Blues” formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio. Najnowszym wydawnictwem jest płyta „Sześć Strun”, której premiera miała miejsce w październiku 2014 roku.
Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: basista Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk. Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Skład: Kajetan Drozd - wokal, gitary, harmonijka ustna, Adam Chmura – gitara basowa, Wojciech Węglarczyk – perkusja


18 sierpnia o godz. 19:00 na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej. Repertuar dobrany jest w taki sposób, by trafił do wszystkich pokoleń. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki znane z filmów, takich jak: „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator” czy „Król Lew”. Wybrzmią również wyjątkowe adaptacje muzyki popularnej, a wśród nich: „YMCA” Village People, „Let’s Get Loud” Jennifer Lopez, „Rzeka Marzeń” Beaty Kozidrak, a także słynne „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli. Orkiestra wystąpi pod batutą maestro Przemysława Pasternaka.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej jest pierwszą i jedyną orkiestrą symfoniczną w Polsce, specjalizującą się w tego typu muzyce. Powstała w 2011 roku z inicjatywy jej obecnego dyrektora i dyrygenta maestro Przemysława Pasternaka. Orkiestra w ciągu kilku lat uczestniczyła w wielu prestiżowych wydarzeniach w całym kraju, takich jak, między innymi: festiwale np. „Misteria Paschalia” czy „Muzyka Lata”, „Koncert Muzyki Filmowej” koncertowała z największymi polskimi gwiazdami takimi jak: Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Piotr i Krzysztof Cugowscy, Janusz Radek czy Mietek Szcześniak. W orkiestrze grają profesjonalni muzycy oraz znakomici soliści, m. in. Edyta Krzemień (Teatr Muzyczny Roma), Kuba Jurzyk (znany z polskich programów talent show oraz Studia Accantus), Michał „Gashoo” Gasz, Zofia Nowakowska, Agnieszka Twardowska i wielu innych.
W Tarnowie Orkiestrze towarzyszyć będzie Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia oraz soliści: Hanna Okońska, Małgorzata Chruściel, Marta Moszczyńska, Sami Harp, Szymon Grzybacz, Arkadiusz Kłusowski.

19 sierpnia o 19:00 w Amfiteatrze Letnim ponownie rozbrzmiewać będą dźwięki zagrane przez kwartet smyczkowy Con Affetto. 100% Polskie Dziewczyny w 100% polskim programie. Od Chopina do ukochanych przez publiczność tematów z rodzimych filmów i seriali. "Con Affetto... po polsku".

Również 19 sierpnia od 19:00 zapraszamy na Letnią Potańcówkę na Rynku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych Letnia Potańcówka odbędzie się w Amfiteatrze, a występ Con Affetto odbędzie się w innym dogodnym terminie.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone