Zamknij

Tylko pandemia może zaszkodzić Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej

10:11, 27.04.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA
Od kilku dni na ulicach Tarnowa zrobiło się bardziej kolorowo, niż jak to miało miejsce w ostatnich miesiącach. Szare słupy ogłoszeniowe, które nie miały możliwości informowania mieszkańców o nadchodzących wydarzeniach - zwracają uwagę przechodniów artystycznym plakatem tegorocznej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. 35. jubileusz, choć nadal w cieniu pandemii, będzie dla widzów tygodniem pełnym kulturalnych doznań.

- Będąc świadomi, w jakiej rzeczywistości działamy musimy brać wszystkie warianty. Niemniej jednak my patrzymy na to w ten sposób, że przygotowujemy się pełną parą. Na festiwal zapraszamy od 5 do 12 czerwca. Wydaje mi się, że wszyscy mamy taką nadzieję - to już nie tylko optymizm, ale jakieś takie mocne światło w tunelu tego zamknięcia, w którym jesteśmy, że czerwiec będzie tym czasem, kiedy będziemy mogli spotkać się w kinie - mówi Anna Grygiel. 

Przygotowano 12 projekcji konkursowych. Ponadto dla dzieci odbędą się pokazy bajek w Letnim Amfiteatrze.

- Więc to będzie już naprawdę w takim plenerze i dystansie, żebyśmy się wszyscy cieszyli tym, że możemy się spotykać na takich bezpiecznych seansach. Oczywiście planujemy rozpocząć koncertem, zakończyć koncertem - galą, więc mamy dwa koncerty w programie a oprócz tego jeszcze wystawy m.in. plakatów - wyjaśnia Anna Grygiel - dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Ten tegoroczny to dzieło dwóch autorów Joanny Górskiej i Jerzego Skakuna.

- Oni właśnie tak działają, działają w parze. Są autorami tegorocznego plakatu, a oprócz tego w Biurze Wystaw Artystycznych będą Państwo mogli zobaczyć pozostałe ich race oraz plakaty, które wybrali ze swojego dużego dorobku, czyli plakaty związane z imprezami filmowymi, bo bardzo licznie je promowali swoimi grafikami - mówi dyrektorka festiwalu.

Oprócz tego w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wystawa jubileuszowa Tarnowskiej Nagrody Filmowej, która jak warto podkreślić, jest jednym z najstarszych festiwali poświęconych polskim filmom.

- Pokażemy Państwu plakaty do 35 filmów nagrodzonych Grand Prix podczas wszystkich edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. I tutaj też taka zapowiedź, że niebawem na stronie festiwalu i Tarnowskiego Centrum Kultury ukaże się taka ankieta plebiscytowa, że zapraszamy Państwa do udziału w głosowaniu, by zadecydowali Państwo, który z tych 35 filmów uważają Państwo za najciekawszy - dodaje Anna Grygiel. 

Organizatorzy liczą, że jeśli tegoroczna edycja będzie mogła się odbyć, to stanie się ona pretekstem do potrójnego świętowania: przede wszystkim święta kina, jubileuszu oraz co najważniejsze możliwości spotkania się widzów z organizatorami w przestrzeniach Tarnowskiego Centrum Kultury.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%