Zamknij

Nagroda Dziennikarzy Małopolski w kategorii FOTOREPORTER dla Tadeusza Koniarza

16:35, 22.05.2018 | M.J
REKLAMA
Skomentuj

Po raz 15. rozdano w Krakowie Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Tarnowianin, Tadeusz Koniarz został nagrodzony w kategorii Fotoreporter za materiał "Bez końca", dzięki któremu pomaga rodzinie swojej dawnej redakcyjnej koleżanki Agnieszki.

W werdykcie jury zaznaczyło, że nagradza fotoreportera „za genialne zdjęcia ale też szlachetny i wzruszający cel jaki przyświecał reporterowi”. Agnieszka i Paweł Lemańscy mieszkają w Węglówce,. Paweł jest bardzo chory, Agnieszka opiekuje się nim, ale borykają się nieustannie z problemami finansowymi, które stawiają ich często w dramatycznych sytuacjach. Tadeusz Koniarz wciąż stara się im pomóc, by ich życie stało się choć trochę lżejsze. ”Podziwiam Ją za hart ducha, pomimo stanu zdrowia jakoś próbuje podołać obowiązkom. Moi Drodzy pomóżmy jeszcze raz.To jest życiowy dramat...” apeluje w mediach społecznościowych. Wygrywając Nagrodę Dziennikarzy Małopolski, udało mu się zwrócić uwagę na los przyjaciół w szerszym kręgu. Podczas gali Dyrektor TVN Jarosław Potasz zadeklarował, że bohaterowie fotoreportażu zostaną objęci opieką Fundacji TVN "Nie jesteś sam".  Nagrody rozdano na gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Jego reportaż "Świat bez koloru", zrealizowany w jednym z podtarnowskich Domów Pomocy Społecznej, w marcu zdobył główną nagrodę im. Erazma Ciołka, przyznawaną fotografom przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Autor przez blisko miesiąc w dzień i w nocy robił zdjęcia w Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. 

Tadeusz Koniarz w zawodzie jest od ponad ćwierć wieku. Fotograf, pedagog. Twierdzi, że najważniejszy na fotografii jest człowiek – bohater historii i danego zdjęcia. Należy do Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Fotografuje wydarzenia społeczno – polityczne, kulturalne oraz zdarzenia życia codziennego. Jego prace zdobyły szereg nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Za działalność kulturalną w dziedzinie fotografii i filmu nagrodzony statuetką Uskrzydlony przyznaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Posiada Srebrną Odznakę Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz tytuł Zasłużony Działacz Kultury, otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi i Medal KEN. Jest laureatem Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie upowszechniania kultury.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone