Zamknij
REKLAMA

Porównywarki pomagają znaleźć tanie OC!

00:00, 06.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. depositphotos

O ile jeszcze kilka lat temu kierowcy nie przykładali tak dużej wagi do wysokości składki OC, tak w ostatnim czasie analizują każdą możliwą ofertę. W związku z podwyżkami obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego zapoczątkowanego pod koniec 2016 roku, poszukują oszczędności. Nie trzeba jednak wychodzić z domu, aby przeanalizować dostępne możliwości – wystarczy skorzystać z serwisów porównywarkowych.

Jeśli cena aktualnej obowiązkowej polisy samochodu jest dla Ciebie zbyt wysoka, czas na zmiany. Bardzo tanie ubezpieczenie OC na Rankomat.pl jest dostępne i nie wiąże się to z żadnymi haczykami. Chcąc więc zaoszczędzić, warto skorzystać właśnie z tej internetowej porównywarki.

Porównywarka ubezpieczeń – proste i wygodne narzędzie

Zasada działania porównywarek ubezpieczeń jest bardzo prosta. Stanowią one bowiem coś w rodzaju „agregatów”, które – w oparciu o pewien algorytm, wyszukują oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych u większości ubezpieczycieli obecnych na polskim rynku.

Aby otrzymać kalkulację, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Wymagane informacje to podstawowe dane związane z ubezpieczającym oraz ubezpieczanym pojazdem. Po uzupełnieniu formularza, wystarczy tylko kliknąć. W ciągu dosłownie kilku sekund pojawiają się kalkulacje przygotowane przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto przy tym podkreślić, że są to kalkulacje w różnych kombinacjach, np. OC z AC, OC z NNW, OC z assistance, itp.

Jak wybrać korzystne OC?

Skoro już wiesz, jak szybko i bez wychodzenia z domu porównać dostępne oferty ubezpieczenia OC, czas poznać kryteria wyboru korzystnej polisy. Podjęcie decyzji sprowadza się właściwie do przeanalizowania kalkulacji wygenerowanych przez porównywarkę pod kątem... ceny. Wybór najtańszego ubezpieczyciela będzie dobrą opcją – pod warunkiem, że decydujesz się wyłącznie na OC. W przypadku wykupywania obowiązkowej polisy wraz z AC czy NNW, trzeba wziąć pod uwagę również rodzaje ryzyka objętego umową.

Czy niska wysokość składki nie przełoży się na mniejszy zakres ochrony ubezpieczeniowej? Chociaż cena polisy zależy m.in. marki i rocznika pojazdu, wieku właściciela, pojemności silnika (dowiedz się więcej na temat zależności „pojemność silnika a OC”), posiadanych zniżek, tutaj liczy się wyłącznie ustawowy zakres ochrony oraz ustawowa wysokość sum gwarancyjnych. Są to parametry niezależne od ceny ubezpieczenia, dlatego kierowanie się wyłącznie wysokością składki ma sens.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%