Zamknij
16:19, 01.12.2020
Trójka młodych tarnowskich piłkarzy ręcznych: Wojciech Dadej, Konrad Wątroba i Mateusz Wojdan ponownie dostrzeżona została przez trenerów prowadzących kadry narodowe młodzieżowców (rocznik 2000 i młodsi) oraz juniorów młodszych (rocznik 2004 i młodsi).
10:24, 28.11.2020
W dziesiątej kolejce zasadniczej fazy rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi koszykówki kobiet, w Niepołomicach dojdzie do meczu dwóch najlepszych zespołów grupy drugiej. W sobotę o godz. 17 tamtejszy Ikar zmierzy się z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.
11:01, 03.11.2020
W przyszłym tygodniu rozpoczną się – o ile pozwolą na to warunki epidemiczne - eliminacyjne rozgrywki młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Uczestniczyć w nich będą kobiece zespoły Tarnovii oraz męskie drużyny Unii Tarnów.
1
11:06, 02.11.2020
W przedostatniej kolejce pierwszej rundy spotkań w zasadniczej rundzie drugiej ligi kobiet, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w hali przy ul. Gumniskiej z UKS Żak Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodyń.
09:39, 29.10.2020
Trzy zwycięstwa odnieśli podczas weekendu koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, występujący w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. Zdecydowanie najwięcej czasu, aż 55 minut, potrzebowali na to juniorzy starsi tarnowskiego klubu.
15:02, 28.10.2020
W sobotę 24 X 2020 Emilia Jagiełło - zawodniczka klubu Judo Tora Wierzchosławice zdobyła brązowy Medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
11:55, 28.10.2020
W miniony weekend 24-25 października na gliwickiej ściance wspinaczkowej Chwyciarnia odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w dwóch konkurencjach wspinaczki: na czas i prowadzenie. Zawody były jednocześnie podsumowaniem rywalizacji w olimpijskim trójboju wspinaczkowym. W mistrzostwach uczestniczyło dziewięciu zawodników z trzech tarnowskich klubów wspinaczkowych KS Sportiva, MKS Pałac Młodzieży Tarnów i KU AZS PWSZ Tarnów. Podczas mistrzostw świetnie zaprezentowali się reprezentanci Sportivy, zdobywając największą liczbę, aż pięciu medali. Oskar Szalecki z KS Sportiva wywalczył tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych w czasówkach przy okazji ustanawiając nowy rekord Polski swojego rocznika z czasem 8,14 sekundy, nie dość tego wywalczył wicemistrzostwo kraju w najważniejszej konkurencji wspinaczkowej, czyli trójboju olimpijskim. Bardzo dobrze startowała klubowa koleżanka Oskara, Daria Nawój wywalczyła wicemistrzostwo Polski w czasówkach (do złota zabrakło zaledwie 0,04 sekundy) oraz brązowy medal w trójboju wspinaczkowym. Na podium uplasował się również brat Darii, Eryk Nawoj, który debiutował w zawodach mistrzowskich. Eryk startując w kategorii młodzików uplasował się na drugim miejscu podium. Brązowy medal mistrzostw w czasówkach wywalczyła również Kinga Pałka z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W konkurencji prowadzenie honoru tarnowskich zawodników z powodzeniem broniła Maja Oleksy, startując w kategorii młodziczek uplasowała się na drugim miejscu podium. Do rundy finałowej prowadzenia awansowały juniorki Kinga Pałka i Daria Nawój, zawodniczki zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce. Zawody w Gliwicach odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności, wszyscy zawodnicy i trenerzy zobowiązani byli do zasłaniania ust i nosa przez cały czas pobytu na hali sportowej, z wyjątkiem chwili startu na ściance wspinaczkowej. Ciekawostką była ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, podczas której uprzednio przygotowane medale zawodnicy sami sobie zawieszali na szyi. Oficjalne wyniki mistrzostw: http://pza.org.pl/news/news-sport/mistrzostwa-polski-juniorow-juniorow-mlodszych-i-mlodzikow-wyniki-szczegolowe
14:13, 26.10.2020
Trzeciej z rzędu porażki doznała, występująca w drugiej lidze mężczyzn druga drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów. W meczu rozegranym w sobotę w Arenie Jaskółka Tarnów, tarnowianie przegrali 29-34 (13-17) z Vive II Kielce.
13:56, 26.10.2020
Podczas weekendu w Gliwicach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików we wspinaczce sportowej w konkurencjach na czas i na prowadzenie
09:56, 22.10.2020
Kolejne wygrane juniorów i młodziczek, trzecia z rzędu porażka juniorek oraz inauguracyjna przegrana juniorek młodszych, tak przedstawia się dorobek weekendowych występów zespołów MKS Pałac Młodzieży Tarnów występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej.
09:31, 22.10.2020
Wczoraj informowaliśmy o przełożonym ze względu na przypadki koronawirusa w zespole rywali spotkaniu piłkarzy ręcznych Grupy Azoty SPR Tarnów. Z tego samego powodu w najbliższą sobotę nie zagrają pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów.
12:46, 21.10.2020
Ze względu na dziesięć przypadków koronawirusa w zespole z Gdańska, Superliga PGNiG przełożyła zaplanowane na najbliższą sobotę, 24 października spotkanie siódmej serii PGNiG Superligi mężczyzn pomiędzy Grupą Azoty SPR Tarnów, a Torus Wybrzeżem Gdańsk.
12:40, 21.10.2020
Trzecioligowe piłkarki drugiej drużyny Tarnovii w zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki zmierzyły się wczoraj na wyjeździe z DAP Dębica. Tarnowianki wygrały 3-0 (2-0) i awansowały w tabeli na ósme miejsce.
12:33, 21.10.2020
Piątą kolejkę spotkań rozegrają dzisiaj zespoły występujące w rozgrywkach czwartej grupy drugiej ligi siatkówki kobiet. UKS Jedynka Tarnów w rozpoczynającym się o godz. 18 meczu zmierzy się na wyjeździe z Silesią Volley Mysłowice.
09:44, 21.10.2020
XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie jako szkoła mundurowa za najwyższe wartości stawia patriotyzm, szacunek wobec historii oraz dbałość o tradycję. W związku z tym od lat priorytetem są ćwiczenia kształtujące oraz doskonalące sporty historyczne, do których zdecydowanie należy strzelectwo. Dzięki ćwiczeniom, ciężkiej pracy oraz przygotowaniu pod okiem pana Ryszarda Wątroby tarnowska Szesnastka może poszczycić się Złotym Medalem w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich „O srebrne muszkiety 2020”. Zawody zorganizowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Na obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego „Zawisza” w Bydgoszczy młodzi sportowcy ze szkół z całej Polski rywalizowali w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów w postawie leżącej (odległość strzelania – 50 m). Złoty medal wystrzelała Angelika Kłusek w kategorii indywidualnej dziewcząt bez licencji zdobywając aż 615,4 punktów, zaś III miejsce w tej samej kategorii zdobyła Justyna Czosnyka z 601,8 punktami. W kategorii indywidualnej chłopców bez licencji zaszczytne III miejsce zdobył Bartosz Czader – 588,9 pkt. Dzięki wypracowanej w XVI LO umiejętności pracy drużynowej uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w kategorii drużynowej dziewcząt bez licencji uzyskując imponujące 1782,7 pkt, a chłopcy II miejsce w kategorii chłopców bez licencji z 1733,8 pkt. Jest to niepowtarzalny sukces na skalę ogólnopolską i dziś z dumą można powiedzieć, że Tarnowska Szesnastka to lider zawodów strzeleckich w Polsce. Wszystkie te sukcesy są również efektem współpracy Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK z Gminą Miasta Tarnowa, która wspiera młodych strzelców trenujących w Tarnowskim Klubie.