Zamknij

Piłkarze Błękitnych stworzyli samodzielne stowarzyszenie

15:43, 02.03.2018 | A.T
REKLAMA
Skomentuj

Trochę zmieni się nazwa, ale tradycja i przede wszystkim ludzie zostają ci sami. Piłkarski zespół Błękitnych postanowił się usamodzielnić, dlatego od rundy wiosennej będzie stanowił odrębny podmiot. Rozwód przebiegł pokojowo, ponieważ obie strony dogadały się bez problemów.

Decyzja o wydzieleniu z Klubu Sportowego "Błękitni w Tarnowie" sekcji piłkarskiej dojrzewała u nas od dłuższego czasu. Koncepcja powołania stowarzyszenia, które miałoby się zająć stricte zadaniami związanymi z rozwojem piłkarskiego potencjału młodych adeptów naszej szkółki pojawiało się bardzo często zarówno w rozmowach z rodzicami jak i działaczami dotychczasowego klubu sportowego "Błękitnych". My chcieliśmy wzorem ostatnich lat kontynuować dynamiczny rozwój sekcji i stąd końcem zeszłego roku uznaliśmy, że nie możemy już dłużej czekać z powołaniem nowego podmiotu. Powołaliśmy, więc nowe stowarzyszenie; doszliśmy z dotychczasowym zarządem do pełnego porozumienia w kwestii wydzielenia się sekcji piłki nożnej i kontynuując piłkarskie tradycje naszego zespołu podjęliśmy decyzję o wystartowaniu w rozgrywkach dzieci oraz seniorów, jako Klub Piłkarski "Błękitni 1947 Tarnów" - tłumaczy Paweł Holcman, Prezes Zarządu. 

Co klub zyska na takim rozwiązaniu?

Dzięki zmianie systemu zarządzania oraz systemu organizacyjnego stowarzyszenia, kluczowe decyzje mogą być podejmowane z jednej strony bardziej rozważnie z drugiej zaś szybciej i sprawniej. Zdecydowanie łatwiej będzie nam również rozmawiać z potencjalnymi partnerami i sponsorami, będziemy także mogli starać się o dotacje zarówno z programów miejskich, wojewódzkich jak i ogólnopolskich. Z tego miejsca chciałbym serdecznie zaprosić tarnowskie firmy do współpracy - odpowiada Paweł Holcman.


Dobra postawa jesienią sprawia, że piłkarze z Piaskówki mają realne szansy na awans do A-klasy. Jednak dla klubu niemniej ważną sprawą jest praca z dziećmi oraz młodzieżą.

Naszym głównym celem pozostaje niezmiennie szkolenie dzieci i młodzieży. Przez dwa ostatnie lata wykonaliśmy ogrom pracy, z której efektów jesteśmy bardzo zadowoleni. Naszym celem jest odbudowa pełnej ciągłości szkoleniowej, tak, aby w klubie były drużyny od skrzata do juniora a dzieci płynnie przechodziły do drużyny seniorów oraz innych regionalnych klubów grających w wyższych ligach rozgrywkowych. Planujemy też oczywiście wzmocnić naszą drużynę seniorską, która ma w tym roku realną szansę na awans do a-klasy. Wszyscy dotychczasowi piłkarze klubu w sposób płynny przeszli do nowego stowarzyszenia. Pozostał z nami również trener Piotr Czerwony, którego ogromne doświadczenie zarówno piłkarskie jak i trenerskie pomaga w rozwoju nie tylko sekcji dorosłych, ale także dzieci - Paweł Holcman.


Drużyna dalej będzie rozgrywała swoje mecze na obiekcie przy ulicy Piłsudskiego.


Stadion na ul. Piłsudskiego jest stadionem miejskim zarządzanym przez TOSiR, z którym współpraca układa nam się wzorowo. Będziemy nadal trenować oraz rozgrywać swoje mecze na tym stadionie. Błękitni 1947 Tarnów siedziby, więc nie zmieniają. Pozostajemy nadal "w sercu" Tarnowa - Paweł Holcman.


Błękitni zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do lidera z Szynwałdu. Start rundy rewanżowej zaplanowano na weekend 7-8 kwietnia. Podopieczni Piotra Czerwonego w pierwszej kolejce podejmą w derbach Iskrę Tarnów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone