Zamknij

Oskar Szalecki Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej

11:55, 28.10.2020 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend 24-25 października na gliwickiej ściance wspinaczkowej Chwyciarnia odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w dwóch konkurencjach wspinaczki: na czas i prowadzenie. Zawody były jednocześnie podsumowaniem rywalizacji w olimpijskim trójboju wspinaczkowym.  

W mistrzostwach uczestniczyło dziewięciu zawodników z trzech tarnowskich klubów wspinaczkowych KS Sportiva, MKS Pałac Młodzieży Tarnów i KU AZS PWSZ Tarnów. Podczas mistrzostw świetnie zaprezentowali się reprezentanci Sportivy, zdobywając największą liczbę, aż pięciu medali.  

Oskar Szalecki z KS Sportiva wywalczył tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych w czasówkach przy okazji ustanawiając nowy rekord Polski swojego rocznika z czasem 8,14 sekundy, nie dość tego wywalczył wicemistrzostwo kraju w najważniejszej konkurencji wspinaczkowej, czyli trójboju olimpijskim. Bardzo dobrze startowała klubowa koleżanka Oskara, Daria Nawój wywalczyła wicemistrzostwo Polski w czasówkach (do złota zabrakło zaledwie 0,04 sekundy) oraz brązowy medal w trójboju wspinaczkowym. Na podium uplasował się również brat Darii, Eryk Nawoj, który debiutował w zawodach mistrzowskich. Eryk startując w kategorii młodzików uplasował się na drugim miejscu podium. Brązowy medal mistrzostw w czasówkach wywalczyła również Kinga Pałka z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.  

W konkurencji prowadzenie honoru tarnowskich zawodników z powodzeniem broniła Maja Oleksy, startując w kategorii młodziczek uplasowała się na drugim miejscu podium. Do rundy finałowej prowadzenia awansowały juniorki Kinga Pałka i Daria Nawój, zawodniczki zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.  

Zawody w Gliwicach odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności, wszyscy zawodnicy i trenerzy zobowiązani byli do zasłaniania ust i nosa przez cały czas pobytu na hali sportowej, z wyjątkiem chwili startu na ściance wspinaczkowej. Ciekawostką była ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, podczas której uprzednio przygotowane medale zawodnicy sami sobie zawieszali na szyi.  

Oficjalne wyniki mistrzostw: http://pza.org.pl/news/news-sport/mistrzostwa-polski-juniorow-juniorow-mlodszych-i-mlodzikow-wyniki-szczegolowe 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz