Zamknij
14:35, 23.05.2021
Grupa Azoty SPR Tarnów po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu nie zdołała odrobić trzybramkowej straty z pierwszej połowy musiała uznać wyższość zespołu Energa MKS Kalisz. Wynik meczu po trwającej ponad minutę akcji otworzył Kiryl Kniazeu, ale szybko odpowiedział Kacper Adamski i mieliśmy 1:1. Na początku obserwowaliśmy szybką wymianę ciosów, a chwilę później szereg błędów po obu stronach. W bramce Kaliszan udanymi interwencjami popisywał się Mikołaj Krekora. W 10. Minucie goście wyszli na pierwsze w tym meczu dwubramkowe prowadzenie po kontrataku Mateusza Góralskiego. 2 minuty później tarnowianie mieli szansę na wyrównanie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Tokuda. Dopiero przechwyt piłki i bramka Mateusza Wojdana w 14. minucie dała wynik 5:5 Przez kolejne minuty gra była bardzo wyrównana, co oddawał wynik ciągle oscylujący wokół remisu. Na 7 minut przed końcem pierwszej połowy spotkania przy wyniku 9:10 o czas poprosił trener drużyny gości. W 58 minucie kaliszanie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a chwilę później podwyższyli je do 3 bramek przewagi [11:14]. Na tę sytuację szybko zareagował trener Liljestrand, prosząc o czas na rozmowę ze swoimi zawodnikami. Kilka sekund przed końcem pierwszej części spotkania przy tym samym wyniku o czas ponownie poprosił trener Tomasz Strząbała. Kaliszanie próbowali jeszcze oddać rzut na bramkę, ale nie zdążyli zrobić tego w regulaminowym czasie i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:14. Od początku drugiej odsłony dało się odczuć, że emocje nie opadały, a zawodnicy nadal zacięcie walczyli zarówno w obronie, jak i w ataku. Skutkowało to dwuminutowym wykluczeniem dla Roberta Kamyszka. Gospodarze nieco zmienili swoją strategię - w bramce pojawił się Casper Liljestrand, a zawodnicy grali z wysoko wysuniętą obroną. Taktyka okazała się skuteczna - po 5 minutach przewaga gości stopniała do 1 bramki różnicy [15:16]. W 39. minucie tarnowianie ponownie doprowadzili do remisu [19:19] i gra zaczęła się od nowa. Po chwili dominacji gospodarzy przyszła chwila osłabienia koncentracji, którą wykorzystali kaliszanie - po 3 minutach ponownie mieliśmy trzybramkowe prowadzenie gości [19:22]. 45 minuta - znowu remis [22:22]. Z każdą minutą emocje nasilały się. W 47. minucie odesłany na ławkę kar został najpierw Mateusz Kus, a chwilę później Kiryl Kniazeu. 11 minut przed końcową syreną o czas poprosił trener Liljestrand. W 53. minucie zawodnicy Energa MKS Kalisz wypracowali sobie cenne na tym etapie gry dwubramkowe prowadzenie. Chwilę potem podwyższyli je do 3 bramek różnicy i sytuacja tarnowian stawała się coraz trudniejsza. Niecałe 4 minuty do końca po rzucie karnym Łukasza Kużdeby różnica bramek ponownie wynosiła 2 i wszystko jeszcze było możliwe. Szybko zdobyte 2 bramki Konrada Pilitowskiego dały wynik 28:32 na niespełna 3 minuty przed końcem i losy spotkania zadawały się już przesądzone. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 30:33 i po pełnym walki meczu 3 punkty zabierze ze sobą do domu drużyna gości. Grupa Azoty SPR Tarnów - Energa MKS Kalisz [30:33] Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki Liljestrand, Ciochoń - Wojdan 6, Kużdeba 6, Kniazeu 5, Tokuda 5, Yoshida 4, Sanek 2, Pedryc 1, Dadej 1, Mróz, Sikora, Majewski, Wajda, Klamrzyński Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta, Góralski 9, Pilitowski K. 5, Adamski 4, Szpera 4, Krępa 4, Pilitowski M. 3, Kamyszek 2, Drej 1, Makowiejew 1, Wróbel, Adamski, Kus, Famulski
10:24, 21.05.2021
Skoczek w dal Mateusz Różański został powołany do reprezentacji Polski na 9. Drużynowe Mistrzostwa Europy (Superliga), które w dniach 29-30 maja rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodnik KU AZS PWSZ Tarnów jest pierwszym w historii miasta lekkoatletą, który weźmie udział w zawodach tej rangi. Powołanie to efekt doskonałych wyników – nikt z Polaków nie skoczył w tym sezonie tak daleko, jak nasz student, aktualny halowy Mistrz Polski. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka dołącza do kadry, w której są tak uznani zawodnicy, jak, m.in.: Kamila Lićwinko, Malwina Kopron, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Czykier, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Michał Haratyk, Robert Urbanek czy Paweł Fajdek. Niestety, w kadrze zabraknie kilku gwiazd, kibice nie zobaczą w akcji m.in. Marii Andrejczyk, Igi Baumgart-Witan, Sofii Ennaoui, Joanny Jóźwik, Ewy Swobody, Anity Włodarczyk, Adama Kszczota czy Piotra Małachowskiego. Konkurs skoku w dal mężczyzn, z udziałem studenta wychowania fizycznego PWSZ w Tarnowie rozegrany zostanie w sobotę, 29 maja, początek o 16.05. Oprócz reprezentacji naszego kraju, w 9. Drużynowych Mistrzostwach Europy wystartują ekipy: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Polacy bronić będą podczas tych zawodów złotego medalu, wywalczonego dwa lata temu w Bydgoszczy.
13:24, 20.05.2021
30-letni zawodnik angielskiego klubu Leeds United nabiera sił przed Euro 2021 w rodzinnym Tarnowie. Mateusza Klicha do reprezentacji Polski powołał trener Paulo Sousa. Z tego powodu piłkarz wziął urlop i do końca sezonu nie wystąpi już w Premier League. - Dostałem takie sygnały z klubu, że mogę zostać zwolniony wcześniej, ale dopiero po meczu z Burnley powiedział mi trener, że mogę jechać do domu jak chcę i spotkać się z rodziną i odpocząć przed mistrzostwami Europy – mówił Mateusz Klich.
14:56, 19.05.2021
Przed Grupą Azoty SPR Tarnów kolejne trudne spotkanie: już w najbliższą niedzielę we własnej hali podejmie drużynę Energa MKS Kalisz i postara zrewanżować się za porażkę na wyjeździe w jesiennej rundzie PGNiG Superligi. Po zwycięstwie z MKS Zagłębiem Lubin w poprzedniej serii zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów będą chcieli pójść za ciosem i zdobyć punkty również w zbliżającym się spotkaniu z Energa MKS Kalisz. Motywację czerpią z wielu źródeł - jest to okazja do rewanżu za jednobramkową porażkę w meczu 11. serii PGNiG Superligi w listopadzie ubiegłego roku, a także kolejna szansa na umocnienie swojej pozycji w ligowej tabeli. Bezpośredni rywale nie śpią, co udowodnili w ubiegły weekend zwyciężając swoje mecze, sytuacja jest więc bardzo ciekawa! Energa MKS Kalisz to jednak bardzo solidny zespół - aktualnie znajduje się na 6 pozycji w lidze i z pewnością jest jednym z trudniejszych rywali dla tarnowskiego zespołu. Drużynie z Kalisza również mocno zależeć będzie na zwycięstwie. Podopieczni Tomasza Strząbały ponieśli w ostatnich tygodniach 4 porażki z rzędu, więc tym razem będą liczyć na przełamanie. Nadal są w grze o 5. pozycję w lidze na koniec sezonu i punkty możliwe do zdobycia w Tarnowie są niezwykle potrzebne, aby zbliżyć się do osiągnięcia celu. Tarnowianie mają za sobą dobry mecz w Lubinie. Pomimo krótkiej ławki udało się wywalczyć niezwykle cenne zwycięstwo. Braki w składzie podopiecznych Patrika Liljestranda są odczuwalne, ale gospodarze sobotniego spotkania nie poddają się i nadal walczą o założone cele. Skutecznie pomaga im w tym aktualny lider klasyfikacji strzelców, Rennosuke Tokuda, który w ostatnich 4 spotkaniach zdobył aż 30 bramek! Na prawym skrzydle świetnie spisuje się też ostatnio Mateusz Wojdan, a gdy dołożymy do tego solidną grę w obronie i dobrą skuteczność jednego z naszych bramkarzy, to możemy być pewni, że pojedynek z Kaliszem może być niezwykle ciekawy i wyrównany. Sobotnie spotkanie z Energa MKS Kalisz transmitowane będzie na platformie Emocje.TV. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 18:00. Do zobaczenia!
12:35, 17.05.2021
Kolejną, piątą już w sezonie porażkę zanotowały na swoim koncie tarnowskie Jaskółki. Drużyna z Mościc w meczu z zawodnikami z Ostrowa Wielkopolskiego wysoko przegrała na własnym torze – 33:57. Po stronie gospodarzy dobrze radził sobie jedynie Niels Kristian Iversen, który zaznaczał, że tym razem Unii Tarnów zabrakło Rohana Tungate'a.
16:48, 11.05.2021
Jesienią ubiegłego roku podczas zawodów hard enduro w Wierchomli Małej 44-letni Marcin Kłósek z Tarnowa uległ wypadkowi. Upadek był tak niebezpieczny, że mężczyzna złamał kręgosłup. Jak mówi: to najgorsze, co może spotkać sportowca, ale tarnowianin się nie poddaje - codzienna rehabilitacja pozwala mu wierzyć, że weźmie ud ział w jeszcze niejednych zawodach. - Ze sportem jestem związany nie od urodzenia, ale od wielu lat pochłonęła mnie pasja jazdy na quadzie. Na początku była to jazda amatorska, ale z biegiem czasu, gdy te umiejętności stawały się lepsze, to chęć zdobywania jest w każdym człowieku. Tak też było ze mną. Chęć zdobywania wzięła górę, zaczęła się jazda w zawodach o niższej randze a później coraz wyższej, wyższej a koniec... jest taki jaki jest... - mówi Marcin Kłósek. Groźny wypadek pokrzyżował plany i przystopował marzenia Marcina. - W tym sporcie wiele jest wypadków, złamań nóg, rąk, bo to taki sport "kontaktowy z ziemią". Mnie się to nie przytrafiło nigdy przez 6 lat. Zdarzyło się raz a porządnie. Stało się to na ostatnich zawodach w sezonie 2020 i od tej pory się rehabilituję - mówi sportowiec. Koledzy sportowca postanowili wspomóc rehabilitację. Powstała zrzutka, by zebrać potrzebne na ten cel fundusze. Kwota cały czas rośnie, bo tak naprawdę nie wiadomo ile potrwa wracanie do pełnej sprawności. - Zrzutka była zorganizowana dlatego, że nie wiadomo ile tych pieniędzy będzie potrzebne. Jak wiadomo z własnych środków jedna osoba nie jest w stanie tego udźwignąć, bo miesięczny koszt leczenia jest bardzo wysoki, ale przynosi efekty, bo byłem sparaliżowany od odcinka piersiowego w dół a teraz jest to tylko od pasa w dół. Są to postępy w skali siedmiu miesięcy, ale są i myślę, że jeśli taki czas będzie ratowania odbierania czucia, to będę zadowolony - dodaje Marcin Kłósek. Marcin Kłósek ma wsparcie zarówno wśród najbliższych i w swojej motocrossowej rodzinie, ale każdy, kto chciałby pomóc mu wrócić do sprawności może to zrobić poprzez platformę zrzutka.pl. Zbiórkę można znaleźć pn. „Na leczenie i rehabilitację”.
16:48, 10.05.2021
Po raz pierwszy w historii Polski powołano do życia kadrę w żużlu na długim torze. Prezentacja zawodników odbyła się w poniedziałek w Tarnowie w siedzibie firmy MEGAel, która - obok Nice – została sponsorem reprezentacji. Zdaniem przewodniczącego Głównej Komisji Żużlowej w Polsce są możliwości do organizowania tego typu rozgrywek na niektórych torach.
19:38, 08.05.2021
W sobotę o godzinie 20:00 Wisła Kraków podejmie Lech Poznań w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Z powodu kontuzji w tym meczu nie będą mogli zagrać Kacper Duda, Patryk Plewka, Maciej Sadlok, Vullnet Basha, Adi Mehremić, Nikola Kuveljić oraz Łukasz Burliga, który pauzuje za żółte kartki. Wisła Kraków jest już praktycznie pewna utrzymania w ekstraklasie, a Lech Poznań nie ma już szans na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.
17:07, 07.05.2021
Za nami druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Zawody zostały rozegrane na tarnowskim torze. W parku maszyn zameldowali się młodzieżowcy z Unii Tarnów, Motoru Lublin, 7R Stolaro Stali Rzeszów oraz drużyna z Krosna, która z powodu niepełnego składu była nieklasyfikowana. Zawody zakończyły się zwycięstwem juniorów z Lublina. W trakcie spotkania tarnowscy zawodnicy starali się zapisać na swoim koncie jak najwięcej punktów. - Lekki niedosyt, bo też bez żadnego biegu wygranego, a chciałem żeby to lepiej wyglądało. Wiadomo też, rozjeżdżamy się, lecz brakuje nam tej jazdy. Nie chcę się też za bardzo tłumaczyć, bo też robiłem dużo błędów i było tu dużo mojej winy, ale im więcej jazdy, tym myślę, że będzie lepiej – mówił Przemysław Konieczny z Unii Tarnów.
09:27, 06.05.2021
Mielec. Raków Częstochowa wygrał w środę (5 maja) na wyjeździe 1:0 ze Stalą Mielec w zaległym meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił w 90. minucie Ivi Lopez, skutecznie egzekwując rzut karny. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Marka Papszuna wyprzedzili Pogoń Szczecin i wskoczyli na pozycję wicelidera rozgrywek. Stal Mielec nadal jest przedostatnia.
09:11, 28.04.2021
To znów nie było spotkanie, które ułożyłoby się po myśli tarnowskich Jaskółek. W poniedziałek przy ul. Zbylitowskiej Unia Tarnów podjęła drużynę Startu Gniezno. Początkowo gospodarze stracili sporo punktów, by później próbować je nadrabiać. To sprawiło, że tuż przed biegami nominowanymi pojawiła się iskierka nadziei na wygraną przez gospodarzy. Jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 42:48 dla Aforti Startu Gniezno. - Znowu przegraliśmy mecz. Czego brakło? Punktów brakło - mówił po spotkaniu ze Startem Gniezno Ernest Koza z Unii Tarnów.
15:01, 21.04.2021
Iskra Tarnów jest kolejnym tarnowskim klubem, który dołączył do projektu Kluby Partnerskie Unia Tarnów, jaki realizowany jest przez Akademię Unia Tarnów. Bliska współpraca z regionalnymi ośrodkami sportowymi ma na celu odbudowanie tarnowskiej piłki nożnej i umożliwienie klubom z naszego miasta awans sportowy, w tym także na poziomy centralne. Niezwykle ważnym aspektem rozwijającego się projektu jest wsparcie teoretyczne i praktyczne tarnowskich klubów w zakresie realizacji właściwych programów szkoleniowych, dostosowanych do wieku zawodników. Ponadto kluby partnerskie mogą liczyć na wsparcie działaczy Jaskółek w procesie aplikowania i spełnienia kryteriów Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, co  oznacza ściągnięcie dodatkowych zewnętrznych środków finansowych do naszego miasta. „Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do tego projektu przez Unię Tarnów. Jestem pewny, że współpraca przyniesie wymierne efekty dla wzmocnienia wszystkich ośrodków piłkarskich w Tarnowie, także Iskry. Dla naszych chłopców będzie to niewątpliwie także sygnał do jeszcze lepszej pracy, gdyż pespektywa pokazania się trenerom Jaskółek i gry w Centralnej Lidze Juniorów będzie zapewne niezwykle motywującym dla nich czynnikiem. Liczymy także na to, że nasi trenerzy skorzystają z cyklu szkoleń i warsztatów przygotowanych przez Unię Tarnów dla Klubów Partnerskich – powiedział po podpisaniu umowy Artur Główczyk, Członek Zarządu Iskra Tarnów. Jak podkreślają działacze Jaskółek, Unia Tarnów od zawsze korzysta z zawodników z naszego regionu i miasta. To na bazie tych zawodników osiągano tutaj największe historyczne sukcesy i taka droga ma zostać odbudowana. Otwarty 3 lata temu Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów wsparty programem Klubów Partnerskich ma szanse być właśnie "iskrą", która przywróci blask tarnowskiej piłce nożnej. „Dla Tarnowa nie może być innego planu niż współpraca. Mamy kilka klubów w naszym mieście, które do tej pory chadzały własnymi ścieżkami i w każdym z tych klubów trenowali zawodnicy o sporym potencjale sportowym. Niestety to rozrzucenie zawodników powodowało, że jako Tarnów nie byliśmy w stanie podjąć rywalizacji z ośrodkami choćby z Krakowa, gdzie proces selekcji jest bardzo rozbudowany. Jak pokazuje przykład Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów skupienie tych zawodników w jednym miejscu, gdzie uczestniczą w profesjonalnym cyklu szkoleniowym, przynosi wymierne efekty, choćby w postaci historycznego awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Cieszę się, że coraz więcej lokalnych ośrodków to rozumie i że będziemy pracować nad tym, aby takie sukcesy były dla Tarnowa powtarzalne.”  - dodał Tomasz Matyjewicz Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Rozmowy z kolejnymi klubami są kontynuowane również w bieżącym tygodniu i wkrótce powinny pojawić się kolejne dobre informacje związane z tym niezwykle ważnym dla rozwoju piłkarskiej części naszego miasta projektem.
12:01, 19.04.2021
Tarnów to jeden z mocniejszych ośrodków sportu kartingowego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stał się prawdziwą kuźnią talentów, o czym świadczą liczne tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w zawodach kartingowych zdobywane zarówno w rywalizacji krajowej, jak i na arenie międzynarodowej. Wychodząc naprzeciw społecznym i sportowym oczekiwaniom od ponad 13 lat organizowane są prestiżowe rozgrywki w najmocniejszej lidze kartingowej, w których właśnie podsumowano kolejny sezon zmagań. Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce do ostatniej rundy. 6 miesięcy rywalizacji i ponad 60 godzin spędzonych na torze. Zawodnicy walczyli nie tylko o prestiż i tytuły mistrzowskie w sumie 10 rundach, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności i nabywali właściwą technikę jazdy. W dniach 14-15 kwietnia 2021 roku odbyło się już tradycyjne zakończenie i podsumowanie tegorocznych zmagań w kartingowych rozgrywkach ligowych na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów. Ta niezwykła rywalizacja zawsze dodaje energii na cały kolejny dzień. Była to również okazja do spotkania się, porozmawiania i miło wspólnie spędzenia czasu, jak i także odpoczynku od codziennych zajęć. Ponad to jazda gokartem to najlepszy sposób nabycia praktycznych umiejętności techniki jazdy oraz bezpiecznych nawyków i znacząco przekłada się później na umiejętności jazdy samochodem, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. Sport kartingowy jest dziedziną sportów motorowych ogólnodostępną. Jest nie tylko bardzo popularny, ale przede wszystkim jest dyscypliną sportową niezwykle emocjonującą i bardzo widowiskową. Sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich. W klasyfikacji generalnej Tarnowskiej Karting Ligi całego sezonu 2020/2021 w kategorii senior: Mistrzem zostaje Kacper Kajmowicz z dorobkiem 241 punktów, a na drugiej pozycji Wicemistrzem zostaje Grzegorz Kapała z 235 punktami na swoim koncie, a na trzeciej pozycji II Wicemistrzem zostaje Krzysztof Gardziel z 223 punktami. Natomiast w kategorii junior: Mistrzem zostaje Michał Durak z dorobkiem 235 punktów, a na drugiej pozycji Wicemistrzem zostaje Bartosz Jakubas z 205 punktami na swoim koncie, a na trzeciej pozycji II Wicemistrzem zostaje Bartosz Wilk z 200 punktami. Gratulujemy! Klasyfikacja Generalna Ligi Kartingowej w Tarnowie sezon 2020/2021 - Kategoria Junior: 1. Michał Durak – 235p - MISTRZ 2. Bartosz Jakubas – 205p - VICEMISTRZ 3. Bartosz Wilk – 200p - II VICEMISTRZ 4. Karol Król – 184p 5. Nikodem Piątek – 176p 6. Emil Baran – 127p 7. Jakub Oracz – 122p 8. Thomas Crich – 117p 9. Oskar Wiejas-Ziętek – 113p 10. Jan Link – 113p 11. Jan Suwara – 103p 12. Kacper Potęga – 90p 13. Mikołaj Jeż – 72p 14. Mikołaj Fryz – 61p 15. Nicolas Fiołek – 42p 16. Błażej Rożkowicz – 41p 17. Adam Kogut – 28p 18. Mateusz Radwan – 25p 19. Mateusz Mazur – 23p 20. Kamil Kuczek – 22p 21. Błażej Szczurek – 15p 22. Kacper Kloc – 13p 23. Borys Synowiec – 9p 24. Michał Baran – 8p 25. Bartosz Starowicz – 7p Klasyfikacja generalna Ligi kartingowej w Tarnowie sezon 2020/2021 - Kategoria Senior: 1. Kacper Kajmowicz – 241p - MISTRZ 2. Grzegorz Kapała – 235p - VICEMISTRZ 3. Krzysztof Gardziel – 223p - II WICEMISTRZ 4. Krystian Rycharski – 219p 5. Szymon Gawenda – 197p 6. Mikołaj Zyznawski – 181p 7. Anna Wodecka – 157p 8. Piotr Miller – 147p 9. Bartosz Turek – 143p 10. Dawid Jakubas – 138p 11. Marcin Franczyk – 126p 12. Tomasz Górski – 90p 13. Marek Bodzioch – 71p 14. Sławomir Racibor – 63p 15. Tobiasz Baka – 39p 16. Michał Durak – 35p 17. Marcin Mirus – 34p 18. Paweł Blacha – 32p 19. Bartosz Babicz – 30p 20. Kamil Czesak – 22p 21. Cezary Turek – 21p 22. Oskar Wiejas-Ziętek – 17p 23. Łukasz Franczyk – 14p 24. Piotr Ciepielowski – 13p 25. Piotr Mojek – 13p 26. Igor Samson – 6p 27. Mariusz Cempa – 5p 28. Dominik Gurgul – 2p 29. Krzysztof Piróg – 2p Serdecznie gratulujemy emocjonującej rywalizacji i świetnej zabawy !!! Zapraszamy już na kolejne rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2021/2022, start po wakacjach.
12:04, 15.04.2021
Grupa Azoty SPR Tarnów w najbliższą niedzielę rozegra trzecie w tym sezonie i pierwsze wyjazdowe spotkanie z drużyną Torus Wybrzeża Gdańsk. Już za kilka dni czeka nas kolejna dawka emocji - drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów uda się do Gdańska, aby rozegrać mecz w ramach 20. serii PGNiG Superligi. Spotkanie będzie szczególnie ważne dla tarnowian, którzy jak najszybciej pragną zakończyć passę ligowych porażek i do swojego dorobku dopisać 3 punkty, a co za tym idzie - umocnić swoją pozycję w tabeli. W nieco lepszej sytuacji jest zespół z Gdańska - aktualnie drużyna w ligowej tabeli plasuje się dwie pozycje wyżej od swojego niedzielnego przeciwnika i udało jej się zgromadzić 5 punktów więcej. Drużyna Torus Wybrzeża to zdecydowanie trudny przeciwnik, który na boisku potrafi być nieobliczalny i lubi sprawiać niespodzianki. Zawodnicy nie mają problemów z odrabianiem strat w końcówkach meczów, a przed dwoma tygodniami sprawili nie lada sensację - udało im się pokonać jednego z najtrudniejszych ligowych rywali, drużynę Azotów Puławy. Również w bezpośrednich potyczkach gdańszczan z zawodnikami Grupy Azoty w tym sezonie nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Większość kibiców obu zespołów z pewnością pamięta zarówno przegrany w końcówce ligowy mecz, kiedy Mateusz Jachlewski rzutem przez całe boisko na pustą bramkę zapewnił 3 punkty dla swojego zespołu, jak i ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski zwyciężony przez ekipę z Tarnowa po serii rzutów karnych. Wszystko zatem wskazuje na to, że również niedzielne spotkanie dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Oba zespoły są silnie zmotywowane, by wygrać, choć motywację czerpią z różnych źródeł - tarnowianom potrzebne są punkty, drużyna z Gdańska natomiast od kilku tygodni w lidze radzi sobie bardzo dobrze, szczególnie we własnej hali. Kto tym razem zwycięży w pojedynku tych dwóch drużyn? Wszystko wyjaśni się już w niedzielę [18.04]! Start o godzinie 14. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.
14:09, 12.04.2021
Popularne Jaskółki oraz Żabki będą działać razem. ZKS Unia Tarnów oraz Westovia Tarnów podpisały bowiem umowę o współpracy w zakresie odbudowy tarnowskiej piłki nożnej. Podpisana umowa sprawia, iż dwa największe ośrodki szkolące dzieci i młodzież w naszym mieście, będą pracować wg wspólnego planu szkolenia nadzorowanego przez koordynatorów Unii Tarnów, a klasy Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego otwierają się na zawodników innych klubów. Wprowadzenie planowanych działań ma na celu wzmocnienie całego tarnowskiego środowiska piłkarskiego, wzmocni także lidera w zakresie usystematyzowanego procesu szkolenia, co w zamyśle skutkować będzie powtarzalnością sukcesu w postaci awansów do Centralnej Ligi Juniorów. W dłuższej perspektywie działania te powinny wpłynąć na możliwość uzyskania Certyfikatów PZPN przez większą ilość podmiotów tarnowskich i dzięki temu uzyskać dodatkowe zewnętrzne środki finansowe potrzebne przy prowadzenia szkolenia dla większej ilości tarnowskich podmiotów sportowych.  Uporządkowana zostanie również kwestia podmiotów wdrażających profesjonalny system szkolenia w celu osiągania wysokich wyników sportowych, oraz tych pracujących na rzecz rozwoju sportu masowego. Wszystko to w dłuższej perspektywie doprowadzi do awansu sportowego pierwszej drużyny lidera programu na poziom centralny, a pozostałych uczestników programu na poziom co najmniej makroregionalny. Co ważne awanse te będą realizowane przy ogromnym udziale zawodników z Tarnowa i okolic, co niewątpliwie przyczyni się do popularyzacji sportu w naszym mieście. „Cieszę się przede wszystkim z tego faktu, że w Tarnowie chcemy osiągnąć coś więcej niż mamy w tej chwili, ponieważ od wielu lat twa pewnego rodzaju zapaść piłkarska i nie mamy drużyny na poziomie zawodowym jeżeli chodzi o seniorów. Dlatego bardzo podobają mi się te działania Unii Tarnów, cieszę się, że jest wizja która powoduje to, że kiedyś w Tarnowie będziemy mogli cieszyć się ze szczebla centralnego i my jako klub z tego samego miasta podzielamy ich euforię, entuzjazm i chcemy również być częścią ich planu i wizji, a tak naprawdę wizji dla mieszkańców Tarnowa. – powiedział po podpisaniu umowy Prezes UKS Westovia Tarnów, Artur Koza. Wstępne zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu wyraziły także pozostałe tarnowskie kluby, można zatem przypuszczać, że realizacja programu pozwoli również na niwelowanie niekorzystnych stosunków między nimi panującymi, co z czasem może przełożyć się również na zminimalizowanie kibicowskich sporów pomiędzy lokalnymi sympatykami tej dyscypliny sportu. Twórcy programu liczą również na przyciągnięcie na trybuny większej ilości rodzin z dziećmi nie tylko na mecze młodzieżowe, ale też pojedynki seniorów. Spodziewanym efektem projektu, jest także odwrócenie negatywnego nastawiania do tarnowskiej piłki nożnej części radnych i decydentów Urzędu Miasta. „Wydarzenie miało miejsce w czwartek 8 kwietnia i nie waham się powiedzieć, iż tą datę powinni zapamiętać kibice piłki nożnej w naszym regionie.  Jestem pewny, że konsolidacja tarnowskiego środowiska piłki nożnej pod skrzydłami Unii Tarnów, jest krokiem w stronę odbudowy tej dyscypliny w naszym mieście. Oczywiście na efekty rozpoczętego dziś projektu współpracy tarnowskich klubów trzeba będzie trochę poczekać, ale jestem przekonany, że przyniesie on efekt w postaci tarnowskich klubów na poziomie centralnym. Oby tylko Urząd Miasta grał w jednej drużynie z tarnowskimi klubami piłkarskimi, bo póki co wydaje się, że magistrat robi wszystko, aby utrudniać działanie tarnowskim podmiotom. Liczymy na otrzeźwienie w tym zakresie, bo niewątpliwie sytuacja w której władze miasta tworzą klubom konkurencyjnym z innych gmin i miast lepsze warunki dla ich działalności w Tarnowie niż własnym, jest ewenementem na skale nie tylko Polski ale i całego świata” – dodał Tomasz Matyjewicz, Przewodniczący Rady Klubu ZKS Unia Tarnów Rozmowy z kolejnymi klubami będą kontynuowane również w tym tygodniu i niebawem powinny pojawić się kolejne dobre informacje związane z tym niezwykle ważnym dla rozwoju sportowej części naszego miasta projektem.