Zamknij

Olga Tokarczuk gościem "Spotkań z Humanistyką" w Tarnowie

13:27, 04.05.2018 | M.J
REKLAMA
Skomentuj

Olga Tokarczuk będzie gościem jubileuszowej edycji „Spotkań z Humanistyką” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych polskich pisarek, Olga Tokarczuk, laureatka wielu prestiżowych nagród spotka się z czytelnikami w poniedziałek, 7 maja. Spotkanie, które poprowadzą dr hab. Teresa Wilkoń, prof. PWSZ, prof. dr hab. Andrzej Borowski oraz Piotr Nadolnik, rozpocznie się o godz. 11.30 w Auli C 017. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać pod adresem [email protected]

Wybitna prozaiczka i eseistka, autorka uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nagrodą Fundacji im. Kościelskich oraz  nagrodą "Nike" (dwukrotnie: 2007 i 2015). Niekwestionowane odkrycie w polskiej literaturze ostatnich lat, pisarka ceniona i przez krytyków i przez publiczność. Fenomen popularności i dobrego smaku, wiedzy i sprawności pisarskiej, filozoficznej głębi i sztuki opowiadania. Wielbicielka Junga, znawczyni filozofii i wiedzy tajemnej, studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Została nominowana do Man Booker International Prize 2018 – jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury na świecie. Wśród 13 nominowanych książek znalazła się jej powieść "Bieguni". Zwycięzcę poznamy 22 maja.

W kwietniu ukazała się jej kolejna książka, zbiór opowiadań, wydana przez Wydawnictwo Literackie.

„Opowiadania bizarne”, to dziesięć utworów, a każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca. Czym jest poczucie dziwności i skąd ono pochodzi?  Czy dziwność jest cechą świata, czy może jest w nas? Zmienny rytm opowiadań sprawia, że czytelnik ani przez chwilę nie może być pewny tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Autorka wskazuje, że świat staje się coraz bardziej niepojęty.

Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie – zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom – jest najnowsza książka Olgi Tokarczuk.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

FloreneFlorene

0 0

If some one wishes to be updated with latest technologies then he must be pay a quick visit this website and be
up to date all the time. best place to buy generic
viagra online 16:26, 21.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone