Zamknij

Marcin Bawiec i jego „Inne Światy II” w Centrum Sztuki Mościce

15:21, 07.05.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA
„Inne Światy II” to tytuł wystawy Marcina Bawca, który po raz kolejny daje tarnowianom możliwość obcowania ze swoim kreatywnym podejściem do fotografowanych miejsc. Cykl 30 zdjęć wykonanych podczas wielu wypraw podróżniczych tym razem został zaprezentowany przed budynkiem Centrum Sztuki Mościce. To kolejna wystawa plenerowa przygotowana dla mieszkańców Tarnowa i regionu.

- Po raz kolejny wychodzimy z taką propozycją wystawy zewnętrznej, plenerowej związanej z zamknięciem instytucji. Tym razem jest to wystawa fotografii Marcina Bawca. Chcemy pokazywać fotografie, które są wynikiem wielu podróży artysty. I równocześnie chcemy promować naszych, tarnowskich artystów, ale także chcemy zachęcić mieszkańców Tarnowa, Mościc, regionu tarnowskiego do obejrzenia tych wspaniałych prac oraz refleksji i zadumy w tym trudnym czasie.

- Przygotowałem prace z miejsc, które na pewno część odwiedziła, ale pokazuję je w taki sposób, w który nikt ich wcześniej nie widział. Staram się pokazać inną perspektywę, troszkę pomontować w programach graficznych, pobawić się.


To już druga wystawa, którą prezentuje Marcin Bawiec. Znalazło się na niej sporo nowości m.in. zdjęcia z Tarnowa.

- Te zdjęcia powstają już 4 lata. Bawię się, tworzę te panoramy-planety czy też grafiki. Jest sporo nowości, bo wcześniej nie były pokazywane zdjęcia z Tarnowa, nie były też pokazywane fotografie z Tatr. Z Tatr pojawiły się planety – składane z 360 stopni.

Odwiedzający wystawę zobaczą na niej zarówno architekturę jak i nieoczywisty układ miejskich pejzaży. Artysta chce w ten sposób zachwycać, ale także inspirować.

- Teraz wszyscy mają telefony, fotografują, więc mogą pobawić się tak jak ja – w różne formy, inne patrzenie. Nie tylko zwykłe zdjęcie z podróży może przedstawić obiekt, trzeba próbować tworzyć coś nowego.

Możliwość odkrywania świata Marcina Bawca potrwa od 7 do 31 maja. Wystawa jest prezentowana w przestrzeni zewnętrznej Centrum Sztuki Mościce.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%