Zamknij

Dzień Wolnej Sztuki czyli zwiedzaj w duchu "slow"

14:21, 10.04.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Wolnej Sztuki to akcja, podczas której przekonuje się zwiedzających, że nie trzeba mieć specjalistycznego przygotowania oraz dużej wiedzy aby oglądać muzealne dzieła. Liczy się to, co czujemy i myślimy. W takiej atmosferze Dzień Wolnej Sztuki odbędzie się także w Tarnowie 21 kwietnia br. w Ratuszu o godz 12:00.

Będzie to spotkanie na które serdecznie wszystkich zapraszam. Na miejscu obecni będą także przewodnicy, którzy opowiedzą o obiektach, które wówczas pokażemy. Tarnowskie Muzeum włącza się w projekt, ponieważ chcemy, aby ludzie stawiali na jakość, a nie ilość zwiedzonych obiektów. Wybranych zostało pięć dzieł, które warto bliżej zobaczyć i więcej o nich usłyszeć. Nie zdradzamy szczegółów, ponieważ chciałbym aby zostało to niespodzianką dla tarnowian i dla zwiedzających gości – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Dzień Wolnej Sztuki organizowany jest od 2011 roku przez fundację Moiseum. W wydarzenie włącza się corocznie kilkadziesiąt instytucji kultury w całej Polsce. W akcje włącza się także tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TarnowianinTarnowianin

0 0

Fajna inicjatywa, skorzystam :) 13:52, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%